| Touareg a întrebat:

De ce am un miros neplacut la penis? daca nu ma spal o zi e foarte urit mirosul!?
mersi anticipat!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cauza ca nu te speli. In santul balanopreputial se acumuleaza o substanta de tip sebum numita smegma. Regulile MINIME de igiena spun ca ar trebui sa te speli bine, cu multa apa si sapun, decalotand complet, dimineata si seara (in fiecare zi). Respecta igiena minima si nu vei mai avea probleme.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sub preput se aduna o substanta numita smegma care miroase intr-un anumit fel caracteristic fiecarui barbat si care avea un anumit scop care s-a perimat intre timp.

Trebuie intr-adevar sa te speli in fiecare zi cu apa calda si sapun. In plus ar trebui sa-ti schimbi si lenjeria intima in fiecare zi, boxerii sau chilotii trebuie si ei schimbati iar la masina trebuiesc spalati din cand in cand la 60 de grade.

E ciudat ca doar dupa o zi miroase mult prea urat, poate ai vreo infectie, ar fi bine sa schimbi sapunul curent cu unul antibacterian si daca problema persista mergi la medicul dermatolog sa-ti recomande o crema antibacteriana pentru acea zona.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am o idee creata, ce ar fi sa te speli zilnic

| Danysan a răspuns:

Ai o infectie -Smegma nu miroase in halu ala dupa o zi. Posibile sa fie de alta natura problema!

| grab a răspuns:

Daca miroase a transpiratie retranspirata inseamna ca e normal pentru lenea care ti-e.
daca miroase a peste stricat inseamna ca dupa ce faci sex nici macar nu te stergi.
daca miroase a hoit in descompunere inseamna ca e o ciupercutza cadou de la vreo amica mai darnica cu toti!
Mergi la dermatologie fara rusine, sau daca iti e rusine spune-i ca te cheama Ionescu Dan si porti masca lu zorro de obicei pe fata si ca esti intr-o misiune speciala! happy
Succes!

| aumih16 a răspuns:

Daca nu te speli normal ca miroase urat! nu e logic i-a sa vezi daca te speli numai simti acel miros urat! poate ca ai vreo bacterie sau ceva!

| Violente a răspuns:

Dezgustător.
Spală-te frate!
Te piși, ejaculezi, te piși și iar ejaculezi de multe ori pe zi și a ce vrei să miroasă dacă nu te speli, a levănțică?

| ANdrey1300 a răspuns:

Salut,spune-i lu mamica ta sa aplice asta pe tine: http://www.220.ro/......6icvWD61X/ Dupa garantat nu vei mai mirosi neplacut, Glumeam

Spalate bine cu apa si sapun dimineata si seara.

Bafta