| KaanNoah a întrebat:

Cum sa scap de mirosul neplăcut din gura? De spălat pe dinți ma spăl...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Robeeert1 a răspuns:

Dap, vezi să nu ai carii și mai e ceva, spălatul pe dinți nu elimină toate bacteriile (în special dacă folosești o periuță manuală). Si eu aveam probleme cu respirația și de când folosesc o periuță electrică și apă de gură pentru halitoză, toată lumea îmi spune că am respirația proaspătă. Dar pot fi multe alte cauze cum ar fi probleme la stomac, paraziți intestinali etc etc. Cel mai bine te duci la dactor.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai probleme gastrointestinale si atunci degeaba te speli pe dinti cauza poate sa provina de acolo dar pot fi si alte cauze.

| christine99 a răspuns:

Foloseste si o apa de gura de calitate.

| Blueberry8 a răspuns:

Asta nu tine numai de spalatul pe dinti. Poate ai masele sparte (macarea ramane pe acolo si incepe sa miroasa, mai ales pe canale), poate ai ceva la stomac. happy.

| mugurelbarosan a răspuns:

Ai grija sa nu fi facut pietre la amigdala. Eu am avut si din ce pot spune e ca au un miros extrem de neplacut care inevitabil apare si in gura. Ar fi bine sa consulti un medic ORL.