| Anonima22042020 a întrebat:

De ce anume sunt atrași băieții la o fată? Și de ce ar sta un băiat după o fata o perioada lunga de timp deși spune ca nu dorește o relație? Nu pricep de ce ar vorbi un băiat cu o fata cu care nu e nici prieten doar dar nici intr-o relație, ci toată treaba dintre ei e ceva la mijloc, timp de 4 ani așa degeaba…Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza ca fata aia ii da gratis sex, cand vrea el, iar el are toata libertatae din lume sa iasa si sa se distreze cu cine vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Nu cred că putem generaliza prea mult, dar dacă ar fi să o facem, aș spune că băieții sunt atrași la fete de feminitate, sensibilitate, sex appeal, sexualitate, aspect fizic, fund, sâni, precum și alte atuurile specifice fetelor

Doar că vezi tu, noi ființele umane suntem tare conplexe și nu suntem atrași de gen și atât ci mai mult de personalitate

Deci fiecare om e atras de un individ pentru anumite lucruri și se creează o conexiune intre cei care rezonează amical, prietenesc sau relațional

Poate la voi este vorba de un atașament emoțional, nu-mi dau seama exact pentru că n-ai dat prea multe detalii

| Adolf8 a răspuns:

Crăciun fericit, băieții în general sunt atrași de fizicul unei fete, însă mulți uită ce anume contează cu adevărat la o femeie! La o femeie contează mult să fie deșteaptă și descurcăreț, contează să fie cu încredere de sine. Iar varianta 2, de obicei bărbații gândesc diferit, însă este bine să deschizi subiectul la dânsul să răspundă el personal.

| Alissia97 a răspuns:

Fizic, suflet si atractie sexuala.

| Xxdelma a răspuns:

Probabil vrea sa o aibă in pat sau o place și nu recunoaste