| anonim_4396 a întrebat:

De ce astept o persona sa vina inapoicand eu stiu ca nu o sa mai vina inapoi niciodata?

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

Pentru ca speranta moare ultima.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, asta cu siguranta din obisnuinta, ai fost mereu in preajma acelei persoane si acum iti este greu sa accepti ideea ca nu mai este linga tine.Noroc.

| deiutza_9183 a răspuns:

Eu cred ca deuarece iti ramane o speranta in tine asa cum se zice speranta moare ultima si u te gandesti k poate o sa se intorca la tine si o sa fie totul cum era...

| viorel2c a răspuns:

Asta e definitia sperantei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel care te iubeste cu adevarat nu pleaca niciodata...de aceea sa nu iti para rau ca nu s-a intors... bucura-te ca a plecat mai devremewinking
.deoarece crezi ca este ''fat frumos din vis'', insa daca ar veni inapoi nu ai reusi sa cunosti pe acel altcineva care cu adevarat te merita...asteptand...faci bine...''viata'' iti va aduce mai tarziu pe ''acela de care are nevoie sufletul tau'', si nu cel la care te gandesti acum, care nu e asa cum ai fi vrut sa fie. era o vorba care tradusa ar veni asa...trebuie sa intalnesti mai multe persoane ''nepotrivite'' ca mai tarziu sa recunosti pe cel ''potrivit'' care iti e destinat si cu care poti fi fericita.(vb din experienta.eu am asteptat.4 ani. sperand in fiecare zi. dar in final sunt fericita ca nu s-a intors happy deoarece a venit cel care e intr-adevar un dar de la Dumnezeu