| anonim_4396 a întrebat:

De ce au un miros specific organele genitale?
nu e vorba de igiena doamne fereste, fac dus in fiecare zi
este normal mirosul acela specific? sau sunt eu prea obsedata de asta?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o candidoza. Depinde de miros. La femei miroase intr-un fel ce multi spun ca seamana cu conserva de peste in sos tomat. happy Mergi la un medic. Daca miroase a paine proaspata este candidoza.

| halogen001 a răspuns:

E normal sa existe un miros specific: la nivelul vaginului exista o flora microbiana si secretii specifice care sunt normale si mentin sanatatea genitala.

| Alcyon a răspuns:

Daca mirosul e deranjant, sfatul meu e sa mergi la ginecolog. E posibil sa fie vorba de o infectie vaginala de care nu stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si carnea sau sangele au tot un miros specific... Oare de ce? Oare de ce exista miros?

| Green66 a răspuns:

Încearcă să ne lămureşti cu "mirosul specific" despre ce miros vorbim?

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Nu fii obsedata e ceva normal, se numesc feromoni, corpu degaja asta. daca miroase urat e o problema si trebuie sa mergi la doctor