| nicoleee30 a întrebat:

Mirosul zonei mele genitale este neplacut.Asta este dintodeauna, probabil pentru ca nu fac dus in fiecare zi. Cum pot face sa numai am aceasta problema, sa am o zona genitala curata si cu un miros placut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Acest miros neplăcut este datorită faptului că urinezi. Este o singură soluție:Spală-te în fiecare zi pe tot corpul cu săpun sau gel de duș cu un miros puternic și plăcut și nu o să mai ai astfel de probleme. Este singura soluție. Plus că, lenjeria intimă trebuie schimbată zilnic. Ziua și perechea de lenjerie intimă.big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te speli suficient de des, adica macar dimineata, seara si dupa fiecare scaun. Vara poti sa o faci ceva mai des. \in plus, trebuie sa porti doar lenjerie intima de bumbac pe care sa o schimbi la 12 ore, sa o speli la temperatura mare sau sa o fierbi si sa o calci inainte de fiecare purtare cu fierul incins. Astea sunt masuri elementare de igiena personala.

| superdorex a răspuns:

Chiar daca nu te poti spala pe corp zilnic dar acolo in zona ta genitala trebuie zilnic sa o speli si sa o parfumezi a asa cum ai grija de ea asa si ea te va feri de boli si neplaceri mai tarziu da? papa

| teddybaby a răspuns:

Probabil sa te speli?winking