| Alexandra0077 a întrebat:

De ce baieti din Romania sunt asa urati si magari? in primul rand de se rad in cap sau se rad numai pe parti sau in dungi, in loc sa isi lasa parul putin mai lung. majoritatea fetelor prefera baieti cu plete. toate fetele fetele vor sa se joace in parul lor si pe langa faptul ca sunt urati si se imbraca colorata si mulat mai au si comportament de cocalari adica te intreaba ceva in gen : ce faci papusa? si mai si vorbesc cu prescurtari si lucruri de acest gen... e trist daca ar fi mai cuminti si nu ar mai face ei pe rebeli si smecherii si si-ar lasa parul sa creasca normal ar fi mult mai doriti de fete...

38 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Generalizezi prea mult.
Da, multi baieti din Romania se dau ''shmecheri'', dar daca tot criticam tineretul, multe fete din Romania se comporta precum niste tarfe. Si se imbraca precum o tarfa. Tarfelor le plac smecherii. Vezi de ce baietii se poarta cum se poarta?
Si sa stii ca eu sunt fata, deci ceea ce am spus e doar concluzia la care am ajuns.
Si daca tu mergi intr-o biblioteca, te asigur ca nu vei gasi prea multi smecheri, pe cand daca mergi in cluburi sau la discoteci. deci depinde unde cauti baietii.
O zi buna!

| Alexandra0077 explică (pentru MasterOfDisaster):

Da sunt si multe fete tarf... dar mai exista si normale

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Alexandra0077):

Da. La fel cum mai exista si baieti normali. Dar nu ii observi atat de usor pentru ca sunt depasiti numeric de smecheri, la fel cum si fetele calumea sunt depasite numeric de pitipoance.

| KimBianca a răspuns:

C fc papusa?smug mor =]]. Toti vor sa para smecheri, dar...din prea multe incercari se transforma in papagali straight face

| CrazyStrike a răspuns:

Poate asa iti place tie. Unora baieti nu le sta bine cu parul mare. Du-te in America ai sa gasesti si mosnegi cu parul mare.Ai vrea sa port o haina cu 7 marimi mai mari sa nu fie mulata? Pe curand papusa

| adriang95 a răspuns (pentru CrazyStrike):

Prietene, nu e nevoie de 7 mărimi în plus, dar mi se fac c0aiele stafide când mai văd pe unul cu blugi mai strâmți decât poartă fetele sau cu tricou roz și lipit de piele pe strada „ca să se vede mușchii, bre'".

| CrazyStrike a răspuns (pentru adriang95):

Blugi cum zici tu. Dar tricou si eu sunt de acord ca numai cocalari poarta roz, si chestia cu mulatu sunt baieti care isi lucreaza muschii de mici si trebuie sa se laude si ei nu? Dar nici prea mulat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De ce sunt urati? hm poate pentru ca noi romanii suntem corciti ca natie de aia suntem urati dar sa stii ca fetele sunt frumoase cu draci.
De ce sunt magari? din cauza lipsei de educatie pentru ca nici parintii lor nu sunt educati.

| Zenit313 a răspuns:

Baietii se adapateaza cerintelorlaughing
Fetele sunt 80% vinovate!
Nu toti baietii sunt asa... daca vorbesti la modul general, inseamna ca ai cunoscut toti baietii, de aici rezulta faptul ca nu esti o fata cuminte si nu ai dreptul sa critici pe altiilaughing

| Vix999 a răspuns:

O singura chestie am de obiectat : nu cred ca majoritatea fetelor prefera baietii cu plete.
Parerea mea e ca tunsoarea scurta masculinizeaza iar parul lung feminizeaza. Deci, baietii cu parul scurt, fetele cu parul lung.
In rest da, imi dau dureri de cap cand ii vad pe strada cu tunsorile lor ciudate si cu hainele mai mulate decat ale mele straight face

| adriang95 a răspuns (pentru Vix999):

Depinde ce consideri cu par scurt/lung... Eu il port ceva mai lung (nu totuși pleată exagerată) ca sa îmi niveleze urechile proemintente... Asta nu înseamna ca sunt mai puțin masculin decât un tâmpit cu o creasta vopsita și un tricou roz mulat

| Vix999 a răspuns (pentru adriang95):

1 la mana pentru mine plete inseamna ca e suficient par cat sa fie prins in coada (mai mare sau mai mica, nu conteaza).
2 la mana, nu am facut comparatie intre un barbat cu plete si unul cu creasta vopsita deci nu vad relevanta comparatiei tale.
3 la mana este parerea mea proprie si personala. Eu prefer parul scurt pentru ca mi se pare mai masculin.
Exista si barbati carora fizionomia le permite sa poarte parul mai lung si ii admir si mi se par ok. Totusi nu mi-ar placea ca parteneri big grin

| adriang95 a răspuns (pentru Vix999):

Părere respectată, dar credeam ca infirmi ideea generală a discuției. Greșeala mea big grin

| Vix999 a răspuns (pentru adriang95):

Daca 95 e anul nasterii tale, imi place felul in care comunici si exprimi ce idei ai. Mare lucru pentru generatia ta.
Si stai calm ca sigur sunt fete carora le place cum ti-ai aliniat tu urechile laughing

| adriang95 a răspuns (pentru Vix999):

Mai are rost sa spun ca gluma nu își are rostul? Ca să îți spun pe șleau, ori port părul puțin mai mare ori arăt ca un măgar... Happy now?

| Vix999 a răspuns (pentru adriang95):

E hai... invata ca in viata totul trebuie luat in ras.Si sa-ti spun si eu pe sleau, ca vad ca te-ai impotmolit in detalii, iti facusem un compliment ...chiar si gluma aia era un compliment. Deci 2 complimente de fapt happy

| adriang95 a răspuns (pentru Vix999):

Primul m-am prins, dar al doilea... Mi-e prea somn ca sa fac diferența.

| CannbalCorpse a răspuns (pentru adriang95):

Esti smecsi rolling on the floor).

| adriang95 a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Vai, mulțumesc, dar încearcă pe Softpedia... Acolo te vor primi sigur cu brațele deschise

| CannbalCorpse a răspuns (pentru adriang95):

Nu, merci. (Si ca sa nu ma crezi gay sa stii ca sunt fata).

| adriang95 a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Din (ne)fericire mi-am dar seama după stilul în care scrii

| Oana92 a răspuns (pentru Vix999):

Exista si baieti carora le sta bine cu parul putin mai lung, doar ca ei inteleg ca trebuie sa-l aiba pana la genunchi. si macar de ar fi parul lung lor problema...nu pensatul, epilatul, tricourile roz mulate, unghiile facute, imbracamintea ce imita penajul unui papagal si etc...
lumea e in general cu susul in jos, femeile arata ca niste barbati si barbatii ca niste femei.

| Vix999 a răspuns (pentru Oana92):

Eu am tras linie cand am vazut in oras un tip cu fusta d'aia lunga ....hai, roz accept, creasta accept, pensat si ce-o mai fi...da sa ajung sa ma cert pe pantofi si fuste cu barbata-miu? Never! Accept in sensul ca, fie, nu le dau cu ceva-n cap pe strada, nu ca mi-as lua eu unu acasa happy Ca sa ne intelegem.

| CannbalCorpse a răspuns:

Inteleg ca esti o urata care nu a avut pana acum niciun prieten din cauza fetei tale care seamana cu un bocanc marimea 44 made in china.
Si ce ai tu cu tipi pletosi, aia.s baza.

| DonMecanico a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Tarelaughing, app de unde esti?

| SerafimHD a răspuns:

Nu sunt toti cocalari ca genul de baieti pe care il descrii in detaliu cu replici stupide si cu atitudine de pornstar!

| adriang95 a răspuns:

E același lucru cu a întreba „de ce nu asculta lumea rock?"... aparent toate cerințele tale (de aici) ma acoperă integral(deci nu mă încadrez în categoria cocalarilor), dar se pare ca modestia nu e punctul meu forte. Chestia este că nu cauți tu destul de mult sau nu le (ne) suporți mentalitatea.
Nu suport generalizările stupide mai ales când sunt și eu sunt implicat (direct sau indirect), dar incep să mă conformez când văd că nu are rost să mă agit.
Ideea este că asta e „la modă", asta e comercial... Asta așteaptă (prea) multe fete de la un băiat. Ești de felicitat că ești lucidă în gândire și că ești normală într-o lume de nebuni, dar trebuie sa realizezi că mai existăm și „noi", ăia „normali".
Mult succes în căutarea ta și de e ceva, dă-mi un PM!

| Love4Music a răspuns:

Nu toti is la fel.
Cei care se poarta asa dau dovada ca nu au fost educati
Iar cand unul se crede smecher, de fapt vrea sa demonstreze cat ii de prost.
Sunt si astfel de baieti dar trebuie sa ii gasesti tongue

| EddiWeed a răspuns:

Asta e anturajul tau inteleg.hai sa te intereb si eu ceva, dc fetele din Romania sunt curve si alearga dupa bani? daca tie iti plag baietii cu plete du-te fata mea si marita-te cu un rocker!

| KnowEverything a răspuns:

Acum e la moda stilul "gagnam style ", asta e motivul laughingrolling on the floor.Pe bune, ce intrebari mai sunt si astea? laughing Sunt tot felul de specimene in tara asta, stai linistitawinking faptul ca nu cunosti. nu-i nimic, Romania e mare laughing

| tzus a răspuns:

Atata le duce capu laughing laughing si nu doar in Romania sunt asa aici abia incepe in alte locuri tie greata de eiwinking

| adriang95 a răspuns (pentru tzus):

Stai sa vezi generația Disney ce urmează să vină

| SecretLady91523 a răspuns:

Pt ca baietii cred ca daca sunt smecherii le cadem la picioare si nu au idee cat de mult gresesc. Bineinteles ca preferam un baiat dragut si sensibil in schimbul unui cocalar, dar putini inteleg asta.straight face Si ce uram cel mai mult sunt clasicele replicii de agatat, un simplu esti frumoasa spus din inima ne poate aduce un zambet pe fata pentru mult timpblushing

Răspuns utilizator avertizat
| JustLikeHeaven a răspuns:

Hey Alexandra...laughing sa stii ca nu sunt toti baietii asa.E adevarat ca exista din pacate astfel de papagali in Romania dar asta n inseamna ca toti sunt asa.In legatura cu pletele nu te supara dar nu sunt deloc de acord la fel cum nu sunt nii cu chelii.Chestia asta depinde de propriul gust deci aici chiar nu avem ce comenta.La fel cum mie imi place pizza poate ti nu iti place si nu poti schimba un om numai ca tie nu iti place.Sunt niste chestii de gust propriu si mna.Sa sti ca ce e al tau e pus deoparte si va veni si baiatul ala la care visezi tuwinking.

| Maryo1o1 a răspuns:

Nu toti suntem la fel nu ne baga pe toti in aceeasi oala am si eu cativa colegi in liceu cu aceeasi atitudine de cocalar dar nu ii bag in seama sau daca ma enerveaza ii iau la bataie.Din punctul meu de vedere sa te imbraci colorat sau sa porti niste haine mulate e o prostie(aici ma refer la baietii care se imbraca asa). Parerea mea este ca daca vrei sa fi placut de fete trebuie sa fi original, inteligent, putin amuzant sa ai un fizic cat de cat bun adica nici ca Arnold dar nici de sute de kg cel mai bine e sa faci sala cel putin un an si sa fi putin indiferent cu persoanele care stau in preajma ta.Indiferent sau nepasator cum vreti.

| LittleMe a răspuns:

Daca pe langa tine sunt numai baieti cum i`ai descris tu, asta nu inseamna ca toti sunt "urati si magari". Dar uite ca uratii si magarii au cele mai frumoase fete. Curve, ce`i drept, dar iti fug ochii la ea cand esti cu prietena de mana. Gusturile nu se discuta Alexandra, asta e. happy

| VineMiticaBossu a răspuns:

Treci granita si nu te mai intoarce.Te asteapta fat frumos tongue