| BRG a întrebat:

De ce bărbații din ziua de azi î-și bat nevestele, nu vă gîndiți că ele (sărăcuțele) sînt mult m ai sensibile, și gingașe decît voi? Ce satisfacție aveți domnilor cînd vă bateți nevasta? Ce aveți de cîștigat? Ce vreți să demonstrați prin aceste gesturi? Pe o femeie nu are voie nimeni să o bată(decît pantofii.)

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Sunt 100% de acord cu tine.Eu am crescut cu un tata violent cu mama mea si poate in viitor era si cu mine daca nu ar fi murit in mod tragic!(sincer nu mi-a curs o lacrima)Sa fii copil, si sa vezi cu ochii tai ceea ce ii face tatal tau mamei tale nu e deloc usor si te marcheaza pe viata.Eu acum numai reusesc sa am incredere in baieti, sunt dubioasa mereu.Violenta e un mare semn de idiotenie.Un barbat nu trebuie sa creada ca e superior doar pentru ce are intre picioare! Femeia face abosult tot! Se ocupa de casa,naste,creste copilul, lucreaza in acelasi timp si cu ce se alege de la voi? De vina este politia, pentru ca aceste persoane merita sa faca inchisoare ani buni pentru violenta domestica.Nu rezolvati nimic daca aratati pumnul unei fete care e mai slaba ca voi si care mai ales va iubeste,decat sa ii aratati cat sunteti de mediocri si slabi de caracter.Un barbat adevarat nu atinge o fata nici cu o floare! Ma sperie sa vad raspunsurile date mai jos cu cei care zic ca unele merita si ca mai au si un vot ca folositor! Sunteti bolnavi mintal! Nimeni nu merita sa fie lovit! Indiferent de sex! Si pentru cei care zic ca femeile care stau sunt proaste, v-ati gandit ca nu au alegere? Mama mea a stat! De ce? Pentru ca politia nu facea nimic si ii era frica de el! Deja facea ce facea cand era acasa, nici nu vreau sa imi imaginez ce ar fi facut daca l-ar fi denuntat! Ganditi un pic cu creierul ala din cap si nu judecati! Daca nu ati trecut nu intelegeti.Eu am trait-o pe pielea mea si pot sa zic ca e adevarat ca animalele au sentimente mult mai umane ca umanii!

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O femeie sa n-o atingi nici cu o floare, se spune.Se mai spune si ca,in fiecare zi femeii trebuie sa-i dai o palma,chiar daca nu a gresit cu nimic, ca stie ea de ce.
Sunt complet impotriva violentei, imi provoaca repulsie.Violenta este argumentul omului limitat la minte,cand nu mai are cuvinte,el nu vorbeste,loveste.
Barbatii care ridica pumnul si femeile care suporta asa ceva, sunt ingrozitor de nefericiti, fiecare in felul lui.Fiecare se scufunda tot mai adanc in oceanul lui de disperare sau nemultumire, fara puterea de a se desprinde.E o situatie care-i macina pe dinauntru si solutii sunt putine.
Nu exista vreo scuza pentru barbatii care se comporta in felul asta, ar trebui sa traiasca si ei groaza si durerea femeii pe care o lovesc ca sa inteleaga ce fac.Nu-si pot schimba comportamentul si nici nu doresc s-o faca, se indobitocesc pe zi ce trece tot mai mult si sfarsesc singuri si uitati de lume in vreo garsoniera infecta.Si isi merita soarta.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce oamenii din ziua de azi, indiferent de sex, nu mai scriu corect în limba română? Nu vă gândiţi când violaţi în toate găurile săraca limbă română?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Asta fiind o întrebare prin care încerci să agăţi pe cineva. Aştepţi ca Romeo, nerăbdător să i se zică :,, Eroul meu, ce gândire ai! Vrei să ne căsătorim şi să trăim fericiţi până la adânci bătrâneţibatting eyelashes? "

P.S :Cartea de gramatică poate fi "bătută" până o toceşti. Fii agresiv!

| Flav a răspuns:

Si tu ce vrei acum, sa cresti in fata femeilor? Invata sa scrii si dupa baga cuvinte pompoase.
Semnat, Flav_din_dealul_unde_odata_a_fost_o_vale.

| NickiMinaj a răspuns:

Pentru ca exista atatea care accepta si gasesc scuze pentru un astfel de comportamentwinking mie imi place sa le numesc generic proaste.

Răspuns utilizator avertizat
| vlaaddd a răspuns:

Pentru ca femeia mai merita din cand in cand si o bataie.

| Alex a răspuns:

Nu te-ai gandit ca femeile ii bat pe barbatii?

| Jack a răspuns:

Corect,unele merita batute :X si din pacate sotzii lor nu reusesc sa le bata cat ar merita pentru ca se rezuma maxim la un letz rolling on the floor sau niste pumni happy inloc sa ia si ei o ranga sau butelia happy! Crede-ma o femeie care ii batuta zilnic si ii atata de proasta incat sa accepte si sa zica ca sta langa el ca il iubeste big grin isi merita soarta, inseamna ca le place happy! Hai salut big grin

| xXCrystyanXx a răspuns:

Hei, nu toti barbatii sunt asa.Cel descris de tine mai sus nu e om, e animal. Daca vezi un mar putred in pom, asta nu inseamna ca toate merele sunt asa.Nu?

| micurutza2005 a răspuns:

Mda asa o fi cum zici,dar mai sant si unii care sant badarani needucati si nu stiu mai mult decat sa rezolve tot cu pumnii,asa isi demonstreaza ei forta si autoritatea cu care nici eu nu sant de acord,problemele se pot rezolva si altfel, prin discutie normala, asta e mai rar barbati care sa fie de dorithappy

| diesel94 a răspuns:

Pentru ca merita oricat de femei ar fi ele, unele chiar merita

| Shery a răspuns:

Traim in democratie si vrem egalitate intre femei si barbati. Dar nu suntem egali. Nu la forta, cel putin. Poate si barbatii mai merita din cand in cand sa fie batuti, dar nu are femeia putere sa ii dea sa il doara.

| Lysm a răspuns:

Pentru ca multi barbati vad in asta o dovada de barbatie si pentru ca femeia accepta fiindca "il iubeste.Intotdeauna femeia se va indragosti mai usor dar mai profund si daca tii atat e mult la o persoana probabil te gandesti ca ar trebui sa ii accepti orice numais a stii ca e langa tine oricand, bun sau rau cum este.Sunt total impotriva.o relatie se construite pe baza respectului, a dragostei si comunicarii. Daca relatia va incepe in acest mod asa va fi mereu, sau.sunt cazuri cand devin astfel.O femeie se poate considera femeie atunci cand:stie cum sa isi surprinda partenerul in fiecare zi, cums a il faca sa isi doreasca sa stea alaturi de ea tot restul vietii si cel mai important sa ii ofere ceea ce isi doreste cu mici conditii, fapt ce implica si respectul.Nu trebuie sa oferim totul pe tava fara sa asteptam nimic in schimb, totul trebuie sa fie reciproc si egal.O relatie trebuie "educata" din momentul in care se formeaza si astfel va evolua sa cum isi doreste fiecare...

| SunShine_5894 a răspuns:

Piticusexy,esti varza frate, bati femeia ca te-a inselat dar tu cand o inseli nu are voie sa zica nimic, sa-i?batting eyelashes Nefericitule! Barbatii care isi bat femeile ori is fara scoala, ori asa au vazut la taticii lor. Femeile care accepta sunt alea care chiar n-au incotro sau alea care merg pe vorba "rau cu rau dar mai rau fara".

| RaceaLucia a răspuns:

Iti multumesc Cristi ca nu esti de acord cu bataia femeilor, dar unii barbati asa demonstreaza ca ei sint cocosisau stapinii casei, iar altora le place bautura si atunci nu stiu ce fac.De uneori femeile au o parte din vina ca atunci cind ii beat nu trebuie sa te certi cu el.

| Narcy55 a răspuns:

Alea care sunt batute nu merita iar cele ce nt batute meritabig grinbig grinva spun din propria experienta desii sincer nu pumnul e solutia. daca nu se mai poate exista divortul.desii barbatii care bat femeile sunt prosti si doar asa se simt ei mai interesanti si mai barbatirolling on the floor))

| piticusexy5 a răspuns:

Baii pietene ia fi atent tu cand vei avea nevasta copiii casa tot ce trebuii si nevastata te va insela ce ai vei face o pupii esti diliu frate!