| RAY a întrebat:

De ce barbatii care vad femeile ca obiecte sexuale sunt apreciati iar virginii sunt luati in ras?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Simplu, ca aia care vad femeile ca obiecte sexuale, sunt masculi mai afla adica arata foarte bine, emit trasaturi masculine folositoare in trecut la supravietuire asa ca le atrage pe femei. Si ala exact prin asta se caracterizeaza, rautate, nesentimentalism, nestatornicie, sexul e cel mai important.

Virginii sunt luati in ras, ca nu atrag deloc, altfel nu mai ajungeau virgini de mult. Si cum fizicul e proba eliminatorie, nu le int ca virginu e mai bun, mai statornic, mai sentimentalist.
De fapt e asa constrans de capacitati, altfel nici ala nu ar fi deloc okey.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Vorbim de valori, prejudecați, tu daca ai avea bani ti-ai lua o sugarbaby?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Mosotti, te deranjeaza daca iti spun ca esti tufa cu rationamentul acesta? laughing
Si daca te deranjeaza, iti va trece intr; o ora.
Poti sa imi spui te rog, cate iubite ai avut pana sa te insori?
cinci? Zece? Cate?
Le'ai atras cu trasaturile din rationamentul tau: 'ala exact prin asta se caracterizeaza, rautate, nesentimentalism, nestatornicie'?hee hee

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu ma deranjeaza, nu ma supar cand cineva ma critica, si oricum in cazul asta nu este cum zici tu, dar si daca e, nu ma deranjeaza niciodata.
Eu nu prea am atras ca nu am fizicul ala atractiv, tocmai ca nu aveam acele trasaturi.

Dar nu e vorba ca ne dam seama! Nu iti dai seama, poate nu am explicat, te atrage un barbat frumos, tu atat sti sau alte femei, dar real acea frumusete de fapt emana acele trasaturi masculine care de mult ajutau la familie, forta, putere, bazare pe sine, descurcaret, si voi fetele sunteti atrase fara sa vreti de barbatii frumosi, mai tradus barbatii bazati.
Cei frumosi in general sunt asociati cu un caracter mai prost, nu am zis ca toti, dar foarte multi, si asta femeile o zic, exact cum am zis, rautate, zeflemism, nestatornicie, prostie. Bine, si ceilalti neatractivi pot fi mai rai, dar zic doar de ceilalti deocamdata.
Nu zici "Da ma, vreau un badaran".
Ala se va arata in timp ca e asa, la inceput normal ca nu se poarta urat cu tine.

Auzi de multe ori "doamnee cum dracu dau doar de din astia unu si unu", simplu, ca mereu vrea barbat atractiv, si cum frumusetea aia se asociaza cu caracterul ala, aia e. Nu e de condamnat, e si logic sa vrea unu atractiv, dar zic ca idee.
Normal ca pentru o relatie serioasa nu merge doar frumusetea, insa foarte multe ajung sa sufere ca na, aia e dupa aia. Insa si asa chiar daca constient ar vrea unu cuminte, totusi nu sunt atrase de unul din ala, si asta este.
Si de aia recidiveaza ca vor tot atractiv sperand ca ala nu va mai fi asa nasol.
De ex una de 42 ani mi-a zis "ce mai tampita chestie la barbati e ca inseala, sunt ai dracu, posesivi, gelosi, nu mai am nevoie".

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Ti'am pus doua intrebari care aveau nevoie de un numar si de un Da sau Nu.
De ce eviti raspunsurile?
Te mai rog sa nu imi mai spui mie de ce fel de barbati sunt eu atrasa. Este ridicol.
Prietenul pe care il am acum este coleg cu mine, deci arata bine, FARA sa se asocieze cu caracterul descris de tine;'rautate, nesentimentalism, nestatornicie'.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

E fan United?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu cred. Nu stiu, ca daca imi povesteste despre fotbal mult, ii zgarii un ochi.
Poate o sa il aduc pe TPU, si o sa poti sa il intrebi.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa avem prejudecati, atat timp cat nu facem rau la altul e permis orice. Daca as avea bani multi mi-as face placerile, as chema una acasa zilnic de 5 ori pe sapt sa fac sex cu ea platita si atat, nu vreau sa platesc o relatie pentru ca nu imi da relatia aia ce am nevoie.
Daca gaseam de mult una cu care sa ma potrivesc si care sa ne atragem, era altceva, faceam si relatie, dar pe bune.

Dar oricum cand as ramane singur pe lume, banii aia nu m-ar mai ajuta cu absolut nimic.
Sti de ce imi place mie cu parintii? Ca sunt liber, nu am obligatii fata de nimeni, stau, fac ce vreau, ei fac ce vor, nu ca, cu un partener ca nu sti cum sa te porti sa fie bine, daca faci prea multe din ale tale zice ca neglijezi, adica sa faci ce nu ai comune, si desi si celalalt face la fel te-ar obliga sa faci ce face el desi eu nu as face-o, daca dai atentie prea multa, se plictiseste, o nebunie, un stres inutil.
Uneori nu am nevoie de cineva pe capul meu, vreau sa dorm, sa ma uit la ceva la TV ce vreau.

Si zic asta din vazute din ce cunosc, nu din visate.
"aaaa nu-mi da atentie, ma neglijeaza", "ma plictiseste acesta sau aceasta.". Daca faci mai ce vrea celalalt, se plictiseste, daca nu faci, cearta ca e incompatibilitate. Din contra, mie mi-ar place una sa faca ce vreau eu, ca n-ar mai fi discutii, la multi barbati nu le place, printre care unu e si unul din prietenii mei!

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Casa de piatra! Sa ma chemi la nunta/

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu unu as alege o sugarbaby daca as avea bani,asta pentru ca noi nu stim ce simte alti pentru noi sunt doar asteptarile noastte atat,in viata asta conteaza sa te descurci cum poti,consider iubirea parintilor singura iubire sincera si adevarata,poate si cu uni frati dar in rest nu cred ca cineva te poate iubi cum te iubeste mama ta sau tatal tau, eu cred ca vr este viitorul, in curand vom avea vieri virtuale, deja se fac mari progrese, nu uita de roboti, numai vom fii dezamagiti de semeni nostri

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Stim f bine ce simt altii pentru noi. Normal ca iubirea parintilor si bunicilor e singura sincera si permanenta, restul e vrajeala. Nici la frati, ala isi vede de viata lui, mori de foame si nu iti da, are familia lui. E la inceput asa aparent, cand te bate unu si se baga pentru tine, chestii din astea, dar dupa aia cand intra in viata, adios muciacios.
De aia in Germania fratii nu sunt considerati rude de gradul 1!
Doar parinti, copii, bunici si atat, sunt gradul 1.

Parintii, bunicii nu te lasa sub nici o forma.
Si copii de multe ori isi lasa parintii. Am mai zis uneori suni la telekom ca "domne nu merge telefonul`", vin aia, vede ca merge, apoi de fapt el nu suna ca nu te mai suna nimeni. Vin dupa aia cand e vorba sa le lase casa, cat le dai esti bun, cand nu le mai dai sa vezi cum te condamna si cand au 15 ani, eu cre ca ii bateam si zbura afara din casa sa ma ia pe mine "nu esti in stare, uite colegu are, tu nu imi dai", cred ca ii f 10 peste gura si la munca direct. Daca ala schimba telul la an degeaba, nu trebuie sa te iei dupa el, ai un tel f bun si ajunge.

Se stie de ce e asa, dar nu are sens sa spun aici. Bine, eu nu-s asa, poate tu la fel, dar foarte multi asa sunt.
M-am dus la mare, avem o familie pe care o stim de 30 ani, a ramas fiul de 50 ani cu mama de 78.
O terorizeaza, aia i-a lasat pensia de urmas lui, ca a murit tasu si are tulburare bipolara, ca sa aiba pe langa pensia de boala, a fost o manevra, nu stiu exat, are si nanism, si parintii i-au suflat in coarne, era obraznic de dinainte de boala.
"NU te duci la nici o prietena, eu iti dau sa mananci", l-am pocnit! Instinctiv, am mai stat 2 zile si am plecat eu si mama, ca se bagase ma-sa sa nu ne dea afara, nu suport asa ceva!
Cazuse capacu de la tuci jos, se invartea in juru lui si nu-l ridica! Asta era in 2012, avea 42 ani atunci, ieri a vb mama cu doamna si cica s-a facut mai rau acum! Nu ne mai ducem ca-l bat de...si oricum nu ne mai vrea nici el.
Asta fac multi copii!

32 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

@alphaattiutude te invoc

| Drimmero a răspuns:

Cine te-a mai suparat?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu e vb de suparari, pur simplu asta observ

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Umbla o vorba 'doamne in societate, curbe in pat', cred ca de aici se leaga. Dar cine te ia in ras, femeia?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu mann, nu e vb de mine, sunt observari, ce vad si eu pe TPU pe aici

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Cine de pe TPU apreciaza pe cineva care ne priveste ca pe obiecte sexuale Reinhard?
Poti sa le dai numele?

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Ma refer la faptul ca se rade de virgini si apreciati baieti curvari

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Aici? Pe forum?

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Da

| Dana1999 a răspuns:

Pentru ca sunt mai experimentati si le place sa fie mai priceput in pat un bărbat.

| Mosotti a răspuns (pentru Dana1999):

Asta nu are nici o treaba cu ce zice subiectul nostru. Pentru ca, cum ajunge sa afle ca ala e experimentat?! Intai trebuie sa accepte sa intre in patul lor, si apoi vad ce si cum.
Pe virgini nici nu vor sa ii bage in pat, si in plus habar nu au ca-s virgini, deci puteau avea si aia experienta, nu? Si ar fi aflat dupa.
Insa nu e asa, pe primii ii baga in pat ca arata f atractiv, si chiar daca nu are experienta, invata amandoi, ca nici ala nu s-a nascut experimentat sexual, un inceput a avut.
Dar cand nu te atrage cineva, nu te mai intereseaza ca e experimentat sau ne.

Adica intrebarea mea la tine este urmatoarea:
Un baiat la inceput frumos care nu are deloc experienta, de ce e acceptat de fete care se zice ca au simt si vad care e experimentat, si ar vrea doar cu ala. De ce vor si cu neexperimentatul? De il vor face experimentat.
Accepta oricum, ca-s atrase de el, chiar si fete mai mari ca el, prietenu meu avea 16 ani si era dorit si de alea de 19, desi avea experienta cucu, si zicea asa ea "lasa, nu conteaza, nu iti fie rusine ca te invat eu". Deci nu conta.

| Dana1999 a răspuns (pentru Mosotti):

Iti dai seama după multe daca este sau nu experimentat. Nu ai simțul pe care îl avem noi la bărbați.

| RAY explică (pentru Dana1999):

El se referea la faptul ca cei care nu atrag sexul nici nu pot avea experienta

| Mosotti a răspuns (pentru Dana1999):

Nu iti dai, simti ca te atrage si atat, dupa aia vezi tu. Ca la inceput nici unu nu are experienta, dar cum face experienta?! Voi il placeti si prinde experienta de adolescenti. La 25 ani da, are experienta, dar nu a fost nevoie de experienta ca sa fie acceptat, altfel nu mai incepea ala frumos niciodata sa aiba relatii!

Simtul frumusetii, atractivitatii, asta il avem toti. Ai acelasi simt la barbati cum avem noi la femei.
Aia neatractivi, nu fac experienta ca daca nu-s placuti de la inceput, normal ca raman asa.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Ai vazut Reinhard cum fuge Mosotti cand trebuie sa dea un raspuns cu o cifra si un Da sau Nu?
Nici eu nu am apucat sa vad, atat de rapid a fost.hee hee
Daca eram barbat, as fi avut o incredere fara limite in sfaturile lui cu privire la femei! laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu fug, dar revin putin mai in colo, mi se pare ca am raspuns cand am zis ca nu am avut ca nu atrag, dar:
1 - nu am avut gagici inainte sa ma insor, ca nu m-am insurat niciodata.
2 - 0

Aici ai dreptate! Nu am zis ca priertenul tau e nasol, am zis "NU toti", deci nu mai exagera. Sunt si destui care arata bine si sunt ok, ia in seama si ce am zis, ca se incadreaza prietenul tau aici, pana sa imi zici de el. Dar ffff multi sunt nasoi.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Am inteles, esti rusinos. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu sunt rusinos deloc, am zis adevarul. Ca dovada ca nu mi-e rusine sa zic ca nu am avut, aia e. Imi e rusine sa fac rau altuia, infractiuni, atat.
M-as fi insurat daca aveam cu cine si ne-am fi placut, am fi fost cat de cat compatibili (ca 100 % nu exista), dar nu as fi vrut copii, pentru mine totul era partenera si atat, in relatie.

Oricum felicitari ca ai un prieten care arata bine si face parte din cei ce sunt okey, sa o tineti tot asa. As fi fost absurd sa zic ca 100 % sunt nasoi.

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Ii place sa scrie mai mult nu evita sa raspunda, ceea ce spune cam are dreptare in multe cazuri, fizicul conteaza mult, dar asta nu e o tragedie

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Si daca scrie mult, trebuie sa fiu de acord cu ce scrie?
Conteaza fizicul, dar el spune ca cei care arata bine 'se caracterizeaza prin, rautate, nesentimentalism, nestatornicie, sexul e cel mai important.'
Nici macar sa rad nu mai pot la o astfel de conceptie.
Da'mi exemplul unei fete de pe TPU care este atrasa de un asa marlan, si mai face si sex cu el!
Poti?

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Nu trebuie sa fii de acord cu nimeni, nimeni nu trebuie sa fie cu nimeni, pentru ca sunt generalizari si sunt eronate, si eu cred ca fizicul conteaza, cat despre asa zis marian nu stiu cine e si cine il place

| MadonaRamona14 a răspuns:

Pentru ca aia *** bine