| ancaancutapp a întrebat:

De ce barbatii însurați (nu toti)înşală? De ce nu pot sa fie fideli persoanei care ii este alături mereu? De ce nu isi respecta deciziile? Si sa nu aud fraza ca toți bărbații insala ca nu este asa

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai tu de ce crezi?
Unii nu au acasa ceea ce vor si cauta acel ceva in alta parte.
E bine ca nu generalizezi,asta e de apreciat!
Uneori decizile pot fi pripite sau influentate.
Dupa parerea mea si barbatii si femeile inseala cu un scop si chiar nu am nimic cu ei.
Uneori chiar e relevant acel scop, nu are rost sa detaliez.
Apropo, de femei nu ai zis nimic...
Ai ce ai cu barbatii, mai ales cei insurati.
Femeile nu insala, ele oare de ce o fac(cele maritate)?

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca uni se maturizeaza mai tarziu si constientizeaza ca de fapt mai vroiau sa vopilareasca sau se mai aventureze ca e putin ce au acumulat iar monotonia din relatie ii mai imbie catre a insela.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cei care înşeală în timpul căsătoriei, cel mai probabil au înşelat dinainte, asta dacă nu au sărit muierile pe ei să le ia de neveste după câteva luni. Bărbaţii înşeală pentru că le place sexul, în diversitatea lui, şi în general sunt prea laşi să le spună soţiilor lor ce îşi doresc în materie de sex, pentru a fi satisfăcuţi. Uniii înşeală că nu simt nimic pentru femeile lor, care înainte de căsătorie erau tinerele şi slăbuţe şi brusc, după căsătorie se îngraşă ca vacile şi nu se mai îngrijesc. Alţii înşeală că li se pare normal şi masculin să facă asta, dar dacă nevestele i-ar înşela, le-ar rupe capul şi tot aşa. Motivele sunt diverse.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

"şi în general sunt prea laşi să le spună soţiilor lor ce îşi doresc în materie de sex" Ce prostie. Le este frica sa nu para niste obseedati in fata nevestei. Mai bine se ascund si se prefac usi de biserica " o nu dovlecel, eu nu vreau sex oral, nu sunt "din ala" ".

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aşa, şi să nu îţi asumi nu e laşitate? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

In cazul de fata, mi se pare altceva.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că nu cunoşti sensul cuvântului de "laşitate". Şi mai e şi prostie pe lângă asta. Femeia poate vrea să facă şi să i se facă oral, poate vrea sex în picioare, în bucătărie, la duş, pe plaja sau în pădure, poate vrea poziţii spectaculoase, poate vrea pe la spate, poate vrea să o zgârii pe spate şi pe coapse în timpul sexului, poate vrea să fie trasă de păr şi strânsă de gât în sensul erotic şi tot aşa. Bineînţeles că nu toate femeile vor tot ce am enunţat eu, dar cu siguranţă niciuna nu vrea doar sex în poziţia "misionarului". Astfel pudicii şi credincioşii se mint şi se înşeală într'o veselie, în numele Domnului. Iar cei care fac tot ce le place în cuplu sunt văzuţi ca nişte destrăbălaţi.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Blasfemii de ale tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca voi nu faceti sarmale si ciorba cand venim acasa de la munca,

| AnoAnonima0 a răspuns:

Ca asa sunt ei.Se plictisesc de nevestele lor si dupa zboara din floare in floare, le place viata.

| andrey69 a răspuns:

O varianta ar fi ca unii sunt curvari si le place distractia iar a 2 a ar fi datorita fetelor imbracate sumar care cauta aventuri pentru o plimbare cu BMW ul sau o iesire la un suc.winking

| Koshkin a răspuns:

Da' femeile maritate si cu copii acasa de ce insala?