| anonim_4396 a întrebat:

Cine credeti ca insala mai mult? Femeile sau barbatii? De ce?

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Animalele inseala cel mai mult si nu se supara, chef x100 intre ele

| Evolution a răspuns:

Si femeile si barbatii cam la fel.

| RAY a răspuns:

Omul este o fiinta poligama, monogamia este o inventie umana, primatele sunt poligame indiferent de specie

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asta nu inseamna ca trebuie sa fie un argument si o scuza pentru a insela.
Daca iubesti si ai o relatie stabila, indiferent ca te mai 'plictisesti',, nu ii face partenerului/partenerei pe la spate manevre, ramai cu acea persoana pentru care ai promis ca te dedici, dragostea e ceva mai complex decat saruturi si satisfacere sexuala, sentimentele sunt motorul relatiei.

Asta e o prostie din puncutl meu de vedere cu poligamia, este fix pseudo-argumentul pentru a scuza curvaria, indiferent de sexul ei.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Problema e ca plecam in viata cu niste preconcepti drimmero, aceste credinte ne intuneca ratiunea, logica, nu este un argument nici o scuza, de acord, dar poligamia este un adevar, cati din noi stam cu prima persoana iubita o viata?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te contrazici singur,, la inceput zici ca ne intuneca credinta mintea, iar apoi spui ca esti impotriva inselatoriei in cuplu...

Sunt extrem de multi oameni care au o iubire unica in viata, hai sa nu ne ascundem dupa deget.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Credintele alea ne intuneca ratiunea man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu vorbim de credinte aici, nici de religie, ci de o calitate a omului negativa,, inselatoria care e de mai multe tipuri, si e cat de poate de reala.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu nu vorbesc de religie, vorbesc de credinte gen = omul e monogam si uni chiar cred asta si apoi sunt raniti din dragoste, apoi facem generalizari stupide gen femeile sunt infidele sau barbati, in loc sa studiem natura umana

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E suficient sa vezi un cuplu care se iubeste si vor muri de batranete impreuna ca sa poti spune ca omul nu e poligam, un singur exemplu si ai desfiintat acel ' toti oamenii sunt poligami', nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic.

Raman la parerea ca alea sunt doar scuze ca sa nu se asume fapta in totalitate.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cand o sa vad asa ceva am sa si cred drimmero, in prezent divorturile sunt dese desi imi confirma afirmatia, istoria imi confirma afirmatia si natura umana, si acel cuplu daca exista a simtit vreodata atractie fizica fata de altcineva te asigur de asta, iubirea nu te face gay/lesby

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Divorturile sunt tot mai dese pentru ca oamenii se grabesc,, daca ar avea rabdare si ar gasi acel echilibru, probabil ca rata divortului va scadea considerabil.

Nici sa mori singur nu e bine, dar nici sa ai 20 de neveste sau 10 amanti, trebuie sa ai un echilibru si persoana potrivita, daca inca nu o gasesti, nu inseamna ca nu exista!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man iubirea se duce in timp, nu neg ca multi se grabesc, dar iubirea tine 3, 4 ani apoi monotonie

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Depinde acum, nu putem generaliza.
Singurul lucru frumos pentru om e iubirea,, daca ar disparea e haos.
Eu unul inca mai cred in iubire adevarata, sunt convins ca undeva exista.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Speranta nu moare niciodata

| Violleta2022 a răspuns:

Ambele sexe, in aceeasi masura si cam din aceleasi motive!

| corbulalbrosu a răspuns:

Toate persoanele caracterizate de infidelitate, indiferent de sexul lor. big grin

| Emma30555 a răspuns:

Nu e o regula, dar cred ca bărbații au mai mult curaj sa facă asta deoarece societatea e mai îngăduitoare cu bărbații

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii inseala pentru ca nu se pot abtine, adicã când ai o iubita sau esti deja cu o fatã frumoasa, toate s-ar pe tine. Ar fi chiar nepoloticos si controlat de prietenã sa ti-o zici; e iubita mea, e singura fatã din lume pentru mine. Astfel se ajunge la despartirea si de aceea insela majoritatea femeilor, pentru ca ajung sa-i supunã si la propriu si la figurat, sa nu mai vorbeasca cu altele, când ajung sa nu mai Tina contactul cu prietenii sa renunte la hobbyuri, sa joace pe zicala, sa se culce la orã pentru ca asa a zis prietena sau sa te cheme femeia acasa, e destul de jalnic.
O femeie probabil inseala când gaseste o variantã mai bunã //better deal

| Quassaar a răspuns:

Hai să răspundem logic: se spune că bărbatul înșeală de mai multe ori decât femeia. Deci sunt 100 de bărbați(mai mulți) care înșeală cu 50 de femei(mai puține). Asta înseamnă că o femeie, la un moment dat se "culcă" cu doi bărbați. Acum vă întreb, cine înșeală mai mult?

| deadhoe a răspuns:

Crezi ca i-am numarat?

| Rihhana1 a răspuns:

Barbatii din plictiseala iar femeile incep si ele apoi ca sa nu se lase mai prejos.

| anonim_4396 explică (pentru Rihhana1):

Cât adevar laughing
Dar Femeile se plictisesc mult mai repede intr-o relatie, de aceea majoritatea despartirilor sau divorturilor sunt facute de femei.

| Rihhana1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile se simt tradate asa ca baga divort. laughing

| antonimilk a răspuns:

Ea poate fi CULVA
El poate fi CULVAL.
Oricine care nu se tine și e tâmpit, toți

| alexandru303 a răspuns:

Eu zic ca barbatii pentru ca gandesc mai mult cu puța. Vorbesc serios. Din genetica fetele nu se emotioneaza cum se emotioneaza baietii cand vorbesc cu o persoana atractics de sex opus. Ei fac asta pentru ca gandesc cu puța. Vorbec serios. Funda?