| Dragosdoar a întrebat:

De ce barbatii trebuie mereu sa faca primul pas?

18 răspunsuri:
| Raizing a răspuns:

Sunt mai inventivi / hotarati / puternici -etc!

| Adry05 a răspuns:

Pentru că de când lumea ei au avut rolul de cuceritor, de cap al familiei, reprezentanța curajului, în ultimii ani ce au cam devenit majoritatea niște p... care tremură și când le zice o fată salut. halal bărbați.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie. Important este sa fie barbat, asa cum s-a zis mai sus.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in proportie de peste 99% ei reprezinta sexul ''tare'' (sau cel putin asa ar trebui sa si fie in realitate) care are rolul principal de a fi aparatorul si sustinatorul sexului slab. big grin

| Holiday a răspuns:

Stii care e treaba? De fapt de multe ori fetele/femeile fac "primul pas", transmitand diverse semnale pentru a fi reperate ca "interesate" de un barbat, doar ca in general sunt mai subtile si majoritatea barbatilor sunt prea fraieri sa le observe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie!

| llleo a răspuns:

Să nu-l facă pe al doilea.

| SG1995 a răspuns:

Pe lângă cea zis Holyday mai adaug faptul că femeie alege partenerul optim nu viceversa, de exemplu, pe FB, câte femele se bagă în seamă aiurea cu tine? Nu multe, sau chiar niciunde, în schimb, ca femeie, să zicem că în spațiu virtual mereu vei fi curățată de masculi înfierbântați.

| Dragosdoar explică (pentru Adry05):

Dar femeile crezi ca sunt mai intregi la caracter?

| Vikaa a răspuns (pentru Adry05):

Pff,bla bla bla, prostii.Nu e o regula ca barbatul sa faca primul pasu si sa fie si el cap al familiei,poate fi si femeia.Ce ai vrea sa faca, sa le ia la bataie cand le zice salut? Sa stii ca nici femeile nu-s departe, e mai bine sa nu dam cu piatra si sa lasam asa, nu inseamna ca-s mai putin ''barbati'' daca-i saluta o fata, poate au bunul simt ce multi nu-l au.

| Adry05 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu înțeleg ce vrei să zici, detaliază.

| Adry05 a răspuns (pentru Vikaa):

N-am zis ca e o regulă, am zis că așa mi se pare normal, până la urmă n-au femeile de ce să plece la „vânătoare". Dintotdeauna a fost așa, femeile transmit anumite semnale că-s interesate și bărbații dacă-s interesați răspund. Acu dacă ești fată și îți place un tip n-am zis să nu te bagi cu el în seamă, dar normal ar fi ca bărbații să vină să curteze, pur și simplu așa e firea lor.

| RAY a răspuns:

Pentru ca fetele nu cauta barbatii, barbatii concureaza intre ei pentru femei simplu, daca ar fi dupa ele majoritatea cred ca ar ramane singure, ele nu simt dorinta sexuala la fel ca barbati, astfel ca un vibrator e perfect la cata nevoie au ele, barbati sunt obsedati dupa ele, nu vezi peste pe internet e full de baieti, barbati care cauta fete, pe un site de dating sunt mai mereu mai multi barbati, ca sa te caute o fata trebuie sa fii printre aia 20% alfa, adica sa fi bogat sau frumos in rest nu, asta se vede si pe Facebook si aici unde fetele primesc mesaje de la baieti invers nici vorba de asa ceva, fetele nu sunt interesate de sexul opus, din plictiseala, obligatie stau cu un barbat trist

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Il faci degeaba ca te lasa cu seen. laughing

| Dragosdoar explică (pentru Adry05):

Dar eu credeam ca evoluam? Femeile striga dupa egalitate

| Adry05 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Păi e normal să fie egalitate în drepturi că până la urmă ambele sexe sunt oameni dar există anumite aspecte unde chiar n-avem cum să fim egali, de exemplu forța fizică. Iar cu primul pas am zis, în general mi se pare mai de bun simț ca băiatu să fie ăla cu abordarea, gândește-te cum ar fi o lume unde numa femeile să înceapă să cucerească. însă Dacă ești fată și îți place un tip e perfect ok să faci cumva să intri în vorbă cu el că n-are omu de unde să-ți ghicească intențiile.

| Goete a răspuns:

Cine ti-a spus asta?