| ccriss a întrebat:

Dc baietii trebuie sa faca mereu primul pas?

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Fetele vor sa aiba alaturi un baiat puternic, cu initiativa, ceva tupeu si oleaca de sarm. Ele ne testeaza chiar daca nu isi dau seama. Ele vor sa vada daca meriti compania lor. Si apoi noi reprezentam sexul puternic, trebuie sa dovedim asta. Daca ai sa stai sa astepti sa iti vina fetele in poala ai sa mori ca un din ala "forever alone". Asa ca inainte cu tupeu big grin Nu ai nimic de pierdutwinking

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu trebuie neaparat baiatul sa faca primul pas si se mai intampla sa faca si fetele sa faca primul pas dar de obicei baiatul face primul pas,ca de obicei asa se intampla, baiatul cucereste, fata se lasa cucerita.

| tabittha a răspuns:

Pentru ca ei sunt reprezentantii sexului puternic si in mod normal trebuie sa fie si curajosi. Ei sunt cei care trebuie sa ocroteasca fetele ca mai tarziu sa devina cap de familie si sa aiba grija de toti membrii ei.

| agentulagent a răspuns:

Poate erau asa vremurile inainte... Acum nu se mai tine cont. Sau depinde si de varsta care o ai...

| Isabellaღ a răspuns:

Nu e o regula! Chiar daca multe lume spune asta.

Multe fete au facut ele primul pas.Si ei sunt la fel ca noi si ei se sperie de faptul ca am putea sa fie refuzati.Sunt oameni ca si noi.

Poate ca sunt mai curajosi ca fetele si de aia se zice lucrul asta! Si e adevarat ca de mai multe ori baiatul face primul pas!

| Georgy_7404 a răspuns:

Ptr ca e mai frumos cand ''vanezi'' o fata si nu iti cade ea in brate ar fi o prada prea usoara nu ar mai fii aceeasi satisfactie pluds ca trebui sa dovedesti ca esti baiat nu?

| sonia_6457 a răspuns:

Sunt fata si raspunsul e adevarat happy pur si simplu asa tr sa fie baietii tupeistii si sa faca ei primul pas smug daca stai sa iti vina fetele in brate cred ca o sa imbatranesti yawn sincer cand filtrez cu cineva ( eu ca fata ) si acel baiat nu stie ce sa faca ma apuca dracii. dar cand cineva filtreaza cu mine si eu nu stiu ce sa fac... pur si simplu stiu ca e baiat si se descurca. noi fetele avem incredere in voi si asteptam totu din partea voastra dupa care continuam noi. Deoarece unele fete sar pe baieti si ii " mozoleschee hee " iar acestia nu erau pregatiti. pur si simplu nu e comfort si acesta e cel mai important pentru mine happy asa ca noi suntem pregatite mai tot timpul daca chiar ne place baiatul respectiv. sau nu stiu cum sa iti explic ideea e ca asa tr sa fie baietii si cam atat :X smug :X

| intelectualul a răspuns:

Pentru ca-s multe imbecile care considera ca asta e important.

| varcolaccc a răspuns:

Sunt fete care asta vor altele care fac ele primi pași. Suntem diferiti si chestia asta cu daca astepti sa iti sara fetele in brate o sa ramai forever alone. Nu mi se pare ok asa daca nici baietii nu s-ar omora dupa fete laughing si fetele ar muri singure forever alone ca sa zic asa

| deeaddea a răspuns:

Pentru ca baieti sunt mai indrazneti. Fetele sunt (majoritatea) timide.