| gabriela84 a întrebat:

De ce toate femeile trebuie sa ierte mereu barbatii?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Nu a spus nimeni că trebuie. Femeile, în general, având un suflet mai bun, şi mai puţin orgoliu, sunt dispuse mereu să ierte. O zi bună happy!

pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu toate femeile iarta mereu barbatii.

| CybeRAthlete a răspuns:

Pentru ca ne iubitihee hee
bafta

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Userul "xena" ţi-a zis bine.
Totuşi, e nerealist să screzi că doar femeile (şi culmea, toate!) iartă mereu bărbaţii. E o generealizare fundamental greşită.
La fel cum e greşit să spui că femeile au un suflet mai bun.
Şi pe-aici o recunosc multe femei că bărbaţii oferă ceva(pe plan sentimental, mai ales) în mod necondiţionat şi dezinteresat în vreme ce femeile vor avea mereu un interes.
Când o să te faci mare, ai să înţelegi mai bine. (Refuz să cred că 84 vine de la anul naşterii tale. Dar dacă-i aşa, e grav rău că gândeşti astfel!)

| Bogdana a răspuns:

Da... poate ca ii iarta dar te asigur ca nu uita niciodata.si desi ii iarta nu va mai fi la fel.

| Yang a răspuns:

Nu doar femeile iarta, si barbatii o fac.Si nu trebuie sa ierte nu exista o regula, iarta cine iubeste, cine este disponibil sa dea o a doua-a sansa, iarta cine crede ca fiecare greseste, iarta cel care crede in schimbare in parere de rau, iarta cel care nu judeca.In general iubirea te face sa te comporti in mod prostesc iertarea presupun ca este unul din ele.Ierti lucruri pe care daca nu ai iubi nu le-ai trece cu vederea niciodata, ierti lucruri care te fac sa te simti ca si cum nu ai fi tu. Unii/unele merita sa fie iertati, altii nu depinde de cat de grava este o greseala.Depinde de persoana care iarta, daca poate merge inainte fara sa se gandeasca zi de zi la ce a iertat, la ce a pierdut, la consecinte.Iti dai seama ca daca de exemplu ierti o tradare o sa traiesti restul zilelor alaturi de acea persoana intrebandu-te daca ai facut bine sau nu, daca te iubeste, la un moment o sa ajungi sa ii faci viata imposibila pentru ca acest gand se poate transforma intr-o obsesie. Uneori o relatie devine mai puternica dupa o greseala din asta alteori te face sa vezi mai clar cum stau lucrurile.Repet iertarea aduce dupa sine niste consecinte si cand ierti nu ii faci o favoare ei sau lui ci tie.Acea sansa nu i-o dai lui sau ei ci tot tie.Pentru ca vrem sa fim fericiti cu orice cost si suntem dispusi sa mergem atat de departe.

| BlueBroom a răspuns:

Pentru ca ele sunt dispuse iertarii si ii inteleg pe barbati cand nu gandesc prea mult si fac o greseala prosteasca, realizand si ei dupa aia gravitatea greselii.