| anonim_4396 a întrebat:

De ce baiatul/barbatul trebuie sa faca mereu primul pas?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de aspectul tau fizic, cei frumosi primesc cereri de la fete, cei beta fac cereri, uitate si la profiluri de pe site urii de dating majoritatea nu trec de nota 6 dar vor fotomodele langa ei

| OldSoul a răspuns:

Nu trebuie.
Dar daca nu-l faci tu, probabil o sa mori singur si virgin.

| mentholinks a răspuns:

Din cauza cererii si ofertei.

| Plato a răspuns:

NU trebuie.
E una dintre cele mai mari aberatii pe care le-am auzit. E ridicol sa crezi asa ceva.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Femeiile au impresia ca li-se cuvine totul pe lumea asta si cand vede ca un fraier din asta care pune botul face primul pas ele se bucura.

| Raven a răspuns:

E un obicei rămas de pe vremea când bărbații aveau c*aie. laughing
Dacă o fată ar face primul pas, ați presupune cu toții că-i cur.vă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindca războiul dintre sexe nu exista femeile au fost mereu mai bune si persoana mai buna trebuie curtata si convinsa de cealalta ca merita atentie

| OrdanKarris a răspuns:

Pentru ca orgoliul muierii ustura mult mai tare cand este lovit, sifonat, spart cu un refuz decat un barbat. Ambele sexe se feresc de refuz, dar cand muierea e nevoita sa faca primul pas si primeste refuz, zici ca porneste Apocalipsa.
Orgoliul feminin este infinit mai subred decat ala masculin cand vine vorba de refuzuri, respingeri.

| Issabelle6789 a răspuns:

Eu (ca fata)consider ca barbatul/baiatul trebuie sa faca primul pas pentru ca langa mine imi doresc un barbat care stie ce isi doreste si nu ii este frica de un refuz sau de ceva nou.Desigur ca daca plac pe cineva si banuiesc faptul ca ma place si el atunci si eu actionez(ca sa zic asa) dar raman la parerea ca barbatul cucereste o femeie nu invers.

| Anonima123456dd11 a răspuns:

Femeile se feresc de refuz foarte mult, mai mult decat barbatii.Totusi...incercarea moarte n are laughing