| Marbella188 a întrebat:

De ce cand/dupa ce creste parul in zona pubiana incepe si o durere? adica nu e durere. e asa deranjant cumva. ati patit?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca senzatia amintita/precizata de tine se intampla doar in momentul in care iti mangai sau atingi mai apasat Muntele lui Venus, adica acea parte a corpului acoperita de pilozitate. Depinde de sensibilitatea fiecarei persoane mai ales chiar la inceput, in momentul in care incepe sa se dezvolte pilozitatea initiala. In scurt timp se va atenua, diminua progresiv pana la disparitia totala. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Asa se intsmpla la toti oamenii, va fi mult mai greu de sesizat dupa ce te vei obisnui, sa mai treaca anii.

| Alexia789 a răspuns:

Asa a dat dumnezeu ce sa zic, asa reactioneaza pielea din zona sensibila cand incepe cresterea parului laughing mare curioasa esti tu