| doarunbaiatcurios a întrebat:

De ce cand nu am mai ejaculat de vreo 3 zile, iar apoi dupa 3 zile ma masturbez si am o problema cu ejacularea precoce? PRobabil ca e mai multa sperma presupun, nu?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu există vreo legătură între masturbare și ejaculare precoce.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.