| alinuta23_4756 a întrebat:

De ce cind 2 persoane se iubesc cu adevarat, intotdeauna ceva ii impiedika sa fiiba impreuna?

9 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Soarta
Sau daca cineva o distruge o face doar din invidie, vor sa aiba si ei ce au altii!

| shtephie a răspuns:

Dragostea cere sacrificii insa ea nu trebuie sacrificata!
Mereu trebuie sa gasim solutii problemelor care se ivescwinking
Sa trecem obstacolele vietii pentru a fii fericiti happy

| Damian a răspuns:

Obstacaole mereu o sa fie, de la parinti la bani

| Emma a răspuns:

Tristcrying, nu?
Din pacate, asa e viata
Dar daca cei doi se iubesc cu adevarat or sa reuseasca sa treaca peste orice impreuna.Eu asa gandeschappy
Depinde de cat de puternica e legatura dintre eilove struck
Xoxo

| qwerty21 a răspuns:

Alinutza...iti poti lua raspunsu direct din intrebare:
"2 persoane se iubesc cu adevarat"
pai daca se iubesc cu adevarat...NIMIC nu se poate intampla
ca ramaneti fara bani, ca ramaniti someri, va iubiti cu adevarat, si poate Dumnezeu va ajuta sa treceti si peste astahappy(daca sunteti credinciosi)

| maftei a răspuns:

Pai vezi tu daca asa e viata.Trebuie sa ai si piedici si rele si detoate. Dar ce ai poate ampiedica daca se iubesc? Eu cred ca nimic daca chiar se iubesc cu adevarat nimic nu ar trebui sa ai stea an cale

| Sol27 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume rea invidioasa care mereu va incerca sa nu i lase nici pe ceilalti sa fie fericiti
Mai sunt si parinti care cred ca fac un bine, mai este si situatia materiala ca vezi doamne iubirea nu tine de foame sunt o mie de piedici dar daca va iubiti cu adevarat ve-ti gasi o mie una motive pentru a depasi obstacolele si a fi impreuna pentru totdeauna

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea adevarata nu moare niciodata, indiferent ce obstacole se ivesc in viata happy... Un exemplu pur, dragostea mea fata de iubitul meu [am fost despartiti 2 ani, intre timp am mai avut relatii], dar cand exsta dragoste nu poti traii fr acea persoana, ne-am impacat dupa 2 ani happy, st-em iar impreunalove struck... Trebuie sa faci si sacrificii pentru o dragoste adevarata si sa nu renunti sa speri niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca dragoste e complicata.