| Alina95Maria a întrebat:

Mai există persoane sincere şi care iubesc cu adevărat?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sincer? nu stiu,cu toti avem defecte, nu suntem perfecti,nu trebuie sa credem in cineva absolut nici sa ne asteptam ca va vi o persoana perfecta, o data tot va minti,cu toti mintim, la inceput poate sunt sincere apoi isi arata adevarata masca ipocrita, sincer la cum vad eu masculi am mari rezerve ca exista baieti seriosi masculi majoritatea imaturi,prosti, ipocriti,mincinosi,falsi doar pe interes, rar persoana sincere dar mai sunt am dat si eu peste persoane de astea, persoane de genu sufera pentru ca ne ne batem joc de cine e bun cu noi asa ca se transforma si ei in ipocriti i copieaza pe alti, alti sunt dezamagiti numai au putere sa creada in iubire, dragoste,personal eu numai cred in iubire,numai am putere sa cred in asa ceva,nu sunt misogism,dar mi-am pierdut increderea in fete doar atat,sunt fete care ti-au pierdut increderea in baietii, cu toti suferim dezamagiri asta e, imporant este sa te iubesti pe tine insuti cel mai mult, cel mai important este sa pretuim iubirea cand o avem

24 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Nu.

| jhonny999 a răspuns:

Bineinteles ca exista, sunt persoanele care pun iubirea, mai presus decat banii si lucrurile materiale.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Desfineste "iubsc cu adevarat".
Toti iubim, in felul nostru. Nu toata lumea simte nevoia de a deveni sau de a te transforma in esenta existentei sale.
Cred ca iubirea nu are un anumit "etalon" (adica, asa sa fie iubirea perfecta), pentru ca oamenii sunt diferiti.
Zic si eu, merele e bune si ele.

| Doub a răspuns:

Da, există.

| LoveSleep a răspuns (pentru Doub):

Zise mincinoasa laughing

| Doub a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu sunt sinceră şi iubesc şi cu adevărat.:p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Cum poti sa fii sigura daca nu ai avut prieten pana acum? una e iubirea de mama si alta e iubirea de prieten

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru că mă cunosc foarte bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nu ai cum sa cunosti ceva ce nu ti s-a intamplat deja. doar pentru ca esti inteligenta nu inseamna ca o sa dai la facultatea de drept, exemplu

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce treabă are facultatea de drept cu asta?laughing
"Nu ai cum sa cunosti ceva ce nu ti s-a intamplat deja"- Da, ai dreptate, dar asta nu înseamnă că nu o să îmi pun toate sentimentele într-o relaţie. Ştiu cum sunt, ştiu ce pot oferi, deci nu văd care e ideea.thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Ai sa vezi in viitor laughing. peste 10 15 ani tongue, asa e la maicute rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce 10-15 ani visezi, măi?laughing)))
Nu mă mai enerva.straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Adevaru doare? raised eyebrows, 20 atunci?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te băi.laughing)

| RainmakerX a răspuns:

Da,Alina...exista dar aceste persoane sunt tot mai rare. Nu multi sunt norocosi sa intalneasca o persoana speciala iar sentimentele sa le fie impartasite.
De cele mai multe ori fetele sincere se indragostesc de baieti rai si invers, asa este lumea...toti facem greseli.
Dar da, exista, inca nu au disparut aceste cupluri, alcatuite din persoane care chiar se plac si care se au multe lucruri in comun si se inteleg de minune.
Inca exista, repet "INCA".
Succes!

| mentholinks a răspuns:

Ce inseamna sa iubesti cu adevarat?

| Dariusuu a răspuns:

Există, doar că mulți puțini iubesc sincer iar mulți egoist.

Totuși e o diferență mare zic eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ibrahimovic a răspuns:

Bineinteles ca exista.

| Kenya a răspuns:

Exista,rar,dar sunt sigura ca exista...

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Prezent.

| ale153 a răspuns:

Eu consider ca inca exista persoane care iubesc cu adevarat, cu toate ca sunt din ce in ce mai putine! happy

| Mihaelagirl a răspuns:

Eu tin sa cred ca da. Eu stiu ca exista, dar partea trista este ca marea parte dintre persoanele care pot sa iubeasca cu adevarat sunt intr-o relatie.

| Alina95Maria explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, apreciez sinceritatea voastra.
O zi frumoasa!