| anonim_4396 a întrebat:

De ce daca doua persoane se iubesc nu pot fi impreuna

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se intampla, pentru ca in viata nu obtii totul pe banda! Factorii externi ne deraiaza un pic traiectoria, uneori ne desparte o distanta mare, alteori natura seviciului, alteori nu ai o casa unde sa stai, samd. Dar daca lupta amandoi intr-o zi vor fi impreuna, pentru ca dragostea invinge intotdeauna!

| EUSIATIT a răspuns:

Daca e iubire atunci lupata sau ai rabdare nu stiu de ce... nu ai dat detalii. Ai incercat si nu ai reusit sau... nu are sens intrebarea da deatlii.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru ca sunt mai multi factori care trebuie luati in considerare, nu doar iubirea... Nu e nevoie numai de iubire pentru ca doua persoane sa fie impreuna. E nevoie si de sacrificii... Trebuie uneori sa renunti la anumite lucruri pentru celalalt... iar asta nu face oricine... Trebuie sa renunte la vorbele pe care le aude de la prieteni... sa nu le bage in seama... E vorba de sacrificii pe care nu toata lumea e dispusa sa le faca...

| Psihoyounger a răspuns:

Pentru ca niciunul nu are curajul sa faca primul pas. Sau pentru ca unul dintre ei este mai timid din fire, sau pentru ca persoanele apropiate sau mai putin apropiate se impotrivesc acelei relatii etc. Motive gasim multe daca vrem, important este ca daca acele 2 persoane se iubesc, trebuie sa lupte pentru iubirea lor si sa nu se lase pana nu reusesc sa fie impreuna daca asta este ceea ce isi doresc cu adevarat. Viata e frumoasa daca stim sa o traim, am mai spus asta dar este foarte adevarat. Cine lupat, mai devreme sau mai tarziu va reusi sa-si atinga scopul. Iubirea nu tine cont de bani, de averi, de parinti sau de rude. Iubirea vine si trebuie traita. Asta e parerea mea. Iubiti-va mult!

by Psihoyounger

| scootsie a răspuns:

Atunci cand se vor iubi cu adevarat, vor fi impreuna...Depinde si varsta, bineinteles...

| MeimeiPinguinu a răspuns:

De ce nu ar fi. enigma are dreptate, sau poate pentru ca nu au bani sa locuiasca impreuna, dar asta nu ar trebui sa te privescahappy

| andreig a răspuns:

De proaste!

| bita a răspuns:

Sunt mai multe kazuri... posibil ca cineva din ei e mai mofturos, mai suparacios, mai timid sau si mindru tare da sa-i placa mult de persoana aceeia... cel mai mult inkurka in dragoste indoeleleX-(
persoana kin iubeste lupta... da, uneori sunt kazuri k iubesti dar nu poti lupta, asa e soarta. ea ne pune la diferite incerkari.omul slab SE DA BATUT... dar cel puternik LUPTA!:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu au curajul sa faca acel pas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revin
daca se iubesc, va fi imposibil sa nu fie impreuna.important este ca amandoi sa iubesca la fel si sa nu se grabeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru că nu le surâde destinul de a rămâne și împreună.
Dragoste neîmplinită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai specificat in intrebare daca e posibil ca una din persoane sa fie casatorita... exemplu sunt casatorita de cativa ani si am descoperit ca sunt indragostita de altcineva.sotul meu are putere financiara iar cel de care sunt indragostita nu are nimic.si e mai mic decat mine cu 4 ani! deci nu imi poate oferii excursiile...nu imi poate oferii nimic din ce imi poate oferi sotul meu. ce fac? asta ar fi o intrebare foarte buna pentru cei de pe site! referitor la intrebarea ta...trebuie sa lupti pentru iubirebig grin

| bubu_9742 a răspuns:

De prosti! crying