| anonim_4396 a întrebat:

De ce copii nasc copii, de ce unii se grabesc asa sa isi inceapa viata sexuala de la varste fragede, nu mai aveti pic de moralitate unii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e situatia in momentul de fata.Impinsi de curiozitate nu se mai gandesc la preocuparile pe care ar trebui sa le aiba un copil/adolescent de varsta lor si actioneaza fara sa se mai gandeasca la riscuri.Pe langa curiozitate, de vina mai sunt si parintii, care stresati de conditiile din ce in ce mai grele, nu se mai ocupa de ei asa cum ar trebui, acordandu-le mult prea multa libertate, dar si anturajul(in ziua de azi daca ai 16 ani si nu ti-ai inceput viata sexuala esti considerat fraier)sau mass-media(in care se vorbeste despre actrite porno ca si cand ar fi adevarate staruri)etc sunt vinovate pentru ceea ce se intampla. Un alt factor ar mai putea fi si indiferenta celor din jur(spun asta deoarece daca ei vad ca oamenii nu le fac observatie si nu le dau atentie, nu au absolut nici-o retinere); acum 5 ani daca se auzea asa ceva(ca o fata de 11 ani a nascut)lumea ramanea socata.Intre timp, cazurile de genul au crescut atat de mult, incat nu ne mai mira nimic...Trist,dar adevarat.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Zise "H00ligan" despre moralitate.
Oare ceaiul meu răcit ce părere are despre faptul că s-a scumpit biletul de tramvai? Oare compostorul nu mai are pic de moralitate când îmi zboară toţi banii din portofel?
Pfff... vedeţi-vă oameni buni de viaţa voastră şi nu-i mai judecaţi pe alţii.
Poate dacă am investi mai mult în educaţie şi mai puţin în îndoctrinare, am rezolva şi problema, de altfel parţial reală, de care vorbeşti tu.
Salut.

| Razvan a răspuns:

Din cauza televiziunii, a presei si a libertatii pe site-urile de socializare. N-am zis ca ar trebui sa existe cenzuri ci doar lucruri mai frumos spuse

| NickiMinaj a răspuns:

Vezi-ti frate de viata. D-aia nu ai tu pulover pe gat de copiii care fac copii.

| Barajag a răspuns:

Cum sa mai aiba moralitate, daca nu se gandesc inainte de a face ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| kittysor a răspuns:

E repros sau intrebare?
H00ligan-fiecare om face in viata ce vrea! Aducerea pe lume a unui copil, de catre o fata tanara nu este o lipsa de moralitae ci mai degraba o lipsa de informare, nestiinta!
Cu cat esti mai tanar sansa de a face greseli este mai mare; greseli fac toti oamenii indiferent de varsta!
Personal mi-e tare mila atat de o tanara mamica cat si de copilasul ei!

| kittysor a răspuns:

Capisci te contrazic 100%
ai auzit de Decretul 770!
... exista un film pe net Decretei---ti se zbarleste pielea daca-l vezi!

| RealLife a răspuns:

Curiozitatea asta.ne omoara. cam din aceasta cauza.
O zi buna!

| perfect a răspuns:

Pentru ca toti vrem doar sa ne-o bagam...De ce sunt unii asa frustrati ca doi pusti de 13 ani isi incep viata sexuala? De unde si pana unde te deranjeaza? Moralitate? Toata lumea ne spune sa nu bem, sa nu fumam sa nu ****...Moralitate zicioh go on

| capisci a răspuns:

Good question. Generatia de dupa revolutie. Ce sa le ceri.

| teo3 a răspuns:

Nu prea ai treaba acasa nu? Dar acum serios vorbind... si eu ma intreb mai mereu: oare ce crede laptele batut despre violenta in familie?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capisci si eu fac parte din acea generatie de dupa revolutie, dar unii sunt prea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kongeriket poate daca am incerca, dar numai poate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perfect poate ca ai dreptate, nu mai zic nimic, desi e cam aiurea...