| RAY a întrebat:

De ce credeti ca barbatii incel, mgtow nu isi gasesc o iubita?

Din cauza fizicului sau din cauza caracterului?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ai dreptate, sunt si inceli care nu au treaba cu fizicul si caracterul, dar au fost mintiti, trasi pe sfoara, inselati, si de acolo ura lor.
Deci cele trei motive separat sau combinatie.
1 - Sunt dezamagiti, inselati, pacaliti dar arata bine si au caracter
2 - Nu au fizic si sunt refuzati 95 % mai ale de cele pe care le plac ei, dar au caracter.
3 - Au fizic dar sunt prosti la caracter, astia au femei, din contra, femeilor le cam plac barbatii mai ai dracu chiar daca nu constientizeaza sau n-ar recunoaste, deci cu caracteru prost nu sunt probleme neaparat, daca ai caracter prea bun nu prea e asa bine. Nu am zis ca toate sunt asa, dar majoritatea.
Toti prostii si marlanii dar frumosi au gagici misto si au avut, chiar fac familie cu ele si apoi le si bate la o adica, si ea tot se intoarce, ca-l place de fapt mult, la unu cuminte nu se uita ca ala nu o atrage.
4 - Daca e doar prost, insa are fizic si sau nu caracter, iar nu conteaza. Ca gaseste una la fel de proasta si se inteleg, dar arata bine, asa ca nici astia nu au treaba.

Incelii sunt cam fraieri asa, daca ai fost tras pe sfoara renunti? Perseverezi pana gasesti una care e ok, ca sunt multe okey de fapt. Nu trebuie generalizat.
Daca nu ai fizic, nu ai, accepti si gata, fruntea sus, nu te izolezi, urasti inutil, ca nu-s ele de vina ca nu arati tu bine, mergi inainte asa cum e.
Ca la caracter si creier nu-s probleme oricum ar fi daca e fizicul.
Adica o iau razna! Asta inseamna. Ca-s multi in situatia lor care nu fac asa, aici e dovada.

15 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Incelii sunt doar o adunatura de fustrati care dau tarcoale acelorasi platforme pentru ca au nevoie de oameni care sa le sustina teoriile..pentru ca au facut multe care de care mai amuzante. Majoritatea petrec mai mult timp pe net decat in lumea rela si e cam greu sa gasesti o iubita daca nu intalnesti persoane de sex opus, in plus teoriile lor zic ca tipele nu-s decat niste fiinte care exista pentru propria lor satisfactie..si cu atitudinea asta ostila cam greu sa dai de o tipa sa te accepte.

MGTOW sunt sunt mai mult o miscare reactiva la feminismul din ziua de azi. Acum, evident ca exista denominari de la agresivi la normali dar in general, cei mai extremisti au aceiasi viziune asupra tipelor ca si incelii, semi red pill si cu ceva accente pe probleme cu care tipii din america se confrunta.
Tind sa aiba aceiasi problema ca incelii doar ca de multe ori nu vor relatii ca se considera prea buni pentru asta iar daca tipa nu e virgina si arata ca un top model nu le place. Partea buna la ei ca e ca tind sa se ingrijeasca mai mult deci daca nu ar avea problema de atitudine sanse ar exista happy

Cred ca problema lor cea mai mare e cu credintele si teoriile dubioase. happy

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Dar poate sau vazut cu fete si au fost refuzati de ele

| RAY explică (pentru Mosotti):

Esti un geniu dragule, te as lua de nevasta daca erai femei ma jur

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar eu asa stiam de la ceva mgtowi ca ar fi, dar uite, ca a completat Sefu, chiar nu stiam ce a zis. Bine ca a explicat.
Pai inseamna ca de fapt are dreptate sunt si eu incel sub acoperire in sens ca nu stiam ca sunt, ca impartasesc gandirea mgtows adica ca-s contra lipsei de egalitate intre sex, adica dupa cum vad, ma incadrez in gandirea aia!
Eu nu am nimic cu nici un sex, am fost corect cu ambele pe oriunde am vorbit, dar vreau egalitate. Chiar colegul nostru mgtow s-a suparat pe mine ca am fost corect si cu sexul feminin cand discutam despre subiect. Deci de fapt unii nu suporta ca altii sa nu le impartaseasca opinia, desi era total ok ce am zis, nu era partinire fara motiv.

Doar ca eu as face o relatie daca era ocazia, si daca e sa iau ceva bun, iau, daca nu, cand nu mai e bine, pa pa si gata. Nu plec cu ideea din prima ca o sa fie nasol, ci invers. Si am eu grija sa nu pot fi tras pe sfoara, sau daca sunt, sunt pregatit psihologic pentru acel moment, dar nu ratez clipe misto doar ca ar putea fi rau dupa.
Deci oi fi incel sau nu?!

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ai doar o nesiguranta la fel ca si mine atat, amandoi avem nesiguranțe, mecanisme de aparare impotriva suferintei sunt perfect normale, suntem oameni nu roboti, creierul nu cauta suferinta asa ca creaza mecanisme tot timpul, e greu sa te schimbu asta si pentru ca sunt multe fete neserioase iar tu iti creezi un mecanism tot mai puternic de aparare

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu suntem incel pentru ca nu avem o ura pe alti ca sunt maj frumosi ca noi, nu uram femeile ca nu ne plac, nu evitam contactul cu ele, mgtow aia au preconcepții multe

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Dupa cum spune colegul, nu are neaparat legatura ca nu sunt placuti, insa este si asta cum zici. La ei e de fapt un protest tacit contra feminismului in parte, in parte sunt si cele trei pe care le-am zis, si foarte des.

Sincer? Si protestul asta tot din frustrare vine, ei nu sunt multumiti de feminism ca au avut ei de pierdut, altfel ce ii interesa? Majoritatea nu au nici o problema cu asta, nu e interesant? Aia care-s placuti traiesc la maxim treaba si ca o sa fie dezamagiti sau nu, raman cu clipele placute, iar ceilalti multi echilibrati tot nu au nimic, sunt neutri si atat, dar nici aia nu are ezita o relatie chiar daca e posibil sa fie mai in colo dezamagiti.
Sau au anxietate si ca sa nu fie rau mai in colo, se feresc acum, si asta e adevarat adica cum zice colegul, dar tot defectiune e si asta.

Daca tu ai salariu bun si esti f multumit de el, si iti acopera mai toate nevoile care nu-s f mari, ce te int ca ala are 10 mil de euro? Nu ai treaba, dar daca nu, te mananca, o sa zici "daaa de ce ala are atata si eu nu?". Cam asa.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Mai meriti o fundita

| Mosotti a răspuns (pentru RoCkKiD):

Ai dreptate, sunt si inceli care nu au treaba cu fizicul si caracterul, dar au fost mintiti, trasi pe sfoara, inselati, si de acolo ura lor.
Deci cele trei motive separat sau combinatie.
1 - Sunt dezamagiti, inselati, pacaliti dar arata bine si au caracter
2 - Nu au fizic si sunt refuzati 95 % mai ale de cele pe care le plac ei, dar au caracter.
3 - Au fizic dar sunt prosti la caracter, astia au femei, din contra, femeilor le cam plac barbatii mai ai dracu chiar daca nu constientizeaza sau n-ar recunoaste, deci cu caracteru prost nu sunt probleme neaparat, daca ai caracter prea bun nu prea e asa bine. Nu am zis ca toate sunt asa, dar majoritatea.
Toti prostii si marlanii dar frumosi au gagici misto si au avut, chiar fac familie cu ele si apoi le si bate la o adica, si ea tot se intoarce, ca-l place de fapt mult, la unu cuminte nu se uita ca ala nu o atrage.
4 - Daca e doar prost, insa are fizic si sau nu caracter, iar nu conteaza. Ca gaseste una la fel de proasta si se inteleg, dar arata bine, asa ca nici astia nu au treaba.

Incelii sunt cam fraieri asa, daca ai fost tras pe sfoara renunti? Perseverezi pana gasesti una care e ok, ca sunt multe okey de fapt. Nu trebuie generalizat.
Daca nu ai fizic, nu ai, accepti si gata, fruntea sus, nu te izolezi, urasti inutil, ca nu-s ele de vina ca nu arati tu bine, mergi inainte asa cum e.
Ca la caracter si creier nu-s probleme oricum ar fi daca e fizicul.
Adica o iau razna! Asta inseamna. Ca-s multi in situatia lor care nu fac asa, aici e dovada.

| Mosotti a răspuns:

Aia fara fizic nu gasesc, aia cu caracter prost dar cu fizic gasesc destule, sunt si cu fizic cu sau fara caracter care au fost prostiti, furati, dezamagiti de 1-2 femei si asa au intrat in dileala si o tin langa cu izolare de femei, fara a mai isi da sansa sa gaseasca o femeie cat de cat, ca daca are fizic va gasi una okey. Te dezamagesc 10, mergi mai departe cu a 11-a, nu e problema. Daca se izoleaza de subiect, au sanse 0 sa fie bine, stau frustrati, nervi, neregulati unii pana nici la dame de consumatie, asa ura au.
Asta e, oamenii cu fundal defect psihologic asa fac, dau in nebunie, ca si aia care au 30 pisici acasa, de la o trauma, da in nebunie.
Sau aia de la Auschwitz care a suferit de foame, si acum tine frigiderul exagerat de plin ca proasta! Doar ca atunci nu avea, deci e dereglata total. A fost la TV acum ceva ani. Un om sanatos nu face asa, ce a fost a fost, acum nu are sens sa o dau in dileala inutil, asa cum multi care au fost acolo au facut, deci rezulta clar ca e mare deviatie psihologica, ca ei nu au boli psihice.

Aia sanatosi nu vor face asa chiar daca au fost in situatii identice.

| Frank51 a răspuns:

E prima data cand vad barfa online laughing

| RAY explică (pentru Frank51):

Tot nu s-a schimbat nimic

| EntertainYou a răspuns:

Niciuna din cele doua. Nu intelegi deloc ce inseamna Inceli sau mgtow. Si te mai si aplauzi cu Mosotti de dimineata pana seara, ca de obicei. Nu cumva sunteti chiar voi Inceli sub acoperire mai degraba?

Mgtow se refera la un grupulet online de oameni carora le displace profund feminismul (modern) si nu aproba relatiile de lunga durata din tot felul de perspective de la scepticism la motive solide precum cele financiare, legale/juridice. Ei au pur si simplu viziunea mai nepopulara ca societatea sprijina femeia prea mult si barbatul iese mereu in dezavantaj si chiar complet nejustificat de prea multe ori. E vorba de casnicie pur si simplu. Mgtow prefera aventurile fara prea multe atasamente intrucat nu vor tot felul de hopuri in relatii si nu au prea multa incredere in femei. Asta pentru ca in era consumerismului de astazi femeile de calitate sunt mult mai putine si nu cauta oameni, ci produse cu specificatii in beneficiul lor egoist.
Ori deja sunt femei bune luate rapid de altii care nu le merita si le fac vietile un calvar. Pentru ca exista si femei care au de-a face cu barbati inferiori (pe dinauntru). Si multe din femeile astea patite vin apoi sa se razbune pe alti barbati buni. Da, fix asa se intampla feminismul. happy

Acum normal ca sunt diversi tipi de mgtow. Unii le desconsidera prea mult. Poate mai sunt misogini sau Inceli sub acoperire. Orice padure are uscaciunile ei.
Mgtow n-are legatura cu faptul ca problema e la mgtow, ci la feminism. Faceti clar distinctia!
Atat. Asta inseamna mgtow in linii mari.
Nu are treaba cu abilitatile lor de a gasi femei. Nu are treaba cu faptul ca ei nu pot atrage. Numai aia "freaks" nu pot atrage femei si de regula aia sunt Incelii, care pe deasupra mai au si impresia ca scopul suprem in viata e sexul sau femeia. Si culmea ca au ochi si doar pentru alea modele de filme pentru adulti, care nu s-ar uita la ei, ori pur si simplu orice tzoapa cu aere de grandomanie, ca sa le complice viata inutil.

| Mosotti a răspuns (pentru EntertainYou):

Nu sunt incel ca altfel ziceam ca sunt, nu aveam de ce sa ma ascund.
DAR tot ce ai zis este 100 % corect! Si eu eram contra ca nu e egalitate in societate, am zis-o si pe asta.
Si mereu m-am intrebat de ce este asa, si am zis ca e normal sa fie egalitate. Dar asta nu inseamna ca ma izolez de femei, ca am o aversiune, ca am un scepticism nemotivat daca as face o relatie, o iau invers, daca o fi bine, si daca nu e, aia e, raman cu ce a fost frumos, nu imi iau toate sansele doar ca ar fi nasol.

Dar nu te contrazic, daca zici ca si aia inseamna mgtow fara leg cu frustrarile, inseamna ca asa este, chiar mersi ca ai zis, ca, chiar nu stiam.
Eu stiam de la mgtowi din aia uscaturi care le urau, erau frustrati ca nu erau placuti, ca au fost dezamagiti, cam asa.

Nu e problema la femei! E problema la barbati, ca ei au produs inegalitatea asta, ei au facut ceea ce tot lor li se pare aiurea acum.
Asa ca mgtows sa fie contra cauzei, nu a efectului! Aici e aici. Pentru ca tot barbatii vor putea regla asta foarte repede, nu depinde de ele ci de ei.

Si o sa-ti zic si cum, si mi se pare ca am mai zis asta poate chiar pe aici.
Si sa iti zici rezolvarea, ca degeaba nu agreem (ca nici eu nu agreez, dar spre deoseb de ei as fi facut o relatie daca era ocazia) inegalitatea asta, daca nu se rezolva.
Rezolvarea este ca sa se obisnuiasca si barbatii sa foloseasca mai des masturbarea. In acest caz, pofta de sex este mai mica si poate refuza oricand pe una.

Inegalitatea a pornit din faptul ca nivelul de testosteron la ei e mult mai mare ca la ele, ei pentru un sex s-au lasat prostiti. In momentul in care pofta sexuala se egaleaza, va fi egalitate, ca va refuza oricine pe oricine daca nu le convine in egala masura.
Si se egaleaza prin masturbare sau combinat si cu ceva scurturi la 50 lei, si nemafiind asa disperati, e simplu ce vor face.
Asta trebuie sa promoveze Mgtows si sa faca chiar ei, sa faca relatii, sa-si obtina ce vor dar dupa pretentiile lor, daca nu, adios. Nu sa o tina in alea fara sa se rezolve nimic vreodata, dar nici ei nu stiu de unde inegalitatea, e contra ei si atat, vezi?

E ca si cum ea are foamea difuza si tu f sus, pai ea isi permite sa zica "nu vreau paine", dar tu? Mananci si pietre. Daca cobori foamea la niv ei, e egalitate, simplu.

| Aron01237 a răspuns:

Daca ai fizicul facut atragi cate vrei tu dar daca nu stii sa vorbesti le pierzi cand deschizi gura

| Mosotti a răspuns (pentru Aron01237):

Gresit, isi gaseste oricand proaste de ale lui si sti ce bine se inteleg? Super, stiu destule cazuri. Fizic sa aiba, si o sa iasa si cu frumoase, culmea! Sa nu ne mai amagim ca nu tine. Si daca nu deschide gura cine stie ce, lasaaaa ca sunt ele alaturi de el, deschid ele gura, si daca zici o prostie le ia rasu de amuzament. Daca e timid lasa ca au ele grija sa-l face netimid si intra eie in actiune ca-l plac mult, oricum o dai, pica ca hopa mitica in picioare.