| RAY a întrebat:

Toți judeca bărbații incel sau mgtow dar nimeni nu cauta sa afle ba e adevărat ce spun ăștia? Era unul urat pe net care avea o păpușă gonflabila, toți îl înjurau, nimeni nu se punea în locul lui, vad doc despre incel dar nu se vorbeste, dar oare femeilor de ce nu le place? Se ocolește adevărata cauza și se judeca, critica, atunci când devii mizantrop, lumea se ia de tine și se întreaba dar de ce ne urăști? Lipsește chestia de a te pune în locul acelei persoane, un bărbat urat ce sa facă sa se sinucidă? Nu mai suntem umani? Intrebarea e suntem monștri?

26 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru un incel,dreptul la sex trebuie asigurat si impus,dupa parerea lui.
Ti se pare normal?
Mie imi suna ca liber violator, ce-ar trebui sa inteleg?
Nu judec pe nimeni, cel putin ma straduiesc sa o nu fac, dar cand te gasesti in imposibilitatea de a functiona normal, cauti cauzele si lucrezi la ele!
Group therapy!

| RAY explică (pentru greece12):

Aia e descrierea unui violator,pedofil,nu poți impune altui om nimic,eu vb de cei câte nu atrag sexul opus și da e frustrant,dar nimeni nu înțelege și toți judeca, tipul ala era urat, absolut nimeni nu ia aratat un gram de empatie, de ce urâți nu au voie sa aibă nevoie de sex, nici o femeie nu sa r fii oferit, trăim într o lume de monștri

| RAY explică (pentru greece12):

Eu într o ora ma întâlnesc cu o fata frumoasa, dar e frustrant sa știu ca ii este scârbă de mine,nu e faza ca ar trebui sa ma placa,asa ca exemplu,dacă un tip urat se uita la una frumoasa e violator,nu e demn de asa ceva, ideea e ca eu primesc bani nu dau, dar e frustrant și nu doar sex, mai vezi și în parcuri cupluri, da e frustrant, numai judecați fără sa aveți habar

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Poftim copy paste din wiki, la definitia incel:

"Incel (cuvânt format din abrevierea expresiei din limba engleză involuntary celibacy, în limba română: celibat involuntar) definește un membru al unei subculturi online.
Indivizii asociați cu această subcultură sunt considerați a fi incapabili să dezvolte relații naturale și armonioase de ordin romantic sau strict sexual deși își doresc acest lucru.[1]
Retorica acestora este în general marcată de misoginism, resemnare, mizantropie, narcisism, rasism sau o puternică aversiune față de cei ce au relații de tipul celor pe care ei și le doresc.

În același timp, discursul lor promovează ideea că accesul la sex este un drept ce trebuie a fi asigurat și impus.

Incelii sunt considerați adesea ca făcând parte dintr-un ecosistem online al supremației albe, fapt susținut și de apartenența majoritară a bărbaților albi, heterosexuali, la acest grup.
Incelii se poziționează în totală opoziție cu mișcarea feministă.

The Daily Dot și Der Spiegel au făcut legături între NoFap, inceli, asasinate recente din SUA și cuib de dezvoltare a terorismului autohton.[2][3] Grupări creștine de extrema dreaptă cu ideologie de naționalism alb și neonazism au trimis amenințări cu moartea managerilor Pornhub și actrițelor porno, asociindu-se cu grupări contra traficului de exploatare sexuală și contra pornografiei."

Am incheiat citatul.
Cand te consideri a face parte dintr-un anume grup, initial citeste-i macar definitia.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru greece12):

Asta e definitia atributa de media! Insa eu am fost in diverse grupuri cu incel, si majoritatea nu sunt asa! Pur si simplu nu putem avea relatii romantice din cauza urateniei! Eu nu am spus niciodata ca am un drept la sex sau ceva de genul!

| greece12 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Personal te cred.
Mai exista insa si tendintele femeilor catre teratofilie, ceea ce poate salva situatia.Frumusetea este atat de trecatoare si atat de gresit pretuita, incat chiar raman fara raspuns!
Omul conteaza, nu fata lui!

| RAY explică:

Exista și selecție sexuala

| Drimmero a răspuns:

Care e adevarata cauza?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Aspectul fizic urat

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nici tu nu ai sta cu una urata

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

La tine fizicul e ultima problema si nu iti dai seama de asta.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Aspectul fizic este testul decisiv, dar fetele ne aleg în funcție de frumusețea lor, desigur ca contează și dezvoltarea ta ca individ, dar dacă fata îți dă Block asta e

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Evident ca pe langa alte calitati trebuie sa ai si un fizic ok, dar ziceam ca la tine nu fizicul e problema.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Chiar m-am uitat la harry Potter si avem același înălțime, atei amândoi si semănam https://mugglestee.com/......ies-shirt/

daca eram urat nu ma săruta o fată frumoasa, numi cerea una sa o xxx, eu daca slăbesc si îmi fac contur la barba as fi ok, eu numai am încredere si am anexita te, care vad ca nu se rezolva cu medicamente, adică omule vb cu oameni, sunt sociabil, ies din casa, dar la anumite chesti

| Mosotti a răspuns:

A gresit ceva ce zici, mgtow si altii nu inseamna ca is urati, mare atentie! De multe ori cei de genul asta sunt dezamagiti de femei si de comportamentul lor si nu vor sa mai aiba de a face cu ele, nu ca nu atrag.
Sigur ca-s si din aia care nu atrag, dar nu doar.

Dar de judecat nu trebuie judecat nimeni, asta e corect, doar prostii judeca.
In Germania s-a intamplat..., era o tipa tot asa care radea si isi batea joc de barbati, si au venit baietii si au desfigurat-o definitiv si i-a zis asa "e, acum viata va fi mai grea cand nu mai esti un om frumos, sa te vedem acum ce faci".

Nu s-a aflat cine pentru ca erau pregatiti mascati cu manusi si se tot cautau autorii, dar era f clar ca s-a saturat lumea de tembeliile ei, era de o aroganta si de obraznicie de nedescris, radea, facea misto de oamenii mai cu probleme.
Isi batea joc si de aia frumosi.

Deci pe langa ca nu e bine sa judeci ca ti-o poti lua urat de tot, nu e bine asa in general.

Si am impresia ca astia trebuie sa ia o lectie, si daca se intampla de 10-15 ori asa, altii nu mai fac asta de frica sa nu urmeze la rand si ei.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate, dar eu spun ca trebuie văzut daca ceea ce afirma este adevărat?
Amândoi știm din studii ca aspectul fizic contează, ura fata de femei provine din mecanismul de aparare,acelasi mecanism care il au femeile abuzate sexuale, barbati care au suferit mult numai au incredere si le considera obiecte sexuale,cei drept o fata sincera,serioasa este rar intalnit =asta e adevarat

desi stim ca
aspectul fizic conteaza
rar o fata in care sa ai incredere
ceea ce nu este normal
este sa urasti,sa impui cuiva ceva,sa comiti crime,violuri,limbaj vulgar,agresiune fizica sau verbala

aspectul fizic se poate schimba,dar increderea nu prea, spunea socrate ca femeile si cand spun adevarul mint,ce incredere sa ai,e plin de fete pe onlyfanns in fine,orice relatie are ca baza o falsa credinta,o iluzie, poligamia etc
dar si asa avem nevoie de afectiune, cum nu avem vom folosi roboti, papusi, vr, apropo e un film despre asta in cinema 4d, e si in buc

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Ura e o prostie, nu isi are sensul, pentru ca de ex daca eu nu arat bine, ce vina au femeile? Ca nu ele decid daca sa ma placa sau nu, ma plac sau nu in functie de softul din creier, si aia este, nu atragi si cu asta basta.
Urasti pe cineva cand e vinovat pentru raul care ti-l face, nu cand nu e vinovat.

Ura contra la nevinovati nu e aparare ci face mai mult rau, ca acel om atrage antipatia oamenilor si uneori poate manca si bataie fie ca e baiat sa fata.

Si femeile abuzate sexual, sa il urasca pe ala care a abuzat-o, nu pe toti barbatii, ca nu sunt de vina ailaltii, ca unu a fost nasol.

Fizicu nu se schimba, figura cu care te-ai nascut cu aia ramai, ca aia e 99 % din tot la fizic. Degeaba schimbi imbracamintea si altele, ca figura zice tot.
Femeile in general sunt programate sa obtina avantaje de pe urma altora si sunt adaptate sa minta sau sa nu minta ca sa-si atinga scopurile pentru ca ele singure inainte nu se descurcau, de acolo vine parsivitatea lor.
Nu te minte si poti avea incredere in ea doar daca te iubeste, dupa aia cucu, te vinde oricand pentru altceva mai bun la o adica.
Si cum nu stii cand iubirea aia s-a terminat, nu prea poti avea incredere niciodata, si sigur nici n-am pretentia sa aiba cineva incredere in mine.

Mie imi ziceau barbati in varsta "sa nu crezi femeia nici cand plange sau se pune in genunchi uneori".

| Lukasssz a răspuns:

Da-i lui Drimmero doi lei sa taca din gura.Numai prostii vorbeste.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Blah, blah, blah!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ce legatura are cu ce am spus eu? laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Asta si plus ca ciudatenia si inadaptarea la societate sunt semne de inteligenta, pentru ca inseamna ca esti mai greu de inteles(nu e batut in cuie, dar asa e uneori)! Citeste despre poetii simbolisti din Franta a secolului XIX.O sa vezi acolo fix ce spun euwinking!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Vai, sa stii ca mi-ai daramat intreaga existenta! laughing laughing!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

"Ai o gandire de incel de rand" asta-i adevarul despre importanta aspectului fizic, daca tu esti prea incapabil sa o intelegi, nu e vina mea!

| chuckmanson a răspuns:

Frate nu te supăra, dar când aud bărbații care se plâng că femeile nu îi vor că sunt săraci sau urâți sau etc. nu doar că îmi provoacă silă dar mă și fac să râd. Din toate punctele de vedere nu mă încadrez în categoria de mascul alfa sau de bărbat considerat ideal în mod stereotipic. Sunt foarte feminin, sunt submisiv sexual, sunt supraponderal(deși am început să slăbesc și lucrez la asta), am avut depresie mulți ani, am autism și anxietate socială, am 20 de ani și nu am mașină etc. Dar în ciuda acestor lucruri mi-am pierdut virginitatea la 17 ani și până acum am avut 3 iubite. Deci fantezia asta pe care incels și alți virginei o au cu linia maxilarului sau că femeile vor numai musculoși cu mașini scumpe și conturi bancare grase e o mizerie.
Te rog iluminează-mă atunci, care e cauza adevărată? Că femeile nu sunt dispuse să sugă pl unui ratat misogin care nu consideră femeile ca fiind ființe umane și care locuiește cu părinții la 30 de ani? Tu crezi că femeile îți datorează ție sex? Sau mai bine zis că îți datorează ceva? Răspunsul la ambele întrebări este NU!
Înțeleg că bărbații trec printr-o mulțime de probleme care nu primesc atenție suficientă și sunt mult mai stigmatizați, dar la urma urmei e responsabilitatea să ai grijă de tine! E clar că ai probleme cu stima de sine deci caută un psiholog sau psihiatru dacă chiar ai tendințe suicidare și după încearcă să te auto îmbunătățești și vei întâlni eventual și o femeie care să te placă. Viața nu se rezumă la relații sexuale.
Cât despre incels și mgtow nu am niciun fel de compasiune pentru ei deoarece bărbații ăștia în mod deschis urăsc femeile și nu le consideră ființe umane. Ăștia au propriul lor vocabular( caracteristică răspândită în rândul sectelor) și se referă la femei drept „femoizi" deci e clar ce dezumanizează femeile într-un mod dezgustător. Ei literalmente se definesc prin faptul că nu pot obține sex și după se întreabă de ce nicio femeie nu-i vrea.Să nu mai vorbesc că sunt ipocriți și se așteptă de la femei să îndeplinească standarde tradiționale opresive de feminitate dar ei nu îndeplinesc standardele tradiționale opresive de masculinitate. Să nu mai vorbesc că tind să fie neo naziști și s-au făcut vinovați de o grămadă de instanțe de crimă în masă: https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Isla_Vista_killings
https://www.police1.com/......4q7mDgTiK/
https://en.wikipedia.org/wiki/Incel#Mass_murders_and_violence
https://www.theguardian.com/......for-action

| RAY explică (pentru chuckmanson):

Tu vb ma de uratenie