| RAY a întrebat:

De ce credeti ca o fata nu accepta sa dea o sansa unui baiat sa il cunoasca? Din cauza fizicului sau al personalitatii lui? Vorbim de prima întâlnire intre ea si el

Răspuns Câştigător
| Musca88 a răspuns:

As zice eu ca e 50% inaltimea, 20% frumusetea generala a fetei si 30%masa musculara, suflet 0%, de aia vezi fete bune cu vagabonti care nu le pasa le ele

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fizicul

| Adry05 a răspuns:

Personalitate cel mai probabil, tipu respectiv nu transmite nimic, e banal și plictisitor și asta poți s-o resimți în 5 minute de interacțiune

| Mosotti a răspuns:

DIn cauza fizicului in primul rand, ca daca il place enorm, merge si asa cu o personalitate mai altfel, chiar daca mai tarziu nu-i va conveni. Bine, sa nu fie din aia personalitate sa nu poti socializa cu omul, sa fie periculos, sa nu te intelegi cu el, nu asta, clar.

Ca pana la urma toti la prima intalnire discuta frumos, saluta, se plimba, vorbeste una si alta ca orice om, deci fizicul cam face diferenta.

| Sofer a răspuns:

Prea mult accent pe fizicul omului. Nu se uita și ele la suflet.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă o cunoști pe internet se va uita la poze, dacă o cunoști în realitate probabil nu i va plăcea personalitatea, fiindcă în viata reala un bărbat mai interesant se poate face plăcut dar pe net nu are nici o șansă, oricum pe net sunt mulți oameni care ți se par ciudatei, dacă nici pozele nu sunt ok, nu prea are șanse

| ancaval a răspuns:

Dacă nu îi dădea șansa să îl cunoască, mai accepta întâlnirea?

| alexalx1234 a răspuns:

Fizicul. El e proba decisiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambelor.
Acum depinde si unde cunoști tu fetele alea.
Daca le întâlnești pe internet, slabe șanse să găsești calumea, fetele de calitate le găsești la magazin la raionul de legume, la magazin, la sala, la biblioteca, la cursuri, prin cunoștințe etc etc. într-un loc de calitate.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun sfatwinking
Daca ajungi sa agati si sa te dai la fete/femei prin magazine si in raionul de legume e naspa situatia laughing) + ca iti iei si o geanta in cap laughing
Mari locuri de calitate, la Profi si in piata de legume, nu?
laughing)))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu agat, sunt mai rușinos de fel, se dau ele la mine și-mi fac din ochi iar eu mă emoționez și blochez. De-mi tremura mâinile și mă impiedic' hai că ți-am dat ce vrei sa auzi. Prietenas.

Cu tine prietenas, nu as fi emotiv, te-as smotoci nu-mai de ciuda că faci mișto de mine. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ele te plac tu chiar ai un avantaj! O sa treci tu candva peste blocajele astea cand o sa-ti dai seama ca n-ai de ce sa fi timid cu ele daca ele te plac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza fizicului,asta e clar,ca pana nu se cunosc mai bine nu au de unde sa stie ce personalitate,suflet,caracter au fiecare! Multi se intreaba de ce nu se uita fetele la suflet! Am stat si m-am gandit ca nu ar fi doar o influenta evolutionista,ci si una sociala! Adica atunci cand ele vad un baiat frumos,vorbesc intre ele si atunci cand vad unul banal,asa ca mine, isi bat joc de el(crede-ma, am patit).Si chiar daca sa zicem ca o fata ajunge sa se intalneasca cu unul mai banal, prietenel o sa rada de ea si va fi nevoita sa incheie interactiunea! Da, chiar am trecut prin asa ceva!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am trecut prin aceleasi chestii, dar se pare ca nimeni de pe site-ul asta nu ne da dreptate. Nu se pun in pielea noastra nici pentru 5 minute sa vada cum ne simtim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Ba toți au trecut prin așa ceva, numai că, spre deosebire de voi. Nu se plâng. Era o vorbă ce e 100 adevărata, oamenii care se plâng rămân mereu la fel, iar cei care fac ceva în legătură cu asta. O să aibă rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' voi, virginii astia de pe TPU, de ce ziceati mai demult ca ati refuzat fete, doar pentru ca erau urate? Voi de ce nu le dati nicio sansa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca asa ne-a lasat natura, nimeni nu vrea cu adevarat pe cineva neatragator! Nu e corect, dar asa e, am mostenit genetic caracteristicile pe care le vedem atragatoare intr-o persoana, dar nu si genele favorabile pentru a avea pe acel cineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza la comportamentul lui, din cauza la modul in care vorbeste.
Mi s-a intamplat cu un baiat la scoala, am considerat o gluma proasta, a venit cu colegu la banca mea, apoi a aparut diriginta mea si colegu lui a vorbit in numele lui apoi el a spus sa aleg intre ei 2, colegu lui radea ca "sunt a lui", au fost mai multe faze. Abia facusem cunostiinta, punea mana zicea lucruri, apoi am plecat de la scoala, a fost weekend. Apoi venea la banca mea si il "respingeam" la fazele alea, culmea ca apoi sora lui din clasa mea zicea ca-mi bateam eu joc de el si el avea alta inainte si o parasise pentru ca l-am vrut eu. Baiatul asta se mai tinuse dupa mine si nu-l observasem, pentru ca nu mi-a dat el mie sansa sa ne cunoastem cand trebuia, ci s-a comportat asa aiurea, fiind cu altele si chiar dupa mine cu ele. Asta nu e un mod de a face cunostiinta cand altii vorbesc pentru "baiatul" cu fata respectiva, el trebuie sa spuna niste lucruri importante sa le vorbeasca cu ea in fata nu sa se comporte asa.
Si mai sunt unii care vorbesc "urat" si fata fuge de vorbele lor, nu vrea sa aiba de a face cu o persoana care vorbeste asa. Iar baiatul acela a fost doar un strain care punea mana pe spatele meu cand treceam strada, nu am vorbit noi 2 nimic despre noi, ci el si prietenii lui au spus lucruri aiurea despre mine si i-am "intors spatele", a ajuns departe cu gluma. Cand un baiat vrea sa cunoasca o fata nu se face asa, dar el deja avea alte fete care nu erau "eu" si s-a grabit cu mine, m-a tratat ca pe o rezerva ca el oricum avea pe altele si nu s-a obosit sa-mi zica macar pe nume sau intrebarea "ce faci?", ci m-a pus in asteptare cat timp a fost cu altele si eu eram in "necaz" din cauza lui. Probabil unele fete se comporta asa cu baietii.
O fata nu e atrasa de fizic, decat anumite cazuri de fete rasfatate, de obicei fetele au nevoie de alte lucruri. Daca nu-i convine ce face sau cum vorbeste, fuge de el, oricum arata.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Din cauza la comportamentul lui, din cauza la modul in care vorbeste.''
Mama la copii laughing
Invatati dracu sa va exprimati, faceti praf limba romana mai rau ca aia de la satra laughing macar aia nu au trecut pe la scoala si au o scuzawinking

| Michaeel a răspuns:

Probabil pur și simplu nu ii place de acel băiat! Înțeleg ca dacă nu îl cunoaște nu are cum sa știe cine este el cu adevărat dar acum nu poți sa obligi omul sa fie cu tine dacă el nu vrea.

| Anonima163333 a răspuns:

Pentru ca nu ii place cum arati și nu vrea sa aibă nimic cu tine, nu se simte atrasa de tine.

Pai tocmai tu ai zis ca o fata care nu cunoaște prea bine un băiat nu vrea sa ii dea o sansa, nu are cum sa nu-i placa personalitatea lui dacă nu il știe.

Ambele. În primul rând fizic trebuie să îl găsească atractiv pentru că altfel poate să aibă băiatul cea mai şmecheră personalitate din lume că e degeaba. În al doilea rând trebuie să o atragă personalitatea pentru că...de asta se bucură, cu asta trăieşte. În general trebuie să simtă o energie bună, pozitivă pentru a stârni interesul.

| FrostpunkLover a răspuns:

"O poza face cat o mie de cuvinte". Daca o luam dupa nuanta societatii noastre, este firesc sa judeci cartea dupa coperta, iar restul vad numai coperta. Nu ai ce sa schimbi, asa ne-am creat standardele sociale

| RAY explică (pentru FrostpunkLover):

Asa am evoluat ca specie, avem o impresie dupa fizic, parere care contează mult
, daca vorbim de atractie fizicul o declanșează de asta exista zona prieteniei, curios e ca asta de pe net nu-mi dai sansa sa ma cunoasca direct reject, dar sufletul conteaza, conteaza da, daca treci de proba fizică

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"curios e ca asta de pe net nu-mi dai sansa sa ma cunoasca direct reject"
Nu e din cauza fizicului, e din cauză că nici măcar nu știu de existența ta, și tu te bagi pe ele ca un ciudat.
Poți să fi Brad Pitt, orice tipa o sa te refuze daca nici măcar nu știe de existența ta.