| Angeloxd a întrebat:

De ce credeți că bărbații sunt mai interesați de femei decât invers, din cauza unora care sunt in limba după toate le scad șansele altora pentru că femeile se încred? Ce părere aveți?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si femeile sunt interesate de barbati, numai ca au altă tactică de lucru.

| RAY a răspuns:

Fetele primesc zilnic sute de cereri pe Facebook, insta, tik tok peste tot, daca intri pe matrimoniale 80% sunt barbati in calduri, obsedați sexuali, desigur ca si ele dau msj daca arati bine din aia 80% daca 20% arata bine.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca majoritatea barbatilor, s-ar culca cu orice femeie apuca, si de asta incearca cu tot ce prind.
Insa fetele nu s-ar culca cu orice barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că mai mult vorba de cum s-a învățat fiecare să se exprime. Și eu credeam că așa stă situația, până am auzit ce discuții au fetele în privat în grupurile lor laughing. Atracția e mai egală decât crezi.

| Whitesnake99 a răspuns:

Dar de unde stii tu ca barbatii sunt mai interesati de femei decat invers? Pana la urma raportul de barbati : femei pe lumea asta e de aproape 1:1, mai exact sunt cu 0.5% mai multe femei decat barbati pe lume deci mie mi se pare ca dpdv logic ar trebui sa fie egalitate in atractie.

| Angeloxd explică (pentru Whitesnake99):

Uită-te cate reacții are o femeie pe Facebook și câți umbla după ele.

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Angeloxd):

Si dupa barbati de unde stii ca nu se umbla ma rog? laughing Iar faptul ca barbatii sunt mai vocali pe retelele sociale si reactioneaza in moduri mai evidente nu inseamna nimic. Femeile nu procedeaza asa dar nu inseamna ca nu sunt interesate. N-ai avut prea multe prietene (ma refer strict la amicitie) de sex feminin sa iti impartaseasca din modul lor de gandire, huh?

| Spiderul a răspuns:

Chiar ți-ai răspuns singur la întrebare

| LimitBreaker a răspuns:

In general o fata e tratata mai special si ii acorda lumea mai multa atentie (de la parinti pana la iubiti).
O fata se foloseste mai mult de legea atractie, e mai sentimentala, e vazuta ca o curva daca umbla cu cine nu trebuie, e mai slaba ca forta daca intra in pericol.
Un baiat e mai logic, mai direct, in general nu se bazeaza pe frumusete si e nevoie sa convinga o fata prin incredere si alte tehnici + ca un baiat de obicei trebuie sa munceasca mai mult pentru ce vrea. Un baiat e considerat mai rezistent si puternic, deci e in stare sa-si poarta singur de grija, dar o fata e mai gingasa si sensibila.
Un baiat e considera mai "masculin" cu cat are mai multe fete in jur, o fata e considereata mai speciala daca nu lasa pe oricine sa umble cu ea.
Nu zic ca asta e cu adevarat, dar majoritatea asa gandesc.
Exemplu: o fata daca intra intr-o relatie toxica, poate sa fie batuta, urmarita, fortata si tot ea poate fi considerata curva. Un baiat daca intra intr-o relatie toxica poate sa plece oricand, tot ce-l tine e frica de a pierde acea fata. Pe scurt: din cauza ca o fata risca mai mult cand intra intr-o relatie uneori prefera sa accepte mai greu sau macar sa astepte ea sa vina baiatul potrivit.
Ea de asemenea risca sa ramana gravida si ramane cu copilul pe cand baiatul poate sa plece fara sa-i pese.
O fata lucreaza pe sentiment, trebuie sa simta ea ca e momentul si persoana. Un baiat trebuie doar sa fie excitat.
Nu intelege gresit, daca arati super bine iti zic eu ca o sa sara fetele pe tine, dar de obicei nu se intampla asta ca baietii nu se bazeaza pe cum arata, dar o fata si daca arata naspa, cu machiaj sau cateva haine si fundite o sa fie atractiva (un baiat are in special mersul la sala, banii si increderea).