| SweetCandy a întrebat:

De ce credeti ca femeile plang?happy

ast raspunsuri inteligentelaughing

puphappy

Răspuns Câştigător
| dada18x a răspuns:

Singurul raspuns general pe care il pot da este ca femeila duce orice situatie la extrem si se chinuie sa afle un raspuns (care nu este deloc real si care ii produce ei o stare de bine). Insa daca acest raspuns nu se dovedeste a fi pe masura asteptarilor ei se exteriorizeaza si cea mai buna metoda de a-si descarca gandurile este plangand. Cred ca femeia singura isi doreste sa planga, chiar daca nu realizeaza chestia asta. Pana la urma tine de psihicul nostru. Nu exista "nu pot sa nu plang"... Eu,.happy nu ma feresc in a plange, dar incerc sa o fac departe de vazul lumii... ceilalti o sa spuna ca nu esti o femeie puternica si esti o plangacioasa ( ...mentalitate mediocra...). Si parerea celorlati despre tine conteaza la fel de mult cat parerea ta despre tine. Eu...happy sunt o fire destul de sensibila si plang destul de des.insa nu mai mult de 1 minut repriza.laughing big grin

28 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sunt mai sensibile, gandesc mai mult cu sufletul decat cu mintea!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru ca asta e felul lor de a se exprima. Cand se bucura foarte mult pentru ceva, cand sunt triste... cand iubesc, etc.

| SweetCandy explică:

Ai dreptate nu-stii cine -sunt
sad
asa sunte noi... putin mai defectelaughing

puphappy

| SweetCandy explică:

Ar fii bine daca si barbatii s-ar gasi l reducerilaughing

| SweetCandy explică:

Dragul meu rocorobert.nu n-am fii chit...si daca te intrebi dc... uite raspunsul pentru ca nu pot sa dau un rasp inteligent unui om k u... e clar k nu o sa intelegi niciodata de ce plang femeile...straight facesorry... du-te si te cauta... spitalele sunt goalelaughing peace...
daca te comporti q toata lumea cum ai facut q mine si daca le rasp tuturor cum mi-ai rasp mie...sigur o sa ai parte de ea...laughing

| SweetCandy explică:

Rocorobert stii de ce nu e spitalul unde lucrezi u gol?
pentru ca sunteti prea multi, frate si imbolnaviti lumea q aroganta voastra...hai...las-o balta...happy
big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta poate fi ori de fericire, ori de tristete. Oricine mai plange din cand in cand happyMai ales noi fetele, femeile happySuntem mai sensibile.big grin

| Silvia a răspuns:

Pentru ca sunt mai sensibile decat barbatii/baietii si simt nevoia sa planga.
Si eu incep sa plang imediat laughing
Uneori imi vine sa plang si pe mess cand vorbesc cu unii, chiar si pe TPU odata mi-au dat lacrimile laughing
Acum depinde daca de fericire sau de tristete...thinking
Eu de cele mai multe ori de tristete din pacate laughing
oh go on

| hândel a răspuns:

Fiindca cresc intr-o societate unde sunt invatate ca barbatii sunt cei puternici, si ele sunt slabe. Ele cred ca este bine sa plangi, sa-ti arati emotiile, sa afisezi imaginea slaba fiindca esti mai slaba ca barbatul. Dar un om puternic, nu este neaparat un om cu forta fizica deosebita. Puterea vine din interiorul fiecaruia. Barbatii sunt puternici, nu-si permit sa arate slabiciune, femeile sunt slabe, depinde de ele daca vor sa-si arate slabiciunea. Eu nu plag, prefer sa-mi concentrez atentia pe actiuni in solutionarea unui lucru, sau sa gasesc alte ocupatii de a asimila surplusul de tensiune emotionala. Mai bine mor decat sa plang, cu atat mai mult sa plang in public.

| want2bMajestic a răspuns:

Eu unul plang la sf unui film dramatic... cateodata ma ajuta sa ma descarc sau sa ii demonstrez unei pers ca am tinut la ea

| want2bMajestic a răspuns:

Eu unul plang la sf unui film dramatic.... cateodata ma ajuta sa ma descarc sau sa ii demonstrez unei pers ca am tinut la ea

| want2bMajestic a răspuns:

Eu unul plang la sf unui film dramatic.... cateodata ma ajuta sa ma descarc sau sa ii demonstrez unei pers ca am tinut la ea

| inna a răspuns:

Pt ca nu tin reducerile tot anul laughing

| JackieSue a răspuns:

de emotie...

| JackieSue a răspuns:

Si baietii plang cateodata
Si baietii plang, nu-i asa?
Si baietii plang cateodata
Cateodata plang, nu-i asa?
Si baietiď plang cateodata
Si baietii plang, nu-i asa?
Si baietiď plang cateodata
Cand nu-i vede nimenea

by Holograf

(http://www.versuri.ro/......-versurile

http://www.youtube.com/watch?v=7Ov3ybI4aMo -video

Nu incerca sa te mai minti la infinit
Sa nu imi spui ca n-ai iubit
Nu incerca s-ascunzi durerea care te-a lovit
Si plangi, poti sa plangi linistit...
Doar lasa-ma ca sufletul sa ti-l impac
Nefericirea s-o alini, O,... O,... O,...

Ref: Si baietii plang cateodata
Si baietii plang, nu-i asa?
Si baietii plang cateodata
Cateodata plang, nu-i asa?
Si baietiď plang cateodata
Si baietii plang, nu-i asa?
Si baietiď plang cateodata
Cand nu-i vede nimenea

Am fost in lumea ta...
Am fost si eu nefericit
Am ras si eu cu lacrimi in privirea mea
Si-am plans, da am plans linistit
Chiar daca viata asta greu te-a incercat
Alaturi lasa-ma sa-ti fïu, O,... O,... O,...
Ref x2

| CrucifiedCountess a răspuns:

De fraiere... pentru ca, din orice motiv am plange.nu suntem crezut, sunt luate drept prefacute sau proaste asa ca.nu se merita nicio lacrimawinking

| MarYoBenucci a răspuns:

Si barbatii plang nu numai femeile asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| urbanghost a răspuns:

De durere, de placere... laughing

| cooola a răspuns:

Sa vada daca rimelul cel nou este rezistenthappybatting eyelashes.tongue

| Lary a răspuns:

@gabytzza si eu sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca simtim nevoia sa ne descaracam, sa ne usuram sufletul.noi,ca femei, nu putem sa ne imbatam ca porcii(asa cum fac barbatii) si a doua zi sa o luam de la capat.si nici nu putem sa dam cu pumnii in pereti si in obiecte ca apoi ne vaitam de dureri...si suntem prea finute ca sa ne descarcam nervii pe prima persoana care ne iese in cale...asa suntem noi, mai matate... ce sa facem? cine ne iubeste ne accepta si asa.
p. s. am dat tot ce a fost mai bun, nu stiu daca mi-a iesit suficient de inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si baietii plang cateodata. happy

Sincer eu sunt nervoasa pe mine cateodata...imi vine sa plang des si plang mai mult de nervi, nu ma pot abtine...si daca ma mai si intreaba cineva ce am... s-a terminat...vine cascada laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune.
Femeile sunt emotive, sensibile, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele femei plang de durere atat fizica cat si sufleteasca.Altele pentru a-l face pe partener sa se simta prost.Altele pentru a obtine ceva de la partener

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ciuda...ca nu s-au nascut barbati!

| eliade a răspuns:

Plansul este o reactie chimica cu ardere interna si, ca in orice reactie, conteaza mult daca exista un CATALIZATOR.In acest caz, catalizatorul se numeste SENTIMENT, un bun care lipseste din dotarea majoritatii barbatilor.
Cu exceptia celor carora nu le e rusine sa planga!