| Dyutzza a întrebat:

Credeti ca timpul reuseste sa ne schimbe atat de mult incat sa devenim opusul la ceea ce suntem azi? Cele mai inteligente raspunsuri primesc funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Prin timp e clar ca intelegi "trecerea anilor" sau "viata". Atata timp cat existi esti implicit intr-o anumita situatie.Cum sa nu te schimbe timpul ci numai persoanele,intamplarile,etc? Pai daca stai undeva si nu ai nici o intamplare si nu cunosti pe nimeni nu te schimbi? E clar ca pur si simplu a sta,a exista este o situatie in sine,si in exemplul de mai sus te schimba doar timpul,fara factorii pe care i-ati scris mai sus. Deci raspunsurile voastre sunt niste aiureli fara logica. Raspunsul corect este si cel mai simplu. Da! Timpul, inteles in sensul foarte clar pe care il are in intrebarea Dyutzzei, te poate face sa ajungi exact opusul a ceea ce erai candva. Singura chestiune de luat in calcul mai ramane daca schimbarea asta inseamna o evolutie sau o involutie in raport cu sistemul tau de valori.Cu alte cuvinte, se pune doar intrebarea daca ai reusit sau nu sa fi ceea ce aspiri sa fi.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu timpul te schimba, interactiunea cu diverse persoane, situatii, probleme, da!

| sabin89 a răspuns:

Acum suntem materie. Cu timpul vom deveni antimaterie. Punct.

| danzel_7798 a răspuns:

Timpul niciodata nu a putut schimba oameni ci doar problemele si experientele pe care le intalnesti in timpul tineretii sau a intregii vieti iti poate schimba atitudinea, mentalitatea sau chiar caracterul.

| Dyutzza explică:

Imi cer scuze pentru felul cum am publicat intrebarea, daca asta te-a deranjat dar totusi puteai sa dai un raspuns decent intrebarii!

| david23tm a răspuns:

Nu timpul si nimeni altcineva nu te poate schimba, ci tu decizi

| daryaloveyou a răspuns:

Da. Acum suntem personaje pozitive in generatia noastra. Vor veni alte generati, noi o sa imbatranim si nu v-om mai fi de acord cu moda celor tineri. Deci devenim personaje negative. Deci total opusullaughinglaughinglaughing