| sylver69 a întrebat:

De ce credeti ca se ajunge la infidelitate? fie ca e vorba de baieti care inseala sau fete

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Curiozitate exagerata sau prostie sau baiatul sau fata nu are ce doreste la usa casei. NU vad un motiv puternic daca partenerul ii ofera tot ce are nevoie celuilalt si este f bun si la pat.

| MissCamelia a răspuns:

Fiinta umana nu este nascuta monogama si simte nevoia de diversitate, cred ca cea mai buna metoda de a lupta cu infidelitatea este o relatie cu cineva care nu te ingradeste si pe care nu-l ingradesti

| tuska a răspuns:

Din lipsa...cand comiti o infidelitate ca femeie o comiti cu sentimente, pe cand barbatul o comite mai mult din atractie, E imposibil sa iubesti pe cel de langa tine si sa l inseli.in mod sigur inseli ca ti lipseste acel ceva in relatia ac tuala si completezi in alta parte!

| romina_7963 a răspuns:

Pentru ca nu este dragoste adevarata si suficienta intelegere in cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii nu sunt perfecti...si multi dintre noi, desi avem aproape tot ce ne dorim cautam acel ''altceva'' care poate nici nu exista. E pacat pentru ca de multe ori sufera si cel care inseala, nu doar cel inselat.

| mariusake a răspuns:

Daca exista iubire reciproca e imposibil sa apara infidelitatea... desigur ca uneori vor aparea anumite pofte dar fiind iubirea in joc eu cred ca pot disparea acele pofte... nu e nimic mai placut ca DRAGOSTEA :X

| dydyy a răspuns:

Inseli o persoana atunci cand vezi in cealalalta perosoana ceva ce iubitul/iubita nu are... deseori este intelegerea...