| teintreb a întrebat:

TPU, credeti ca persoanele care inseala o data o vor face de mai multe ori? Indiferent ca e vorba de baieti sau fete? Voi cine credeti ca inseala mai mult, barbatii sau femeile?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile inseala mai mult pentru ca au mai multe orizonturi deschise, toti insetatii la picioarele lor, la indivizi e mai greu sa prinda pentru ca nu toate se uita la ei si se chinuie mai mult sa prinda ceva - in epoca actuala nu exista relatie fara ca unul din ei sa nu insele. Fie te multumesti ca altii sa iti **** femeia sau stai singur

| RAY a răspuns:

Omul e o fiinta poligama fie ca e barbat sau femeie, faza e ca sistemul nostru de asteptari e unul eronat asa e aiurea, noi credeam ca suntem monogami apoi suntem dezamagiti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu de exemplu, am făcut-o de mai multe ori, că nu era să le las nemângăiate, e păcat să le lași, dar în fiecare seară m-am întors acasă.

| Freya1 a răspuns:

Intrebarile astea sunt un pic mai complicate.
Exista persoane ce înșală in prima relație, in a doua din cauza propriei alegeri proaste. Poate din grabă, din lipsa de experiență si iubire iar atunci cand isi gaseste adevărata iubire, acea persoana ce chiar ii pune sufletul pe jar sa se oprească (ceia ce inseamna ca daca te-a înșelat nu esti tu acea iubire si poate sa o mai faca).Sau pot sa fie genul de persoane ce pur si simplu nu sunt statornice si asta le este "menirea".
În legătură cu cine înșală mai mult nu cred ca se stie.

| AliGab a răspuns:

Nu tine de genul masculin sau feminin, ci de caracterul persoanei. In general cel care inseala o data, va insela in continuare, dar sunt si exceptii. Asta tine de cum simti ca este persoana de langa tine

| FreddieM a răspuns:

Daca persoanele in cauza nu sunt casatorite, nu se pune.,, Inselatul" in cazul lor, are o utilitate, e de fapt testul de durabilitate al relatiei, spre destinatia si scopul principal, care este casatoria.
Daca sunt casatorite, zero toleranta, inseamna fisuri grave in circuitul care stabilizeaza relatia, deci inevitabil, acea relatie este grav deteriorata si nu va mai functiona niciodata in parametri corecti.
La a treia intrebare, considerand ca barbatii sunt mai coruptibili, mai usor de manipulat, in consecinta pot trada mai usor si mai rapid decat femeile.
Ar mai fi o explicatie. Prin genetica lor femeile sunt mai precaute, mai devotate. De exemplu o femeie dupa o zi de munca, isi continua,, munca" pana se retrage la culcare. Ajunge acasa, face putina ordine in casa, pregateste cina, mai pune o masina de rufe la spalat, daca vede o pata pe oglinda in baie, isi sufleca automat manecile si se da la curatat. Si seara inca nu s-a terminat. Ei vezi tu daca ii mai arde de,, inselat" sotiei.
Acum in linii generale cam stim care e treaba cu sotul. E un handicapat, care nu stie decat sa duca sticla de bere la gura si sa intrebe daca e gata masa.
Facand putin diferenta, intelegi rapid cine ar putea insela mai usor.
Pace si vremuri mai bune

| Endoryus a răspuns:

Da. Vorba aia, prima oara pe mai greu. Dupa e mai usor.

| anamaria82726 a răspuns:

Fiecare persoana are caracterul ei. Parerile sunt atat de impartite. Multi se intreaba daca femeile sau barbatii inseala mai mult. Dar nu cred ca exista un raspuns. Si femeile si barbatii inseala. E cea mai urata chestie, dar e in functie de caracterul fiecaruia. Si multa lume zice cineva care a inselat, 100% va mai insela inca odata fiindca oamenii nu se schimba. Dar sunt mai multe posibilitati:
-poate fi adevarat. Poate pur si simplu nu stie sa mentina ceva serios si nici nu incearca. Vrea doar sa se distreze
-poate realizeaza ca a gresit si pe viitor va incerca sa fie mai sincer cu parterul/partenera decat sa insele
-poate va gasi o persoana pe care sa o iubeasca atat de mult incat nu va putea sa o insele
Deci, e strict in functie de persoana, nu e o chestie generala

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Sincera sa fiu da exact cum a spus si Endoryus, de indata ce a inselat prima data o va face mult si bine de acum inainte, unora le e mai greu la inceput, altora in schimb nu, ma refer si la barbati si la femei deopotriva.La intrebarea cine cred ca inseala mai mult, nu stiu sa iti dau un procentaj anume, eu cred ca si barbatii si femeile inseala.

| silentnoise9 a răspuns:

Nu este neaparat ca cel care inseala o data sa mai clacheze si de alte ori.
Depinde mult de persoana in cauza. De cat de mult ajunge sa constientizeze ceea ce a facut.
Nu stiu cine inseala mai mult si nici nu cred ca asta conteaza.