| ĄŇÐİ a întrebat:

De ce credeti ca unii baieti sunt prea orgoliosi sa le spuna fetelor "te iubesc"?

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Nu sunt orgoliosi. Daca o persoana nu zice "te iubesc!" inseamna ca nu simte cu adevarat acel sentiment. Poate tine la tine foarte foarte mult, dar e diferenta mare intre obsesie si iubire, intre a place pe cineva foarte mult si a iubii. Cunosc persoane care nu au zis niciodata "te iubesc" dar cand au gasit persoana potrivita, momentul potrivit sau cand au fost siguri 100% ca iubeste pe cineva, atunci au zis acele cuvinte.
Mai degraba ar trebui sa te feresti pe aia care se grabesc sa iti zica te iubesc ca e posibil sa o zica doar asa ca sa te impresioneze dar nu pentru ca simte.
Deci nu e vorba de orgoliu ci doar trebuie sa ai rabdare SAU fa ceva care sa il faca sa vada ca meriti un "te iubesc" pur (in caz ca esti sigura ca merita efortul).
Repet - Orgoliul e doar o scuza (adevarul e altul care e undeva bine ascuns, care probabil doar el il cunoaste sau poate uneori nici el nu stie "de ce").

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru ei sexul este pe primul loc, sentimentele sunt pe locul doi!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te rog să vorbești în dreptul tău, @Tiberius și răspunde la întrebare, nu la răspuns!
Mulțumesc de asemenea pentru stupiduri!
Pa, pa.

| haiZI a răspuns:

O spunem atunci cand o simtim. Tu vrei sa-ti spuna un baiat :te iubesc cu aceeasi usurinta cu care iti spune salut? pa

| Tiberius a răspuns:

Legiuitoarea probabil n-a avut vreodata relatii sau a fost abuzata salbatic in frageda pruncie. Explicatia e cat se poate de simpla. Daca zici unei fete prea multe lucruri prea repede, ea prinde anumite puteri asupra ta. Isi permite apoi sa aiba fite si sa se poarte naspa... pentru ca deh...prostu' o iubeste trece cu vederea orice.

| DenizaVonDe a răspuns:

Baietii! ce sa le faci? ei nu se gandesc la nimic altceva decat sa f***!

| Cronki a răspuns:

A fi indragostit/a = este doar o emotie(poate sa tina o luna, un an sau mai mult. Poate sa dispara la fel de repede cum a aparut);
A iubi = este un sentiment (atunci cand iubesti iti dai si viata pentru persoana respectiva)!
Daca as spune unei fete "te iubesc" desi sunt doar indragostit de ea, ar insemna s'o mint. Acum ori nu cunoasteti incarcatura cuvantului "te iubesc", ori doriti sa fiti mintite?

| đ a răspuns:

Orgoliu masculin laughing. trebuie sa ne obisnuim cu asta

| Iulia_4983 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de orgoliu aici.
Baietii sunt altfel, si chiar mult mai sensibili decat noi chiar daca nu o aratahappy. E ceva specific barbatesc. Si daca nu'ti spune TE IUBESC asta nu inseamna ca nu te iubeste.happy

| Mariella a răspuns:

Poate pentru ca nu simt inca asta?

| AnnaMariaaa a răspuns:

Parerea mea este ca ei asteapta ca partenera sa zica prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=J0BkdKGPTxw
nu e specific barbatesc