| Helene a întrebat:

De ce daca ne-am despartit de iubitul nostru trebuie sa suferim si sa il comparam cu alti baieti?

Răspuns Câştigător
| multimoak a răspuns:

Pai daca te paraseste el, esti lovita in orgoliu si trebuie sa faci in asa fel incat sa compensezi asta prin criticarea lui, categorisirea lui in regnul animal, compararea lui.
De suferit, cu toate suferim din cauza ca am pierdut pe cineva drag, cineva la care sa ne gandim, care ne trezea cu un mesaj si ne adormea cu un apel de dragoste, cineva care ne scotea in lume si ne facea cele mai fericite femei de pe pamant.Acel cineva nu era decat un vis dupa care am ramas sa tanjim si sa speram ca vom inchide ochii si va mai veni unul...

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Stiu, avem tendinta de a compara dar nu este deloc bine sa procedam in acest fel. Poate daca ne-am gandi ca astfel jignim persoane care intr-adevar nu se pot compara cu fostul, am renunta la acest obicei.Nu obsnui sa compari ca sa nu fii comparatawinking

| HBK a răspuns:

Poate sunt multi baieti care fac asta dar dupa cum spunea vorba din batrani:ai vazut tu cumva padure fara uscaturi? NUUU! sunt si baieti care fac fetele sa sufere dar nici cu unele fete nu e mai bine, dar toate sunt pregatite pentru fiecare in parte ca sa putem invata din alegerile gresite, nu? Uneori avem tendinta sa comparam ce avem in momentul de fata cu ce aveam mai demult, sa analizam daca suntem in pierdere sau in castig.

| babygyrl a răspuns:

Pt ca l-am iubit si il comparam cu altii pentru al uita. Pt a arata ca nu era bun de nimic si din ura la un moment dat. Suferim pentru ca noi fetele punem suflet intr-o relatie si ii iubim pe baieti, iar unii din ei is bat joc de sentimentele noastre si ne fac sa suferim, dar sunt si baietii care vorbesc frumos si incearca ca nu ne faca sa suferim in momentul in care ne despartim de ei.Am avut parte de asa ceva. Mia spus ca vrea sa imi zica ceva dar nu stie cum sa nu ma faca sa sufar, mi-a fost greu la inceput dar acum l-am uitat.

| elamit a răspuns:

Atunci cand suntem impreuna nu vedem anumite "defecte"

| another_emo_girl a răspuns:

Pentru ca, daca la'i iubit kandva, e imposibil sa il uiti instantaneu. dar cea mai buna varianta de a scapa de el e sa vb cu pr apropiati despre relatie si despre momentele frumoase petrecute cu el.la inceput, t'i se pare stupid, dar in cateva sap uiti si ca exsista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferitul si comparatul le facem din prostie.

| mira84 a răspuns:

Poate pentru ca l-am iubit prea mult si nu il putem uita...