| AliceAnnnnna a întrebat:

De ce dacă nu ai sânii mari nu ești considerată buna sau atrăgătoare?
Am o prietena care are niște picioare…și un fund, dar toti o fac plata din cauza pieptului.
Ruxi din LikeOne, Rux de la bravo ai stil arata foarte bine la corp dar nu are sânii mari și totu fac mișto de ea ca e plata.

41 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cine a spus asta? Mie de exemplu, femeia cu sanii mari mi se pare vulgara si ma duce cu gandul la o vaca...si la fel si cea cu cooru' mare.

| Ofiintă a răspuns:

Poți de asemenea să ai sâni mari și să fi considerată neatrăgătoare.
Un trup armonios se rezumă atât la sâni, cât și la alte aspecte care se află într-un echilibru.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa generalizezi ca esti departe de adeavar.
Golanii, cocalarii si taranii apreciaza femeile cu forme opulente, dar restul de barbati, apreciza femeia inteligenta.
Daca era sa dupa cum spui tu, femeia plata, fara sani si fara cur nu mai era considerata frumusete si nici nu mai faceau parada modei, sau umpleau magazinele si vitrinele.

| mihai69 a răspuns:

Cine zice?
Oricum, nu întotdeauna"bigger is better". Dimpotrivă.

| Freya1 a răspuns:

Un corp frumos e unul armonios, iar pentru a fi feminină si sexy trebuie sa ai o atitudine ok si finețe.
Dar pentru a avea un corp mulțumitor proportiile ar trebui să fie la dimensiuni normale.Mie una mi se pare ca, ca si femeie e ok sa ai un fund de dimensiuni normale si sani de asemenea.Moda de azi cu fundul cant usa de la intrare (ce si ala fie vorba intre noi e mai mult photoshop, bureti etc) e aiurea, nu mi se pare nimic sexy.Adica si bărbații au fund, dar asta nu ii face femei.Sani,zona intimă, corpul armonios si feminitatea ta te face atrăgătoare.

| VoidEternal a răspuns:

Totul e doar teribilism si imaturitate. Exista ideea asta absolut cretina ca atunci cand vorbesti de rau pe cineva, cumva tu te ridici asupra persoanei respective. Iar efectul asta se amplifica in turma. Cand rade un prost e una, dar cand rad cinci se simt cu atat mai superiori.
Iti zic un secret, la varsta aia daca il iei pe oricare cand e singur si te uiti mai cu subinteles la el, ultimul lucru la care s-a gandi ar fi ca ai sanii mici. Totul e teribilism de ochii anturajului.
Cei norocosi se maturizeaza si isi dau seama ca fericirea lor nu depinde de cat de atragator/atragatoare este partenerul lor. Exista lucruri mai importante in viata decat marimea sutienului. De ar invata toti asta cat mai repede...

| AliceAnnnnna explică (pentru VoidEternal):

Eu am fost înșelată sau partenerul meu nu mi-a oferit atenție de fiecare data in favoarea uneia xu sâni mari.
Știi ce nasol e sa ai 22 ca mine și sa se uite după una mai dezvoltată decât tine la 14-15 ani? Și el sa fie cu 10 ani mai mare decât aia. E frustrant

| VoidEternal a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

În cazul ăsta trebuie să faci alegeri mai bune. Să ai 22 de ani și să ți se scurgă ochii după fete de 14-15 ani e de-a dreptul creepy. Îți e mai bine fără un tip ca ăla.

| AliceAnnnnna explică (pentru VoidEternal):

Problema e ca cam 80% sunt așa, din pacate. Sau dacă nu sunt așa ori sunt frustrați ca sunt cu mine și am 20 și ceva de ani și nu am sâni și le văd pe altele cu care nu pot fi pentru ca sunt prea mici. Si am o distanță între ei de 30 cm

| VoidEternal a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Atunci va trebui să găsești unul care face parte din restul de 20%. Sau sa oferi tu ceva care să facă aspectul fizic sa treacă în plan secundar. Adică înțelegere, afecțiune, suport. La sfârșitul zilei astea contează cel mai tare.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru VoidEternal):

Inseamna ca pentru tine sa ai o iubita care arata mai rau decat Igor cocosatul nu te deranjeaza?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru VoidEternal):

Aspectul fizic nu va fi niciodata pe plan secund

| VoidEternal a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

* pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti spun adevarul despre barbati. Barbatii nu considera o femeie buna sau atragatoare. Atractia nu e logica. Multe femei nu inteleg asta. Atractia e biologica. Si tipul de atractia pe care o simt barbatii pentru femei e atractie s3xuala. Simtim sa facem s3x cu tine. Asta e impulsul pe care il simtim. Aia care iti zic ca nu e asa, te mint. Multi barbati mint ca sa obtina s3x de la femei. Iti zic ce vrei sa auzi. Atractia nu e o alegere. Nu alegem de cine suntem atrasi. Atractia o simtim. Nu e logica. Din punct de vedere biologic conteaza cel mai mult soldurile decat orice altceva pentru atractia sexuala. De asta, cel mai atragator lucru la femei sunt soldurile+fundul (care merg mana in mana. De obicei, toate 3: soldurile, fundul si picioarele merg mana in mana). Sanii nu sunt cei mai importanti, cu toate ca conteaza.
Si fata aia Ruxi de la bravo ai stil de care ai zis tu, e, intr-adevar, o fata destul de atractiva, din ce pot sa vad din pozele de pe google care apar cu ea, doar ca are un minus, e cam slabuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie îmi plac sânii medii la o fata nu cei cât pepenii, contează sa fie naturali, nu sa fie o operata. Tu nu realizezi ca umbli cu persoane toxice? Ai vreun handicap mintal? Ba te compara cu altele, ba nu le plac tenul tău ca ești prea alba, ba nasul, fizionomia, acum pepenii. Ai trecut pe la vreun psihiatru? Tu nu realizezi în momentul când cineva nu te apreciază asa cum ești, cum arăți ca trebuie sa te distantezi de aceste persoane? Sau tu tragi nu mai la cocalari? Dacă acepti asemenea umilințe înseamnă că îți place și ție.
Aceleași întrebări puerile le pui pe aici de când e lumea, nu mai ai de gând sa te maturizezi? Vrei sa îți spun adevărul? Tu ești bolnava cu capul nu ești o fata urata deloc.

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Iti plac sânii medii, era bine sa ii am medii măcar, nici măcar fermi nu se văd, sunt conici și nici sfârcuri nu am laughing nu ii poți apuca. Măcar de as arata decent as mai zice, pe mine nu ma interesează sa fiu scoasă din reviste. Eu in talie am 90 și la sâni port cupa A 90. A e cea mai mică cupa cu 90 lățime in spate. Nu îmi găsesc iubit ca am 1, 84. Mai bine făceam haltere ceva, aveam o scuza. Sa mai zic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Mare scofala, ești o girafă, eu te-aș foote sincer happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai intimidat frumoaso kiss? Vrei sa ne vedem la un cico? happy

| mihai69 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Ce păcat că nu găsești pe cineva care să aprecieze ce ai... Cei mai faini sâni!

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Iaute perversul pedo unde era laughing))

La un cicolaughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Nu e minora man happy
Dar e faina tipa, nu știu de ce are atâtea complexe, ori e troll, ori nu știu de ce ia în seama toate răutățile oamenilor. Pe mine nu m-ar deranja ca are sânii mici. Dacă e înaltă cu atât mai bine, fetele înalte sunt frumoase, dacă are tenul deschis, cu atât mai bine, mie îmi plac mult tipele albe, poate îl așteaptă pe făt frumos, nu suntem noi de nasul ei.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Dece fetele serios vorbesc fa ma sa inteleg ceva pentru o dată si tot deauna de ce toate fetele se machiată? Pe bune ele chiar nu-si dau seamă ce ele sunt mult mai frumoase natural de ce vor toate sa aiba sani mari sa aiba cu*u bombat nu stiu cum silueta de ce atâta haos altfel nu-l pot nu-mi adica dacă ar fi ele cum sunt cu Adevărată făra să-și mai facă vreo operație si alte rahaturi

De fapt este un copil dacă te uiți unde trebuie adica la capul ei vei vedea ca este un copil cicolaughing)

Ce este cicolaughing) serios?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa recunosc imi place autostrada din spatele ei laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Din cauza normelor societății, de a nu fi considerate de la tara, unele ca au coșuri pe fata, au probleme cu tenul, altele ca nu au încredere în ele, și încă un tip de fete sunt care au fost luate la mișto, bully-ng și de teama de a nu fi judecate au urmat efectul turmei. Multe dacă își dau "vopseaua jos" arata a sperietoare. Am văzut ca sunt fete care de la 12-13 ani se machiază, este și o chestie ce tine de educație. Multe vor sa arate cât mai perfect, dar frumusețea e trecătoare, contează și caracterul, bunul simt. Eu sincer sa fiu nu am o problema cu asta ca se machiază, fiecare face ce simte, nu e ceva ieșit din comun.
Ea o împlinit în februarie 18 ani.
Asa cum își fac griji, sunt complexați unii de dimensiunea cucului, asa și ele sunt complexate de sânii mici, dar asta se poate remedia cu operație, dar în viata ori ce faci, ca faci ceva bine, sau rău, tot se vor găsi unii sa te bârfească sau sa te judece pentru orice decizie.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat respect

Cicolaughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Da, e un peisaj frumos. Dar și ea e faina laughing

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma duc sa-mi iau un redbul si ma bag la un film

| anonim_4396 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Alții nu știu cum sa facă sa doarmă de insomnii și tu o dai cu taurina la 3 dimineața rolling on the floor atunci îți doresc vizionare plăcută. happy

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Astept sa se facă șase sa merg la muncă vorbesc serios am câteva zile de cand sunt acasă si ma plimb aiurea cu bicicleta nu-mi mai o ia liber in viata mea nici nu-mi mai doresc liber am sa-i spui sa-mi taie din salriu Nu mai sa nu-mi dea liber vorbesc foarte serios simt ca o iau razna nu-mi mai doresc in viata mea sa mai stau acasă o singură zi din viața mea

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai am 2 ore si un pic si incep

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut si dinalea înainte dar mi-au trecut nu stiu cum sa întâmplat

Mi-am loat redbul si niste alune

| anonim_4396 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Înseamnă că nu prea îți place să cochetezi cu singurătatea, unii o adora, alții o disprețuiesc.
Dacă aveai iubita nu mai ziceai tu astfel de chestii, nu mai afirmai asa ceva, dar fiind singur ți greu, te ai obișnuit sa stai între oameni, sa socializezi. Lipsa de ocupație pe termen îndelungat duce la stari atipice, episoade depresive, munca face bine sănătății mintale, dar și ce e prea mult uneori strica.
Noapte bună man, ai grija cu energizante în exces.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt așa am si învăța meniurile fa eram treaba la toți numai sa nu stau deloc si facand asta am învăța să gătesc sa memorez meniurile fără ca eu măcar sale din minte sau sa depun măcar vreun efort pur si simplu miau intrat in mintea după ceva vreme am realizat ca stiu sa gătesc mâncare fără să vreau sa învăța măcar

Apoi ma văzut sefa adela o chema șefa de bucătărie o femeie de nota 100000+++++ ma loat lângă ia si uite asa am inceput sa gătesc si mai bine cu ajutor ei si am învăța apoi mult mai multe si mau băgat în bucătărie de tot oficial

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am obișnuit cu munca si colegi de acolo de asta nu-mi place să-mi pierd timpul aiurea mai sunt si 3 nebun e care nu ma suportă deloclaughing))

Bafta noapte bună cico laughing))

| Mopmop a răspuns:

Sanii mari mi se par dizgratiosi. Stai linistita ca femeile care au sanii mari pot dezvolta complexe si/sau la fel de mult ca cele care au sanii mici sau deloc.
Partea buna (nu vreau sa par misogin) este ca cele cu sanii mici cu varsta le raman fermi!

Răspuns utilizator avertizat
| AwGenetix a răspuns:

Probabil e chestie de gusturi. acum sincer vorbind, o femeie fara sani e un fel de alt barbat..sau pe jumatate femeie. nu discutam despre "sanii mari" ci despre inexistenta lor sau abia perceputa. ca nimeni nu vrea sani Mari, dar nici sa fie un fel de-a spune...

imi pare rau, e purul adevar, la fel ca la noi cu ea sa fie mare. nu poti compara 21 cu 12... oricat ai vrea.
daca n-ar conta atat n-ati mai purta sutiene cu burete, hai sa nu ne mintim pe-aici

| gogugogugogu a răspuns:

Depinde de creierul si gustul barbatilor dar asta nu inseamna ca o asemenea femeie nu este atrăgătoare.

| elennax a răspuns:

Este vorba de preferinte. Nu mi se pare o tragedie ca oamenii sa aiba preferinte cand vine vorba de femei sau barbati din punct de vedere fizic. Problema e cand jignesti tipul de corp pe care nu il consideri atragator

| CristianPetre2002 a răspuns:

Mehh asta e o discriminare si cu sanii mari si cu sanii mici pentru mine conteaza persoana si sufletul ei sanii mari sunt buni pentru ca noua ne place sa ne jucam cu ei dar in lipsa lor nu i problema

| orailibrail a răspuns:

Eu personal ador sanii mai mici!
O fata cu sanii mici mi este foarte sexy!