| user11080601008 a întrebat:

Ce pot face sa am fund mai mare, sau sânii mai mari? Mereu imi iau bully pentru chestia asta si am foarte mari insecuritati, complexe, din aceasta cauza. Sala nu pot face din cauza ca parintii nu ma lasa, nu stiu motivele, o varianta exclusă? Sâni am dar sunt destul de micuți, fund am însă este micut, abia se observa, plinuță nu pot spune ca sunt, am putina burtica doar, picioare mai grăsuțe însă nu o vad ca o problema, arata urat sa am fund micut si picioare grăsuțe. Nu mai vreau sa am complexe si nu am soluții pentru problema mea sad

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In tara asta blestemata plina de blestemați care critica, bârfesc, judeca totul, mereu vei primi bully, indiferent ce vei face omule
pentru ca prosti știu doar sa facă asta, daca e problema de sănătate da slăbește, dar nu ca spun, ce greutate ai, înălțime?

| user11080601008 explică (pentru RAY):

46kg si 1.52 ma chinui sa si cresc in inaltime, am facut ce sport a fost posibil însă nu se intampla, am crescut in vreo 2 ani doar 2 cm.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa sport, foarte mult sport si te vei dezvolta frumos si armonios.
Vad ca ai doar 14 anisori, deci este nromal sa nu ai nici fund si nici sani, fiindca esti inca fetita mica, dar te vei dezvolta in cativa ani si vei arata ca o femeie.
Toate la timpul lor!
Acum impresioneaza baietii cu notele mari de la scoala, iar cand mai cresti, impresionezi si cu fizicul.

| Trixt3r a răspuns:

Ce varsta ai?
In primul rand nu trebuie sa te intereseze ce spune lumea, atunci cand vei gasi un baiat care sa te placa, o sa te placa asa cum esti si in primul rand pentru personalitate.
In al 2-lea rand - Nu toti baietii isi doresc fete cu fundul si sanii mari, ca le gasesti la orice colt de strada.

| ciuperca008 a răspuns:

Nu lasa pe nimeni sa te faca sa te simti prost din cauza aspectului fizic. Gandeste-te ca majoritatea copiilor care fac misto de tine sunt invidiosi sau sunt batuti acasa cu cureaua si isi varsa frustrarile pe tine. Adevarul este ca nu trebuie nici sa te neglijezi. Sportul este bun. Dar ceea ce este important este sa fii sanatoasa si sa nu bagi in seama toti putoii care se iau de tine. Si daca te supara cineva asa de tare, sa stii ca nu este rusine sa le zici parintilor ca iti iei bully. Copii care isi iau bully devin adulti cu probleme, deci lasa orice rusine ai avea fata de colegi si spune-le parintilor cine te supara, ca o sa ti multumesti singura mai tarziu.

| Utilizator2023 a răspuns:

Pe tine te interesează părerea celorlați? Te interesează ce spun ceilalți, te interesează cum ar vrea sa arati din punctul de vedere al altora? Sau te interesează părerea ta, și sa fii exact cum vrei tu? Nu ii mai baga în seama pe cei care fac bullying. Pentru ca acum, sunt mulți care fac bullying din orice. Nu ii baga în seama. Nu vorbi cu astfel de persoane. Evitai! Pentru ca sunt persoane toxice. Asta nu e o problema grava. Cei care zic asta despre tine, vreau doar sa te facă sa crezi doar lucruri rele despre tine. Cum am spus. Evita astfel de persoane. Și nu te lua după ele, ca să nu ai de suferit în viitor. Aceste persoane zic astfel de lucruri, și ca să te facă sa suferi. Sa nu te intereseze de părerea celorlați. Pentru ca părerea lor nu contează. Doar părerea ta.

| Master1o a răspuns:

Oamenii care se iau de tine pentru chestia asta, au probleme mult mai mari in interior, crede-ma. Oamenii siguri pe ei, cu incredere de sine n-o sa se ia niciodata de o fata pentru chestii de genu'. Si ei au complexe la randul lor, chiar mai mari, pe care nu le vezi tu, sau nu le arata. In incercarea de a parea ei mai buni, te coboara pe tine mai jos. Accepta-ti corpul, asa cum e, cum te-a dat Dumnezeu.