| luizza95 a întrebat:

De ce daca vreau sa ma imprietenesc cu un baiat el trebuie sa vrea ceva mai mult de la mine decat sa fim prieteni?

9 răspunsuri:
| aniohetova a răspuns:

Pentru ca poate tu i-ai lasat impresia ca poate sa se astepte la ceva mai multe decat sa fiti prieteni. Daca tu nu vrei asta si vrei sa fiti decat prieteni, atunci spune-i. Spune-i ca il vrei doar ca prieten si atat. Daca e baia destept o sa te inteleaga, si daca te place o sa accepte orice relatie cu tine, indiferent de faptul ca sunteti doar prieteni. Daca nu, inseamna ca l-ai ales gresit si trebuie sa mai cauti.Mult Succes happy

Shin
| Shin a răspuns:

Pentru ca poate baiatul de la care tu vroiai ceva mai mult vroia sa-ti fie doar prieten... happy
Shin winking

Shin
| Shin a răspuns:

Pentru ca poate baiatul de la care tu vroiai ceva mai mult vroia sa-ti fie doar prieten... happy
Shinwinking

| ☼loli☼ a răspuns:

Am trecut si eu printr-o faza in genul... de 2 ori cu aceeasi persoana. Tineam si tin la el enorm, imi este confident si vorbim zilnic, este cel mai bun prieten al meu baiat happy Fix acum un an el mi-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si l'am refuzat, i'am spus ca tin la el prea mult ca sa stau 3 saptamani cu el si sa ne stricam toata prietenia. Apoi, anul asta prin iunie, iar l-a apucat dragu de mine si i'a spus unui prieten comun ca o sa ma intrebe din nou. Imediat ce am auzit nu am mai vorbit cu el o luna ca sa ii treaca laughing si eu idioata, am suferit amandoi unul dupa altul laughing da cel putin a mers, i'a trecut. De ce face toate astea? Eu cred ca el confunda sentimentul de iubire cu cel al prieteniei foarte stranse. Deci parerea mea, sunt cam prostuti la varsta asta si trebuie sa le dai semnale clare ca nu vrei sa fii cu eiwinking (mai bine ai grija in prieteniile cu baietii, alege'ti prietenul ca lumea ca ei pot foooarte usor sa spuna mai departe secretele tale. Deasemenea, se poate intampla o chestie tragica: tu sa ii spui ca nu ai nicio intentie sa fii cu el si el te lasa balta, cauta pe alta)

| drbear a răspuns:

Pentru ca poti! Am observat toata adolescenta ca fetele pot fi doar prietene cu un baiat happy baietii...in timp se indragostesc. Totusi, incearca sa te apropii de acei baieti care nu te considera atragatoare happy La mine a functionat, cea mai buna prietena a mea nu e deloc genul meu si nu o pot vedea ca pe o posibila iubita...
Apoi, sunt baieti care te plac in secret dar nu au curaj sa flirteze cu tine si atunci aleg sa se apropie ca prieteni... Tu le dai o sansa, pentru ca apreciezi prietenia lor, dar ei de fapt te iubesc si te doresc ca iubita. Cand tu capeti suficienta incredere in ei, e posibil ca sentimentele lor sa iasa la suprafata...

| miky95 a răspuns:

Pai, hormonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,hormonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu este normal. Baieti vor mereu mai mult.

| anonimdsfdg45656 a răspuns:

Asa-s toti baietii