| Alinaalian1234 a întrebat:

De ce de fiecare data cel pe care il iubesti nu te iubeste... dar cel pe care nu il iubesti te iubeste?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu nu cred ca exista iubire neimpartasita.
Cineva de pe aici spunea ca dragostea nu e limitata in timp.Adica impartasita poate sa isi gaseasca perechea peste ani,luni,sau in urma.
Dar o iubire sincera nu ramane neimpartasita. Obsesiile raman, nu vad si alte iubiri in jur, si vad doar telul ala la care nu vor ajunge niciodata.

| Yaguar a răspuns:

Nu la toti e asa. Sunt persoane care se iubesc reciproc.

| danielcretu1980 a răspuns:

Pentru ca trebuie sincronizare doar o data. e suficient.
toate celelalte experiente sunt repetitii pentru asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Addina a răspuns:

Pentru ca nu iubesti pe cine trebuie. Cand vei gasi persoana care ti-e menita, sentimentul va fi reciproc.