| bruneta a întrebat:

De ce doare la dezvirginare?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Uneori himenul "opune" rezistenta fapt care cauzeaza o durere destul de intensa, insa de cele mai multe ori este elastic si extensibil, iar penetrarea se face fara durere prea mare. De asemenea, durerea poate fi alimentata de frica primului contact sexual, determinand o incordare a muschilor din zona genitala. Preludiul, increderea in partener si dragostea te pot determina sa-ti doresti sa treci peste acest "mic inconvenient".
Uite un articol care sper sa te lamureasca mai bine
drsex.terapiam.ro/2007/09/

5 răspunsuri:
| miha2010 a răspuns:

Pt ca e ceva normal, toate femeile trec prin asta.Este natural si normal odata ce nu ai avut niciodata un contact sexual e ca si la nastere.De ce ma doare sau te-a durut? Mai depinde si de organism unele femei percep altfel durerea si altele in altfel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt.ca sa simti placerea a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PEY SINCER E FFFF ADEVARAT C A SPUS RAEL... DAR S STII K TOTUSI NU E AJA D RAU... MI-AM INCEPUT VIATA SEXUALA L 15 ANI SI A FOST SOOOPER...NU VOI UITA NICIODATA ACELE MOMENTE...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii pregatit psihic in proportie de 75% cand te dizvirginezi