| Prunela a întrebat:

De ce e sexul un subiectu tabuu pentru unii?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Uneori dintr-o pudoare gresit inteleasa.
Alteori din dorinta de a nu da o impresie proasta.
Alteori din reala pudoare.
Totul se rezuma la cei 7 ani de acasa si, daca e sa stam drept si sa judecam si mai drept, depinde cu cine si in ce context discuti despre sex.Plus ca se pune si problema limbajului folosit pe tema in discutie!
Dar este adevarat, multi evita subiectul, mai putin aici pe site!

NOname
| NOname a răspuns:

Virginitatea cred că joacă un rol important.

Acum serios. Cred că despre sex se discută deschis, dar nu cu oricine.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Pentru ca nu le face placere cand se discuta acest subiect, nu se simt in largul lor, se rusineaza si nu au cea mai buna stare.Doar o persoana fara inhibitii si fara prejudecati poate discuta despre un astfel de subiect in prezenta mai multor persoane.In mintea fiecaruia cred ca exista acest subiect, dar unii nu se pot exprima pe aceasta tema din cauza ca sunt mai emotivi, mai sensibili si foarte pudici.Asta mai depinde si in ce mediu a crescut in primii ani 10 ani de viata; daca a auzit inca de la cele mai fragede varste de acest subiect, le va fi usor sa vb despre asta, pe cand celor care in familia lor nu au auzit de asa ceva le va fi greu sau imposibil.

| razekery a răspuns:

Sunt intra 9a si un coleg sa rusinat si mai avea putin si plangea pentru ca sau uitat niste fete lael o.O. eu discut cu oricine despre asa ceva n-am probleme. daca sunt curioase le si arat cum laughing. bafta!