| anonim_4396 a întrebat:

De ce ejaculeaza partenerul meu foarte repede? Ce am putea face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
9 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Ciao nu ma pricep dar am digitat si mi-a zis ca
Black Stone Delay Spray, Bull Power Delay Cream costa 18 euro,
dar incearca la un medic care sa va cosilieze un tratament mai apropriat.
PS: se pare ca apare in cazul a 30 % din tineri
Ejacularea precoce este cea mai frecventa problema intalnita in viata sexuala a barbatilor. Prin fenomenul de ejaculare precoce se intelege eliminarea spontana a lichidului spermatic inainte de pentrare, ori chiar in timpul pentrarii sau imediat dupa. Cauzele aparitiei ejacularii precoce depind de mai multi factori ce reprezinta in prealabil sanatatea generala a organismului. Fie ca ejacularea precoce apare datorita unei interventii medicale sau a altor boli cardiovasculare, de prostata, diabet zaharat, o mare amprenta in aceasta problema delicata isi lasa si stresul sau activitatea de zi cu zi. Nu toti barbatii accepta insa aceasta problema ca fiind aparitia sa in urma diferitilor factori determinanti. Multi oameni considera instalarea ejacularii rapide ca urmare a lipsei de experienta sexuala. O ejaculare precoce nu trebuie privita ca pe un lucru rusinos, aceasta fiind pe deplin reversibila cu ajutorul metodelor care nu au obligatoriu nevoie de o prescriptie medicala.

Atunci cand fenomenul de ejaculare rapida s-a instalat in viata sexuala a barbatului, nu doar acesta are de suferit, viata de cuplu va fi afectata iar sentimentele de vinovatie vor incepe sa apara din partea amandorura. Femeia nu va mai putea fi pe deplin satisfacuta din punct e vedere sexual, iar barbatul se va simti frustrat din aceasta cauza. O data ce ejacularea a avut loc prematur, timpul de recuperare intre ejaculari va fi mai mare decat de obicei, iar in timpul acesta apetitul sexual poate sa scada simtitor. Datorita insatisfactiilor sexuale, femeia se va simti necorespunzator barbatului de a-i putea oferi clipele de tandrete perfecte de care are acesta nevoie.

In timpul actului sexual, barbatii pot atinge orgasmul mult mai repede decat femeile. Acestea insa au nevoie de mai mult timp pentru atingerea climaxului, fiind nevoie aproximativ 12-14 pentru a se intampla acest lucru. Sentimentele de vinovatie aparute in urma esecului datorita ejacularii premature a barbatului, ofera o distantare intre acestia, amandoi temandu-se la un moment dat de a nu esua din nou.

Ejacularea precoce nu trebuie privita cu teama, este foarte important ca dialogul sa fie permanent si sa se gaseasca impreuna solutiile optime si rapide in inlaturarea ei.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i pui un garou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Termina-l intai manual sau oral, sau intre coapse,. si atunci, va dura mai mult a doua oara! PSIHO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A, am uitat! Poate fi si din cauza ca te vrea asa tare, ca nu poate sa se controleze, insa se invata, cu timpul! Barbatul e, la o adica, ca o oala sub presiune, crezi ca e usor? TOT PSIHO!+. Esential e sa te si mangaie, etc, sa nu vrea doar acolo! etc, etc,...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Practica rezolva orice problema

Alte răspunsuri
| sexshopintim a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Daca problema inca persista, spune-i sa incerce aceasta solutie. Cea mai performanta si eficienta solutie de pe piata impotriva ejacularii precoce: http://suifanoriginal.blogspot.ro/......a-din.html