| eu_2947 a întrebat:

De ce ejaculez la nici un minut dupa inceperea actului sexual sad mai ales la primul numar...
ce pot face pentru a scapa de problema asta?

Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Nu stiu, citeste o carte in timp ce ea te"citeste"pe tinehappy.gandeste-te la criza mondiala, fa-ti planuri de viitor...si cand simti ca nu mai au rost atatea ganduri... da-ti drumultongue

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai oameni buni, cand puneti astfel de intrebari, de ce nu scrieti si varsta?, gradul de experienta?! Ar folosi mult! ok: un prim motiv este excitatia foarte mare, "noutatea" partenerei, teama de a nu te ridica la innaltimea asteptarilor ei, angoasa de performanta, si lipdsa autocunoasterii suficiente, pe un posibil fond experiential redus, sau infructuos, in trecut, si atunci, fiecare noua tentetiva atrgae tot acest cortegiu de aspecte! Dac Ea e ok, adica tine la tine, va intelegeti si vrea sa te ajute, ca sa fie bine si pentru ea, roag-o sa te ajute sa te descarci prima oara, ori intre coapse, ori cu manutza ei, ori tu, la baie! Si atunci - dar nu imediat! - ai sanse sa dureze a 2-a, a3-a oara! Si mai poti renunta la ceva (berici, sau altceva...), si-ti cumperi niste carti cu tematica asta, si studiati impreuna, ca sa fie ok! Succes! >> LECTII PARTICULATRE, DE DR. CRISTIAN ANDREI/9595, DE LA EDITURA HUMANITAS, SI TOT CE AI VRUT SA STII DESPRE SEZ, DE DR, DAVID REUBEN, DE LA ED. CURTEA VECHE!

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuiesc invatate tehnicile de prelungire al actului sexual si al intervalului pre-ejacular!
Cand simti inceputul senzatiei d ejaculare, te gandesti la ceva complet diferit (ex. ca joci pe teren un meci de fotbal etc) care-ti distrage un pic atentia!
Asemenea tehnici sunt descrise si se pot invata din cele mai vechi carti de sexologie practica al omenirii: "Kamasutra" si "Ananga Ranga". Studiaza-l atent si incearca metodele descrise!
Vei avea un succes f.mare la femei.

| andreutz a răspuns:

Singura varianta este un tratament pentru ejaculare prematura...asa ca du-te la un doctor la control, aici toti iti vor spune acelasi lucru!

| bismark65 a răspuns:

Sari peste primul si incepe cu al 2-lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e prea buna femeia ta ori ati place forte mult pasarica si daca amundoua variante sunt adevarate atunci te cred de ceejaculezi prea repede