| anonim_4396 a întrebat:

De ce eu? cand am crezut ca mi-am gasit jumatatea...
totul a inceput pe 1 iunie cand ne-am cunoscut, a fost totul ok, pe 5 iunie am luat nr lui de telefon si am vorbit cateva ore la telefon si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, a doua zi i-am zis da. a fost totul ok pana acum cateva zile. s-a despartit de mine pentru ca am iesit in oras cu cea mai buna prietena si nu i-am zis. noi avem prieteni comuni adica ne vedem cam mereu( gasca noastra). si vineri i-am dat mesaj din greseala. si mi-a zis ca nu conteaza ca ma iubeste si mi-a zis,, pwi,,sadsad dupa aia i-am zis si eu ca il iubesc. a zis ca si el dar ca are pe cinevacrying l-am intrebat pe cine si mi-a zis ca o fata. si am avut o discutie si mi-a zis ca atunci cand a aflat ca fata aia il place s-a simtit minunat si eu am venit in casa de afara si am inceput sa plang si i-am zis multe lucruricrying si a intrat cea mai buna prietena pe mess si mi-a zis o chestie dupa ce i-am povestit. a zis ca el(fostul) i-a zis celui mai bun prieten ca e obligat sa stea cu fata aia, a venit din strainatate si pentru el s-a despartit de prietenul ei. 9 luni a asteptat dupa ea sai raspunda, si m-am simtit crying folosita, mintita, tradata. si prietena mea mi-a zis ca sta cu ea cateva zile k el tot pe mine ma iubeste, dar nu stiu ce sa mai cred. azi am vorbit cu el si l-am intrebat daca o iubeste si mi-a zis ca da si k cv il face sa ma iubeasca si pe minesad si l-am intrebat daca l-as pune sa aleaga intre noi 2 pe care ar alege-o si a zis ca nu stie si i-am zis ca raspunsul e evident cum i-a dat ea raspunsul m-a lasat balta. si mia zis scuze chiar imi pare raw...deci nu mai suport.crying vreau sa-l fac sa-i para raw.sadsadcam in fiecare zi ne vedem. plsss...helpcrying cum sa-l fac sa-i para raw?

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Stii uneori indiferenta doare mai tare decat sa il faci sa se simta prost prin metode de genu "te combini cu altu" "il desparti de fata aia " "nu-l mai bagi in seama niciodata " si alte chestii, fi indiferenta, prefate ca nu`ti pasa, ca a trecut pentru tine si acum e totul ok chiar daca in inima ta este pustiu niciodata nu arata asta unui baiat, va profita si va ajunge la punctele tale sensibile, iar de acolo se va folosi mereu de tine si mereu de faptul ca tu il vei ierta trebuie sa stii cand sa pui punct sa pui piciorul in prag, daca vrei atat de mult sa-l faci sa-i para rau.ei bine indiferenta ...nu`i arata ca suferi si incearca sa treci peste si gaseste altul, sunt destui baieti in lume, poate unii te vor dezamagii total, dar greselile astea se fac pentru a nu le mai repeta :d succes:d

| Criss003 a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Multumescbig grin

| MishikiCrisy a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

E foarte bine ce zici si mai completez: daca dupa asta vreai sa fie din nou cu tine sa zici nu orice ar face, caci nu te merita.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru MishikiCrisy):

happyhappyhappyhappy asa e mersi de completare happy

| Criss003 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

winking

32 răspunsuri:
| Criss003 a răspuns:

Scuze pentru greseli, dar am scris plangandsad

| xCrinax a răspuns (pentru Criss003):

Nu mai plange ca nu are rost. Baiatul asta nu-ti merita lacrimile! Cine te face sa plangi, nu te merita in viata lui. Clar. Asculta si tu muzica draguta si vesela, iesi cu prietena ta si uita de toate astea....acum! Te pup!

| Criss003 a răspuns (pentru xCrinax):

Multumesc

| Neinteresantul a răspuns:

Nu prea am ce zice pentru ca nu se poate asa ceva. N-ai cum sa iubesti in 5 zile, nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca e jumatatea ta si, nu stiu de ce de ce iti bati joc de limba romana...

Sfatul meu: vezi-ti de scoala, nu te mai uita la telenovele, retine ca nu exista jumatati, nu exista perfectiune. Multumeste-te cu ce ai, nu te mai atasa din prima si nu mai folosi cuvantul "iubire" daca nu stii ce inseamna.

| Criss003 a răspuns (pentru Neinteresantul):

De unde stii tu ca nu am cum sa iubesc in 5 zile? esti cumva Dumnezeu? crezi ca eu am vrut sa ma atasez din prima? inimii nu ii poti porunci si din cate observ tu esti printre cei care nu stiu ce inseamna,, iubirea,, asa ca nu ma mai enerva si tu. mai bine tacibig grin

| Neinteresantul a răspuns (pentru Criss003):

Pai habar n-ai ce inseamna iubirea. Poate doar te-a atras fizic. Iubirea e ceva mai pasiv, cand tii la cineva foarte mult si poate ca nici nu-ti dai seama. La tine a fost maxim dragoste... si nici macar atat. A fost doar atractie fizica. Deci nu ma lua pe mine cu "nu stiu ce inseamna iubirea". Am iubit la viata mea cat n-o sa ai tu parte de iubire in toata viata ta.

| Criss003 a răspuns (pentru Neinteresantul):

Nu ma cunosti, nu vorbi. daca ma cunosteai atunci puteai sa vorbesti, dar cum tu nu stii nimic despre mine, mai bine taciwinking

| Neinteresantul a răspuns (pentru Criss003):

Cunosc destui oameni si am destula experienta in viata. Nu trebuie sa te cunosc ca sa stiu ca habar n-ai ce e dragostea. Ai maxim 17 ani. Te-ai uitat probabil la multe filme gen twilight si ai crezut ca ti-ai gasit jumatatea in 5 zile.

| Criss003 a răspuns (pentru Neinteresantul):

Nu prea ma uit la filme, nici telenovele. prefer sa-mi pierd timpul pe fara cu prietenii sau invatandbig grin

| h3r a răspuns:

Sa-l faci sa-i para rau? laughing
Pff. Iti zic doar atat : evita-l, lasa-l!
Cauta-ti pe altu, meriti ceva mai bun!
Take care.

| xCrinax a răspuns:

Cam repede ai crezut ca ti-ai gasit jumatatea, bine ca si-a dat repede arama de fata si am scapat de un mincinos si prefacut. tot raul spre bine. Intr-o zi vei gasi pe cineva ca lumea si vrei rade cand te vei gandi ca ai crezut ca baiatul asta este alesul. Toata cele bune!

| xCrinax a răspuns (pentru xCrinax):

Ai* vei* nu stiu de ce se schimba singure cuvintele

| Neinteresantul a răspuns (pentru xCrinax):

Stai linistita, draga, sunt posedate cuvintele, nu e vina ta.

Totusi, cred ca tastatura ta are emotii, stiind ca voi posta eu aici. Poate sunt jumatatea ta laughing))

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

Ce faci puță?
Te combini?

| Criss003 a răspuns (pentru h3r):

laughing

| h3r a răspuns (pentru Criss003):

Nah, i-ai zis-o! rolling on the floor

| Neinteresantul a răspuns (pentru h3r):

Nu țâțică. Cum sa fac asa ceva?

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

My big bro, ti-o iei [-x.

| Neinteresantul a răspuns (pentru h3r):

Nu sunt fratele tau! big grin

| Neinteresantul a răspuns (pentru h3r):

Te ador!

| xCrinax a răspuns (pentru Neinteresantul):

Bine ca ai elucidat tu misterul, altfel nu stiu ce ma faceam laughing

| Neinteresantul a răspuns (pentru xCrinax):

Nu-i nimic, d-aia sunt buni baietii. Rezolvam ceea ce voi nu puteti big grin Cred ca ti-ar trebui unul ca mine laughing))))))))

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

Aha, da.

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

In concluzie, cam putine rezolvati laughing.
Laudarosuleee!

| BadSoGooD a răspuns:

Gluma: Eu nu am nevoie sa imi gasesc jumatatea fiindca m-am nascut intreg.
Sper ca ti-a mai trecut din suparare kiss
Lasa ca mai exista baieti pe lumea asta big grin

| BlondaTha08 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta, Indiferenta doare cel mai tare. niciodata sa nu te intristezi in fata lui, fi vesela tot timpul si fa-l sa vada ca nu iti mai pasa si sa observe ce a pierdut. Fi tare :-) Bafta! :X

| Iulian636 a răspuns:

Dupa mine iti spun ca a fost un magar si un nesimptit daca eram eu in locul lui nu as fi facut asta, in primul rand nu este frumos sa te joci cu sentimentile omului si in al doilea rand nu este calumea deloc si cool, imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat eu sunt o fire mai sensibila si nu imi plac astea si nu-i frumos, imi pare rau pentru tine si sper sati revii repede. Sper ca ti-am fost de ajutor bft.

| Criss003 a răspuns (pentru Iulian636):

Multumesc. da mi-am revenit :*