| jankistu a întrebat:

De ce fac pe toata lumea din jurul meu sa ma urasca? Si de ce ma simt singur mereu? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te uraste nu te cunoaste.Nici eu nu te cunosc dar stiu deja ca esti sensibil.Aste-as datele, aste-as faptele:daca devii o tinta toti vor incepe sa traga! Vezi ce filosoafa sunt?! Si inca nu am baut nimic...

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, problema e ca tu nu ai incredere in tine, si nu ar trebui sa fie asa.Nu e chiar asa cum crezi, fi mai optimist, gandeste pozitiv. Tu ai aceasta impresie dar ai sa vezi ca nu e asa, te simti singur pentru ca nu incerci sa iesi, sa iti faci cat mai multi prieteni, fa ceea ce iti place, distreaza-te, nu fi pesimist, si sigur sunt persoane care tin la tine, care te iubesc, nu cred ca toata lumea din jurul tau te uraste, asta e doar parerea ta, mai gandeste-te.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate esti mai retras si ai vreo depresie... tu sti mai bine!

| MidnightLady a răspuns:

Daca este adevarat ca toata lumea te uraste ( ma indoiesc ca ar fi asa )atunci doar tu poti stii care ar fi motivul. Iar singuratatea cred ca o simti, tocmai din aceasta cauza, si anume ca tu ai impresia ca toata lumea te uraste. Chiar nu cred ca poate fi adevarat lucrul asta. Singura persoana care te poate ajuta cu adevarat esti tu insuti, altii iti pot da doar sfaturi. Iar sfatul meu ar fi, sa vezi intotdeauna jumatatea plina a paharului, pentru ca da, exista si aceasta jumatate happy Si nu nici nu stii cat te poate ajuta privirea aruncata pe jumatatea plina. Incearca, si o sa vezi ca va fi altfel.

| buldog a răspuns:

In primul rand cred ca esti la vrasta la care sentimentul de singuratate, tristete, regret este in floarehappy. Ca sa treci de perioada asta trebuie sa ai mai multa incredere in tine, sa accepti ideea ca viata este grea... dar u trebuie sa o vezi din gri in multi-colora... fa-o frumoasa! Daca majoritatea in jurul tau te urasc, inceaca sa le arati adevaratul tau carcater daca nu ai avut ocazia pana acum. Daca ei iti urasc comportamentul, incearca sa te socializezi demonstrandu-le ca iti place sa te distrezihappy

| tim a răspuns:

Iti dau un sfat verificat pe pielea mea:nu baga in seama raspunsurile fetelor, ca o sa ajungi sa sari de pe bloc. 1 e ca nu tu ai faci pe cei din jur sa te urasca, probabil ca cei din jur nu te urasc doar ca nu te cunosc si 2.stai linistit, esti absolut normal si plin de calitati, trebuie doar sa incepi sa le folosesti, dar nu brusc, ci putin cate putin.Iti tin pumnii, vei reusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma uraste toata lumeacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, te inteleg perfect...si eu am fost in pielea ta crede-ma, in care ma simteam singur...eu ma simteam singur pentru ca eram intr-o cls de care toti radeau de minecryingei bine sti ce am facut?happym-am dus la ei si le-am spus,, Voi ma faceti sa calc in groapa gresita''asa ca am luat acest sfat care eu l-am inventat ca pe unul pozitiv si imi ziceam in gand,, va fi bine va fi rau nu conteaza'' asa ca m-am mutat din aceea cls in alta si acum st prea fericit dar nu conteaza cinte te ingana conteaza ce gandesti tu, si acum vreau cand citesti acest sfat cu voce tare sa spui,, sunt un campion!''si nu ma tem sa zic asta sunt un om si pot orice! si asa totul va fi bine, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac la fel...adica ma iubeste familia si iubi meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa cred ca ai incercat sa te impotrivesti regulilor impuse de colegii tai si din cauza asta este posibil sa te urasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glm frate...esti mai prost decat te credeamlaughinglaughinglaughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face nu incerca niciodata sa imiti pe cine ca sa te integrezi...asta am facut eu si am facut mai rau...

| Sonianotinaru a răspuns:

Si pe mine la fel. mama e plecata in alta tara si mai doua saptamani si plec si eu si imi fac vaccinul?