| Elena0210 a întrebat:

Mereu sunt trista, ma simt foarte singura si simt ca totul in jurul meu are 2 culori:ALB SI NEGRU. Stiu ca ar trebui sa ma bucur de acele "mici bucurii" ale vietii dar simt uneori ca nu sunt buna de nimic si ca tot ce fac e gresit, simt ca doar incurc lumea...nu mai pot! Nu am fost mereu asa dar de cand am facut o greseala si mi-am pierdut o prietena[nu cea mai buna] simt ca sunt in plus pe pamant si mereu imi doresc sa pot da timpul inapoi! Ce sa fac sami revin din starea asta?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa intelegi ca viata are si lucruri bune dar si rele.Nu mai fi trista. Bucura-te de viata si nu lasa pe nimeni sa iti i-a fericirea.Lupta pentru fericirea ta si nu te lasa prada tuturor.winkingIesi la plimbare cu prietenii, nu mai sta in casa. Fa totul pentru a fi fericita.Am avut si eu o astfel de perioada dar i-am dat seama ca e mai bine sa uit totul.
In cea ce il priveste pe acel baiat care si-a batut joc de dragostea ta, sfatul meu este sa il uiti si sa gasesti pe altcineva.Sunt multi baietii in lumea astabig grin
Ai grija de tine si nu mai fi suparata kiss

53 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Hei, tinerete! De unde pesimismul asta? Nu cred ca trebuie sa te simti tu vinovata de pierderea prietenei. GANDESTE pozitiv, chiar daca in jurul tau sunt numai 2 culori, gandeste ALB, lasa negru sa mearga cu noaptea si atunci inconjoara-te tot cu ALB. Ce a fost a trecut chiar daca vei intoarce timpul inapoi, nu vei rezolva nimic, va trebui sa ceri si mintea-gandirea de acum. Mergi cu prietenii, cred ca ei nu gandesc ca si tine, in cluburi, discoteci, filme, plimbari, excursii in grup, umple-ti timpul cu nimicuri, schimba-ti atitudinea despre viata, iubeste viata, este vara iubeste un baiat, hai ca se poate.

| Ea12345 a răspuns:

Viata e prea scurta pentru a avea timp sa fii trist...Gandeste-te la astahappy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Trebuie sa te ierti.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna!
incearca sa gandesti pozitiv, sa iesi, sa te distrezi mai mult...
las-o pe prietena ta, mai sunt si alti prieteni! daca s-a suparat pe tine dintr-o greseala si nu a vrut sa te ierte, gandeste-te k nu a fost chiar o buna prietena!winking nu fii trista pentru ca viata e frumoasa si merita sa o traiesti din plin... te pup :* si bafta :*

| bkmad a răspuns:

Asa sunt si eu dar eu numai vreau s aies cu perietenii pentru ca i-am dat seama ca nu sunt cea mai buna alegere si sa ma integrez in alte grupuri e usor dar nu pe placul meu nu pe aceeasi unda ca mine si stau intr-un oras mic cu putini cred eu oamenii buni. Stau numai in casa si inainte eram innebunita sa ies afara sa stau cu prietenii dar acum e total diferit... numai am incredere in nimeni.

| bkmad a răspuns:

Asa sunt si eu dar eu numai vreau s aies cu perietenii pentru ca i-am dat seama ca nu sunt cea mai buna alegere si sa ma integrez in alte grupuri e usor dar nu pe placul meu nu pe aceeasi unda ca mine si stau intr-un oras mic cu putini cred eu oamenii buni .Stau numai in casa si inainte eram innebunita sa ies afara sa stau cu prietenii dar acum e total diferit ... numai am incredere in nimeni .

| LCD a răspuns:

straight face
nu te gandi ca nu esti buna de nimic.si chestii din astea ca nu te ajuta cu nimic.
umple-ti timpul cu lucruri care iti plac, razi, plimbate, fa-ti prieteni, calatoreste. integreaza-te in grupuri noi, si cauta persoane care sunt pe acelasi fir cu tine tongue

| LCD a răspuns:

Daca tipul respectiv ti-a facut asta, automat impreuna cu tot cu prietena aia, din start indeparteaza-te de ei! uite, asta e o parte din tristetea ta.
citeste, informeaza-te.
incearca sa te feresti de oameni cu doua fete si asteapta-te la ce emai rau din partea oamenilor.
fi sigura pe tine, si atunci cand cineva iti intoarce spatele, fi isteata si gaseste-ti repede o persoana pe care sa te sprijini!

| ramy_5584 a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta de la tine...noi deja ne cunoastem ff bine si stii ca am vb foarte multe de aceea nu mai scriu prea multe aici...tot ce-ti spun e sa ai incredere in tine...si sa nu te mai invinovatesti atat pentru pierderea prieteniei andreei,,, vezi ce spun si altii.deci nu e doar parerea mea...ai gresit asta este. ea trebuia sa inteleaga...nu ai facut-o cu rautate... dar s-a intamplat.asta e...treci peste...si incearca sa te mai gandesti si la tine nu doar la altii...
te pup ai grija de tine si bucura-te de anii adolescentei...

| bibitza a răspuns:

A gresi e omenesc iubita asa ca...nu'i bai.si eu am trecut printr-o asemenea perioda de tristete profunda dar mi-am dat seama ca nimeni nu merita lacrimile mele si ca orice as face nu sunt maiprejos fata de ceilanti muritori din jocul acesta numit ''viata''. fruntea sus!

| bibitza a răspuns:

A gresi e omenesc iubita asa ca...nu'i bai.si eu am trecut printr-o asemenea perioda de tristete profunda dar mi-am dat seama ca nimeni nu merita lacrimile mele si ca orice as face nu sunt maiprejos fata de ceilanti muritori din jocul acesta numit ''viata''.fruntea sus!

| geo_1909 a răspuns:

Stiu cum ye simni nu stiu

| sweetangeloana a răspuns:

Si tristetea are rolul ei. te face sa te gandesti la ce e bine, ce e rau, unde ai gresit? unde nu ai gresit ...Acum nu mai tu poti sa faci ceva sa treci peste partea asta, momentul asta prost.
Cu toti avem astfel de momente, la uni tine mai putin, la alti mai mult...Ai scris acolo ca ti ai pierdut o prietena dar nu pe cea mai buna .Cum ai pierdut o pe prietena? A fost si acolo un motiv...
Care a fost greseala? spune ne si noua poate asa o sa primesti mai mult ajutor din partea celor de pe site... Daca e ceva foarte grav sau nu ...Hai! capul sus si succes in continuare Indiferent de greseala pe care ai facut o nimeni nu are dreptul sa te judece! (tine minte asta )

| simona_1150 a răspuns:

De ce curentul EMO afecteaza pe toata lumea? Inainte nu era atata tristete. In general, un mare rol in buna ta dispozitie il joaca presoanele care te inconjoara. Daca tu te izolezi si nu te ajuti singura...nu prea te poate ajuta lumea din jur. Ptr ca tu refuzi sa fii ajutata si nu vezi partea frumoasa a lucrurilor. In final, toti avem perioade de-astea. Asa e viata. Dar cand un lucru sta in puterea ta iar tu refuzi sa il faci, si te mai si plangi... e cat de cat ciudat. Incearca sa gandesti mai pozitiv.

| Elena0210 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Asi vrea sa ies cu prietenii, sa ma distrez dar de cate ori ies undeva sunt tot trista, iar daca uneori sunt mai bine dispusa se intampla ceva si ma intristez imediat. Iam "furat" prietenul prietenei mele, m-a facut sal iubesc foarte mult, si-a batut joc de mine si apoi sa impacat cu ea.

| Elena0210 explică:

Eu nu consider ca fac parte din curentul "emo". Adica as vrea sa ii ajut pe acei copii sa nu mai gandesca asa, dar asa gandesc si eusad Si oricat asi incerca sa uit, sa ma distrez, nu pot; sufletul meu e tot tristsad Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru ca ati incercat sa ma ajutati! Sper sa pot depasii momentul asta! De mult timp sper asta dar degeaba. Stiu ca se spune ca speranta trebuie sa moara ultima dar la mine incepe s-a cam moarasad

| roxi_3527 a răspuns:

Credeam ca, copiii emo sunt doar un mit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ai gresit? crezi ca e vreunul perfect? a fost dar l-am rastignit.am ramas noi imperfectii. toata lumea greseste dar incercam sa nu facem aceiasi greseala mereu.Inainte cu incredere ca viata e scurta nu avem timp sa plangem.zambeste, cereti iertare si la drum.sunt atatea de facut.sa-ti creasca flori in cale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ai gresit? crezi ca e vreunul perfect? a fost dar l-am rastignit.am ramas noi imperfectii. toata lumea greseste dar Incercam sa nu facem aceiasi greseala mereu.Inainte cu incredere ca viata e scurta nu avem timp sa plangem.zambeste, cereti iertare si la drum.sunt atatea de facut.sa-ti creasca flori in cale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ai gresit?crezi ca e vreunul perfect?a fost dar l-am rastignit.am ramas noi imperfectii .toata lumea greseste dar Incercam sa nu facem aceiasi greseala mereu.Inainte cu incredere ca viata e scurta nu avem timp sa plangem.zambeste ,cereti iertare si la drum.sant atatea de facut.sa-ti creasca flori in cale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ai gresit?crezi ca e vreunul perfect?a fost dar l-am rastignit.am ramas noi imperfectii .toata lumea greseste dar incercam sa nu facem aceiasi greseala mereu.Inainte cu incredere ca viata e scurta nu avem timp sa plangem.zambeste ,cereti iertare si la drum.sant atatea de facut.sa-ti creasca flori in cale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fi trista, nu ai nici o vina, si ce daca te-ai indragostit de prietenul pr tale, si ce. daca pr ta era intr-adevar o pentru adevarata nu se supara si in al doilea rand nu ar trebui sa fi trista ptc acel baiat a facut asta. vorba altora sunt atatia baieti pe lume
relaxeazate si gandeste te la asta ca la o experienta pe care ai trait o si din care ai invatat ceva si bucura te de viata cat inca esti sanatoasa.sa fi sanatoasa este cel mai important si sa nu uiti asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da uita de tot ce este rau si bucura-te de viata eu am doar 11 ani si stiu cum sa imi traiesc viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa dau timpul inapoi uneori dar incearca sa lasi trecutul in urma si sa traiesti prezentul si incearca sa gandesti lucruri pozitive si sa stii ca toti avem un rol in viata si nu suntem oameni aiurea ci pentru un scop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma simt prea trista pentru a mai trai.nimic nu are sens. ce rost are sa ma mai zbat pentru tot felul de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau.Si eu ma numesc tot Lori...Si eu sunt cu moralu la pamant... Daca ai gasit ceva ce te-a ajutat sa nu mai fi trista anunta-ma si pe mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu am aceeasi stare de aia m-am gandit sa caut ceva pe google!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mumoasa ai dreptate... DAR si eu am trecut prin perioada ei, si il iubeam enorm si inca il iubesc din nefercire.sad Si nu poti uyta pe cineva care il iubesty enorm pentru ca ai petrekut ca el si bune si rele, a trecut prin viata ta.nu prea poti sa il uitzy sad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt la fel