| DoctorLove a întrebat:

De ce femeile cand sunt in perioada de menstruatie se schimba si devin mai inchise in sine, mai triste, mai artagoase si nimic nu le mai multumeste? Stiu ca e cam ciudata intrebarea dar poate ma lamureste si pe mine cineva happy

Răspuns Câştigător
| BurnInHellSucker a răspuns:

Sa stai cat mai departe de ea si sa vorbesti cat mai putin. Normal toata lumea ar zice "sa ai grija de ea sa o tii in brate sa o intrebi de ce mai are nevoie bla bla" dar majoritatea femeilor in aceasta perioada vor sa fie cat mai linistite, lasate in pace deoarece nu se simt in largul lor. Gandeste-te, daca ai fii in suferinta ai transpira te-ai incrunta ai vrea sa plangi si sa urli, ti-ar placea sa stea unu sa se holbeze la tine laughing))? Reactia normala a unui om este sa te intrebe daca esti bine, daca ai nevoie de ceva, in speranta ca te-ar putea ajuta, dar daca o intrebi la fiecare 5 minute cum o duce daca mai e vie nu o vei face decat sa vrea sa arunce cu ceva dupa tine. Fiecare femeie se comporta diferit, unele nu au dureri mari sau nu sufera de "schimbari de comportament" mari, dar daca situatia ta este atat de grava incat intrebi pe TPU ce sa faci probabil prietena ta se transforma intr-un monstrulet. Cel mai bine este sa nu o superi, totul este asa cum zice ea, daca o vezi nervoasa cel mai bine e sa te ascunzi pentru ca prezenta ta o va stresa si mai mult. Desigur toti vor zice " sa fii alaturi de ea" dar asta merge in foarte putine cazuri. Bafta laughing)))

9 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Hmm ...eu nu cred ca e din cauza menstruatiei ci mai corect...ar fi din cauza personalitatii fiecarei fete
eu spre exemplu nu am acest gen de reactie ba din contra ma simt la fel de bine( nu am dureri sau temeri spre deosebire de alte fete)winking
deci depinde si de organism pentru ca unele fete se simt foarte prost in tot acest timp si poate si din cauza aceasta actioneaza asawinking

| mona a răspuns:

Nu cred ca este o explicatie anume pentru asa ceva dar da, ai dreptate aici ca in aceea perioada sunt mai artagoase si nimic nu le multumeste si cel mai bine ar fi sa fie lasate in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu se simt bine in pielea lor si le doare burtasi poate si spatele, chestia asta iti strica toata dispozitia, nu ti-as dori sa fi femeie
dar nu toate avem dureri si toane, unele suntem la fel in orice zi din luna

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Nu e vorba neaparat de dureri...ci hormonii sunt de vina.La fel cum un baiat in timpul adolescentei se gandeste des la sex datorita hormonilor, asa si femeile au stari aiurea.

| DoctorLove explică:

Bine, pana aici am inteles. Dar ce e bine sa faci ca barbat, cand ai langa tine o femeie (iubita, prietena, sotie) care se poarta asa cand este in aceasta perioada?

| DeeaDeeuta a răspuns (pentru DoctorLove):

Sincer ar trebui sa o lasi in pace o perioada sau sa incerci sa-i faci pe placwinking

| DoctorLove explică (pentru BurnInHellSucker):

Uau ce dura esti laughing. Ai dreptate aici si multumesc de sfat! Imi iubesc iubita si nu e un monstrulet, doar putin stresata in acele perioade. O sa incerc sa tin cont de sfaturile tale. :*

| BurnInHellSucker a răspuns (pentru DoctorLove):

Sa stai cat mai departe de ea si sa vorbesti cat mai putin. Normal toata lumea ar zice "sa ai grija de ea sa o tii in brate sa o intrebi de ce mai are nevoie bla bla" dar majoritatea femeilor in aceasta perioada vor sa fie cat mai linistite, lasate in pace deoarece nu se simt in largul lor. Gandeste-te, daca ai fii in suferinta ai transpira te-ai incrunta ai vrea sa plangi si sa urli, ti-ar placea sa stea unu sa se holbeze la tine laughing))? Reactia normala a unui om este sa te intrebe daca esti bine, daca ai nevoie de ceva, in speranta ca te-ar putea ajuta, dar daca o intrebi la fiecare 5 minute cum o duce daca mai e vie nu o vei face decat sa vrea sa arunce cu ceva dupa tine. Fiecare femeie se comporta diferit, unele nu au dureri mari sau nu sufera de "schimbari de comportament" mari, dar daca situatia ta este atat de grava incat intrebi pe TPU ce sa faci probabil prietena ta se transforma intr-un monstrulet. Cel mai bine este sa nu o superi, totul este asa cum zice ea, daca o vezi nervoasa cel mai bine e sa te ascunzi pentru ca prezenta ta o va stresa si mai mult. Desigur toti vor zice " sa fii alaturi de ea" dar asta merge in foarte putine cazuri. Bafta laughing)))

| elNino212 a răspuns:

Odata cu menstruatia, la femei apar si anumite dureri. Depinde si de varsta lor, deoarece daca sunt la o varsta frageda ele inca se dezvolta dureri de spate, durere in zona coapselor, balonare, greata, ameteli, constipatie, dureri de cap, sensibilitatea sanilor, iritabilitate si alte schimbari de dispozitie. Eh, asta ar fi cauza pentru care se comporta in felul in care o fac.

| biliana a răspuns:

Femeile nu sunt mai artagoase mai! Sunt doar mai sensibilie si mai emotive in perioada menstruatiei, dar fiecare se manifesta potrivit ambiantei in care se afla.Aceste schimbari sunt strict legate de hormoni, insa majoritatea fetelor nu au probleme cu schimbarea comportamentului