| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile pozeaza in pozitii ostentative fie pe Facebook, Instagram, tinder, etc?

Ideea este ca nu, nu pentru ca vor sex pozeaza asa, sunt tipe care au iubiti si pozeaza asa.
Pentru mine ramane un mister...
Iar daca le intrebi se supara.

Dar, fetele nu stiu ce se intampla in creierul unui barbat cand vad poze de genul? si daca stiu, de ce fac asta?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Isi arata ce considera ele ca au mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Haha buna asta, dar e trist ca e de ajuns ca sa cucereasca mi de barbatii, pentru ca vad ca au foarte multe like-uri, eu inca ma mir cata prostie pe baietii aia care dau like, adica le incurajeaza sa faca asta in continuare.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici e buba. Multi nu au pus mana niciodata pe o țâță sau pe un fund de femeie, sa nu mai vorbesc de altceva, si dau doar like-uri. De aici succesul pe care il au alea care pun asemenea poze.

| GdX a răspuns:

Cauta atentie
Orgoliul lor este alimentat de like-uri.
Nu au niciun tel in viata, se simt bagate in seama si cauta tot timpul cum sa iasa in fata sa se simta speciale

| RAY a răspuns:

Pentru ca asta vrem noi sa vedem

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu nu vreau sa vad asta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca vor sa atraga privirile... fac asta. Nu este un mister. Este doar o stare de bine sa stii ca lumea te considera atragatoare ca persoana. Indiferent de sexul acesteia.

| Emma30555 a răspuns:

Nu fac toate poze ostentative decât cele ce au nevoie de atenție și validare sau pur și simplu vad la altele și se creează un fel de moda.

| Goete a răspuns:

Pentru ca le place sa fie admirate.
In afara de asta, un studiu psihologic a demostrat ca acele persoane care expun mereu selfie pe retelele sociale in dorinta de a primi "like"-uri, au probleme serioase de autostima si au nevoie de faptul ca altii sa le "laude", oferindu-le in acest mod o posibilitate de a-si mari nivelul de autostima

| Werrich a răspuns:

Pentru ca fetele astea vor sa fie validate, să li se spună ce frumoase sunt, se hrănesc cu like-uri.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Da si prostii le dau like, eu nu pot da like la asemenea poze

| alexalx1234 a răspuns:

Se lauda ca ele detin sexul frumos si dupa tot ele se plang ca lumea le face curve.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă că toate sunt supermodele pe internet dar când le vezi în real life, sperietoare de ciori.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord. Dupa se plang ca sunt facute curve.