| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile sunt asa de materialiste?

Nu spun ca ^toate-s la fel^,pentru ca stiu ca exista si fete de treaba( ele reprezinta minoritatea),totusi majoritatea fetelor isi doresc un print calare pe cal, care sa aiba destui bani in buzunar, nefiind interesate de persoana(print) in sine.

51 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza lenei de a munci.

| Anca95 a răspuns:

Acum tu generalizezi, cum ai si spus in intrebare.Dar barbatii de ce vor sex? Depinde de fiecare in parte.
Majoritatea femeilor isi doreste*. Verbul se acorda cu subiectul

| anonim_4396 explică (pentru Anca95):

Toata lumea vrea sex. ce ai 12 ani sa te multumesti cu un pupic pe obraz si tinutul de mana, sau te prefaci maicuta?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Anca95):

Majoritatea isi doreste, majoritatea femeilor isi doresc.
https://diacritica.wordpress.com/tag/majoritatea/

http://www.emaramures.ro/......te-vesela-

| Anca95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o intrebare retorica.Nu te intereseaza pe tine afinitatile melelaughing. Ideea este ca prea se generalizeaza in legatura cu femeile profitoare si barbatii sexofili ca sa spun asa.Trebuie sa fii destul de inteligent si ca femeie si ca barbat sa-ti alegi partenerul care sa nu duca la extrem

| neutrino a răspuns:

Acest mod de a gandi il gasim numai la baietii care nu sunt capabili de a cuceri o fata.
Hai totusi sa fim putin realisti: ce sa faca o fata cu un baiat care nu este nici print, nu are nici cal, nici portofelul plin si pe deasupra, nici prea istet nu este? Orice fata este normal sa se gandeasca ca intr-o zi va intalni pe acel print frumos, calare pe multi cai putere, care o va iubi vesnic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru neutrino):

Si eu mi-am dorit de cand ma stiu sa calatoresc prin univers, sa vad stelele, sa ajung in alte galaxii.

| neutrino a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si cine te-a oprit?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru neutrino):

Inexistenta tehnologiei necesare. Lipsa acestei posibilitati.

| Mădă0611 a răspuns:

E de la mama natura, asa cum e instinctul de supravietuire/reproducere. Femeile au de facut si crescut copii, asa ca trebuie sa se gandeasca la siguranta lor, intr-o lume in care fara bani nu poti trai, siguranta financiara e musai sa existe, asa cum barbatii trebuie doar sa isi dea materialul genetic mai departe. Si la animale se poate observa asta, mai ales cand sunt mici si nu au trecut prin cine stie ce necazuri care le-au obligat sa invete. Aveam patru catelusi, trei baieti si o fetita, dintre ei doar fetita ascundea mancare. Si apropo de siguranta, ca va tot plangeti ca sunteti buni si fetele vor doar baieti rai, fetele vor persoane care le pot oferi protectie, la prima vedere, cineva rau poate face asta, de fapt inteligenta ofera siguranta/protejeaza.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

"de fapt inteligenta ofera siguranta/protejeaza" cam se bate cap in cap ce ai zis in tot postul, zic eu. daca ar fi dupa inteligenta / protectie, de aia toti tocilarii fie ei fete baieti ( majoritatea ) sunt pana la o anumita singuri, adica trec prin liceu facultate doar uitandu-se la latii ce fac. deci nu prea merge. repet, parerea mea -poate am inteles gresit, naiba stie.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de fata, dar e bine sa astepti ca sa o gasesti o fata cat de cat buna, depinde.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Si se merita daca o gasesti dupa 35 de ani? nu cred,

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

PS. si pana atunci sa tot astepti ca prostul. trebuia sa pun si partea asta sa se inteleaga calumea, greseala mea

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e asa, actionezi cauti si gasesti insitii, de aia esti barbat si tot gaesti o fata okey dintr-un oras.Depinde eu mi-as da repede seama dacar ar fi o materialista sau una care tine la mine.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu arat bine, si am o situatie buna finaciara pentru Romania, dar nu ma mandresc cu asta si nici nu arat rau, dar nu caut fete care sunt materialsite doar pentru ca am ceva si ele nu, caut compasiune si sentimente, conexiune spirituala.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Pai si eu imi dau seama care vrea banii mei si nu pe mine. de aia frec menta de mai bine de 2 ani laughing. imi place pe site-ul asta ca toate zic (mai sunt si fete de treaba ) dar sa dea naiba daca am auzit macar de una, daramite sa intalnesc.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poate putem vorbi si lamurim problema, sunt multe secrete care nu le stie nimeni

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Scuze, dar nu sunt un tip prea deschis, mai ales cu oameni care nu ii vad fata in fata. laughing fratii mei ma prostesc ca de aia nu gasesc pe nimeni, ce sa-i faci.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta e faza, trebuie sa ai tupeu cand mergi la fete, asa poti vedea multe personalitatii si acumulezi experienta, tie frica de un pust de 16 ani? P
https://www.facebook.com/diamond.rax

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine sa geralizam daca tu nu ai gasit persoana, asta nu inseamna ca nu exista, depinde cum cauti si unde cauti!

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Ce treaba are tupeu cu "deschisul"? fa diferenta. una e sa zic buna, si una e sa nu zic ceva personal de mine, nu crezi?

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de exemplu mergi pe strada si vezi o fata mai faina, mergi la ea in fata si ai spui ca va dura o secunda si vorbesti cu ea, si ai ceri numarul, poate functiona fara glume, dar trebuie sa ai curaj mult si merge. Dupa sti du ce se intampla.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Nu-s genul sa cer la una oarecare nr de telefon. mai bine stau ani si gasesc pe una care are chef de relatii stabile nu "relatii" de 2 saptamani, cum majoritatea care iti dau nr pe strada sunt. crede-ma. am intalnit si de alea, se plictisesc repede. mai ales daca nu ai masina rolling on the floor

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba fratele meu si-a gasit iubita lui la 21 si sunt impreuna de 3 ani, si se vor casatori, eu nu sunt asa cu bani, fata e modesta si la locul ei + ca nu le pasa de bani, sunt un cuplu frumos, nu au pretentii se multumesc cu ce au.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum are 24 si ea 23 si se inteleg foarte bine ce spui tu acolo cu masina nu e adevarat, asta-i parerea ta formata din societate, du-te in alte orase si vezi acolo cum e, cauta daca vrei ceva serios nu se gaseste usor asa toti aveu iubite serioase D.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

Am zis ca alea care iti dau nr pe strada vor ( majoritatea si alea) masina, nu am vb de toate in general. chiar daca cu ultimele 2 cu care am iesit afara m-au intrebat daca am. amuzant mereu. mai amuzant cand intrebi inapoi daca au si ele masina, daca tot au pretentii. sa vezi ce moaca fac laughing

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Fra eu le-as spune ca sunt niste nesimtite, fi mai dur si serios sa nu pari fraierul lor.Trebuie sa dai dovada de seriozitate atunci nu te vor mai intreba tampeni, dar sa stii ca in viata atragi ceea ce esti nu ceea ce vrei, din pacate este adevarat.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce fel de persoana esti ca sa imi dau seama ce fete atragi depinde.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

"Fra eu le-as spune ca sunt niste nesimtite, fi mai dur si serios sa nu pari fraierul lor" la 20 de ani stiu si eu cum sa ma port stai linistit laughing.
"Nu stiu ce fel de persoana esti ca sa imi dau seama ce fete atragi depinde" incerc si in stanga si in dreapta. ce iese pe "piata". "caut" si la munca si la sala, si la putinii amici care ii am. pretentii multe nu am. ca oriare atlul, nici frumoasa nici urata si sa aiba iq mai mare decat majoritatea dobitoacelor din ziua de azi, sa putem vb ceva interesant nu fb, si devota. cred ca toti vor asa ceva. si sa fie pe picioarele ei. nu as vrrea una de 18 ani care inca sta pe banii parintilor si are pretentii ca "iubi" sa le aibe pe toate si ea sa nu munceasca o zi in viata ei.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg, dar nu uita ca vei avea timp suficent pentru ati gasi perechea, trebuie sa ai rabadre fara sa te mai gandesti asa mult va veni cand nu te astepti, cand te astepti mai putin.Dar poti incerca, iti sugerez sa vorbesti cu fete care au ceva in comun cu tine, asa poti atrage ce le intereseaza.

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

laughing, ma simt la psiholog, dar cum am zis, chestiile astea le-am dedus de la 18 ani, dar mersi oricum de sfaturi laughing, ma mir la cum gandesti ca nu ai si tu o "pisi" a ta, dar se vede ca lumea mananca rahat cand zic ca fetele sunt mai mature. deocamdata ma bazez pe munca, fetele nu imi aduc de mancare asta e sigur. pe "drum" daca iese si ceva in cale, cu atat mai bine.

| DarthRevan a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, dar na incerc sa te ajut cum pot, depinde si de zodii cica conform unori studii stintiifice, conteza energia ta constanta, cum vezi lucrurile si cum reactionezi la probleme.Egoul si orgoliul pot duce la multe desastre in comunicare, de obicei te face sa gandesti prea mult si devi obsedat de gandit, si nu te mai poti oprii si devi negativist si realist.Trebuie sa fi nebun dupa ce faci tu, eu ti-as sugere ca la 20 de ani sa faci ce iti place, o afacere ceva ce vrei tu sa creezi in lumea asta, ai o pasiune munceste la ea mai mult decat la servici asa vei putea persevera.E importanta asta asa face la 20 da chiar asta fac la 16, dar mai mult ma documentez si fac exerciiti zilnice.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteligenta inseamna intelegere, acceptare chiar si profit, financiar, ti-ai dori mai mult de la cineva cu care vrei o relatie de lunga durata? Dupa o varsta, cand li se mai coace mintea fetelor, o sa caute inteligenta (tocilarii nu sunt inteligenti, sunt destepti) pentru ce ziceam mai sus. Bineinteles ca n-o sa aleaga vreo hidosenie, ca astia sunt fie bolnavi (ceva deformat e semn de boala si e creat de creier ca fiind urat, periculos; creierul creaza realitatea ta, nu doar o inregistreaza), fie lenesi, deci nu fac casa buna. Nu imi veni cu exemple cu tanti Geta de la 2 cu sotul ei urat, o fi gasit ceva in uratenia aia, ceva ce a gasit in cineva perfect pentru reproducere, poate are parul din nas ca al lui Brad Pitt laughing, glumesc, nu le stiu pe toate.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Sunt in toane bune azi, asa ca iti dau dreptatE rolling on the floor, de altfel, nu

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nooooormaaaaal ca nu; baietii care nu stiu sa se comporte, vor sa cumpere, apoi se plang fie ca nu le ajung banii, fie ca se simt obligati sa cumpere, de fapt ei se obliga. laughing

Intrebarea asta era la conversatii. thinking

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Vrei sa zici ca ala care stie cum sa se poarte "scapa" de dat bani, adica restarurant sau iesirile seara, sau ce?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yeap, ca nu isi cauta una care vrea restaurante si iesiri seara. devil O duci pe tanti acolo ca vrei s-o lungesti sa treaca ceva timp, sa nu spuna ca vrei numai sex, din prima seara, si nu sti cu ce sa umpli timpul ala. rolling on the floor Asa o duci la restaurant, stati la masa, nu trebuie sa faci nu stiu ce ca sunt oameni in jur, nu trebuie sa spui nu stiu ce ca la masa nu se vorbeste, in club o tineti numai in lins si pipait, ca oricum nu va auziti, ce noroc. laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ce mod de a gandi laughing. singura fata care o mai credeam si eu normala s-a dus pe apa zambetei -

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normale sunt cele care vor la restaurant si in cluburi. smug Recunoaste ca am dreptate, hai, ca doar cele pe care vrei sa le "iubesti" nu iti stiu contul asta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru DarthRevan):

Ai mancat un "h" daca voiai sa fii razboinicul plin cu piersici. laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baietii care au masina pun fetele pe locul doi, poate de asta intrebau. Ai? devil

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adda iti aduce, tocanita chiar. =))) https://www.youtube.com/watch?v=PZlKAa_GShc

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

"Baietii care au masina pun fetele pe locul doi, poate de asta intrebau" eh la asta nu m-am gandit laughing.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal, doar esti misogin, si te miri ca dai peste feministe. oh go on devil E un cerc vicios, un misogin creaza o feminista, o feminista creaza un misogin, apoi asta creaza o feminista, si tot asa.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Je misogin? mai ghiceste. poate poate nimeresti pana la anul"

| DarthRevan a răspuns:

Pentru ca barbati nu stiu cum sa se comporte cu ele, nu toate sunt asa, femeile vor emotii puternice, iar barbati merg pe vizual, ei sunt mai vizuali din punct de vedere al unei relatii. Fetele nu pun asa mult acent pe felul cum arata un baiat, bine acum nici extrem de urat sa nu fie, dar majoritatea barbatilor au o frumeste decenta de mjloc, asta inseamna ca aproape toti barbati au succes la fete, daca stiu se le pretuiasca si sa le ofere emotiile, senimentele ncesare.

| DarthRevan a răspuns (pentru DarthRevan):

Relati*

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

"Fetele nu pun asa mult acent pe felul cum arata un baiat" am trait sa le vad pe toat laughing.

| DarthRevan a răspuns:

Nu este asa, depinde daca esti un bun barbat si cauti ceva serios, depinde ce vrei uni vor relati pentru placere si senzatie, dar altai cand vorbesti de o relatie serioasa cu planuri de viitor, depinde, eu as alege a doua optiune pentru ca e iubire, nu dragoste oarba.Altai iubirea altai dragostea

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Majoritatea se duc "pe profit", ele cauta pe cineva care sa le intretina, in ziua de azi gasesti rar femei "normale".