| anonim_4396 a întrebat:

De ce fete care sunt dotate d.p.d.v intelectual sau au diverse talente (la scris, pictură, etc) în loc să-și exploateze talentul, se apucă de prostituție sau filme pentru adulți?
Citisem un articol despre două "actrițe" din filmele pentru adulți.
Prima avea măsurile 90-60-90 și 1.76, putea deveni (foto)model.
A doua avea talent la pictură, având și câteva tablouri expuse într-o galerie, dar a ales industria porno.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Din motive financiare, și un mediu în copilărie, adolescenta care nu le-a dezvoltat stima de sine, sau nu au trăit cu anumite valori

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

In mare parte a zis bine TinderWolf dar o alta explicatie ar fi ca sunt niste persoane care isi doresc sa traiasca viata mai intens si mai la extrem.

| blackann a răspuns:

Pentru bani wtf

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii inteligenti sau cei care se deosebesc de gramada prin orice fel de inzestrare sunt ca niste intrusi in societate, nu sunt intelesi si apreciati la nivelul lor.
Aleg sa faca astfel de tampenii pur si simplu din frustrare, ca o razbunare pe societate, dar nu fac decat sa se razbune pe ei insisi.
Nu e vorba de teribilism ci pur si simplu de frustrare.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că e printre cele mai bune răspunsuri pe care le-am citit pe site în ultima perioadă.
O mică corecție: Uneori nu e vorba de frustrare, e vorba și de dorința de a fi integrat, de a simți parte din colectiv. De asta educația la comun mi se pare o tâmpenie. Elevii buni vor fi tentați să facă tâmpenii pentru a avea prieteni, a fi parte din comunitate. Problema e că mulți exagerează, ajungând mai catolici decât papa sau - cum spunea proverbul original - mai regaliști decât regele.

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai asta am si vrut sa zic, din dorinta de a se integra desi sunt respinsi, apare frustrarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece pornografia vinde.
Și mai am eu așa un feeling, dar e doar un feeling, nu sunt Kant sau Platon(încă), dar totuși îți spun feeling-ul meu laughing Că poate femeile care aleg calea asta, evident fără a fi situația în care sunt răpite și obligate să facă treaba aia, doar cele care aleg, exact cele din întrebarea ta, aleg drumul ăsta din alte frustrări, le-aș numi eu "feminine" adică faptul că ele ajung să distreze bărbați și să fie profi în meseria aia, le arată lor că pot fi femei, e dacă vrei la fel ca situația în care tipul sensibil și prostuț își pune masca de bad boy doar pentru că a simțit că masculinitatea lui nu a fost recunoscută în trecut, cam așa și cu girls astea care în locul picturii sau muzicii aleg prostituția, deoarece prostituția este singurul lor simbol, al femeii supreme, este singurul mod în care ele simt că își pot afirma feminitatea.