| Elisa_6113 a întrebat:

De ce se indragostesc fetele atat de repede? Baietilor le pasa de sentimentele fetelor sau pentru ei e doar o joaca?

Răspuns Câştigător
| Eaaaaa a răspuns:

Fetele sunt mult mai sensibile, si eu pun suflet in orice si foarte repede.Baietii insa, nu sunt nici ei chiar asa insesnsibili dar le e rusine. Ei cred ca daca sunt baieti nu au sentimente desi in adancul sufletului lor iubesc cu adevarat. Daca iubesti un baiat cel mai bine e sa dicuti cu el si sa fiti doar voi doi, deoarece in preajma altor baieti te va ironiza chiar daca te iubeste.Si eu aceeasi parere am avut despre baieti, dar mi-am schimbat-o cu timpul.Am vazut ca si ei iubesc cu adevarat doar ca in preajma altor persoane le e rusine cu faptele lorstraight face. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor:*

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"pentru ei e doar o joaca" - Asta e sursa misoginisumului majorităţii bărbaţilor.
Cum te aştepţi ca un om, în general, să te iubească dacă pleci de la premiza că lui nu-i pasă?
De fapt, femeile serioase nu se îndrăgostesc instant, iar fătucile de 13-14-15 ani, de fapt nu sunt îndrăgostite ci atrase, în cel mai fericit caz.
Restul, sunt doar superficiale şi cred că îşi iubesc partenerii cu care doar fac sex şi le cumpără chestii şi cam atât.
Doar pentru că suntem bărbaţi, nu înseamnă că suntem extratereştri, doar că noi după ce dăm peste 1-2 fete care gândesc ca tine (că bărbaţilor nu le pasă) ajungem misogini şi greu tare mai avem încredere într-o femeie.

| Bacemi a răspuns:

Sunt si baieti care pun suflet in relatii. Doar ca baietii de obicei sunt mai prevazatori si mai rationali in timp ce fetele se bazeaza pe baiat sa conduca relatia. E normal ca baiatul astfel are mai multe frustrari si ii vine sa renunte foarte usor.

| catthshshshs a răspuns:

Nu doar fetele se indragostesc si sunt capabile de sentimente. Si baietii au suflet. Unii baieti vad totul doar o joaca, dar este si o mica parte care pune mai mult suflet decat o fata.

| vip 2010 a răspuns:

Nu demult am vazut o statistica la televizor facuta de cei din America in care zicea ca femeile se indragostest in 5 secunde ( aici este vorba de dragoste la prima vedere) iar baietii se indragostesc intr'un minut. Probabil ca baietii nu sunt atat de sentimentalisti ca fetele si nu pun atata suflet intr'o reliatie, ei lasa sa vina totul de la sinehappy

| any_6013 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de baieti.
~ carora le pasa despre sentimentele fetelor
~carora nu le pasa catusi de putin.
Ei bine de multe ori vei gasi baieti potriviti pentru cazul al 2 lea dar in acelasi timp vei gasi baieti foarte potriviti pentru cazul 1. daca tu ai minti un baiat.si el ar afla.chiar daca ai avea toate argumentele in favoarea ta si lui tot nu i pasa, inseamna ca nu a tinut suficient la tine incat sa te ierte. daca lui ii pasa si te iarta, este clar ca a tinut la tine. poate acesta e cel mai bun exemplu daca un baiat tine la tine sau nuhappy.

| Carnatel a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza aspectul asa de mult dar nici deloc nu vreau sa am o relatie falsa

| faranumexD a răspuns:

Mdahappy asta va ramane un mister pentru mine... cel putin ^.^
Sunt si baieti la care le pasa de sentimentele fetelor dar nu foarte multioh go on
atunci cand crezi ca 'el' e alesul. te dezamageste si umbla dupa tine numai pentru sex sau stiu eu? o facut un pariu cu niste 'retardati' pe care vrea neaparat sa il castige rolling eyes
noi fetele ne indragostim prea repede.asa'isad
acumulam atat de multa iubire pentru un idiot si dupa aia?
ce face? iti frange inima, ti`o rupe in mii de bucati.normal ca nu il doare.
nu stiu ce sa mai credstraight face
dar pana la urma tot noi castigamdevil