| andi a întrebat:

De ce fetele se tot plang dupa o partida de sex sau dragoste k se simt rau? aaa se simt rau ca s-a inkeiat partida! baietii se plang si ei?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Sincer eu nu m-am simtit rau niciodata dupa o "partida de sex"... din contra... sunt mai energica si mai bine dispusa spre deosebire de sotul meu care adoarme instant...
un motiv pentru care se poate sa se simta "rau" este poate pentru ca nu primesc destula atentie... femeile au un prag de excitatie mai inalta decat la barbati... ai stiut? poate de aceea se plang pentru ca nu primesc destul preludiu, iar daca barbatul ajunge la orgasm in 5 sec... ce mai vrei sa il si aplaude? de aceea aceste probleme trebuie discutate... cu o mica discutie sincera se poate lamuri orice problema... daca ea e nemultumita atunci el ar trebui sa vada de ce e nemultumita si invers ...asa functioneaza o relatie serioasa si un sex pe placul oricui...

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

ATENTIE! Orgasmul nu e obligatoriu! Daca apare - la Ea! - e binevenit!, dar nu trebuie "vanat" cu orice pret, caci atunci o cam taie! Atentie mare la preludiu, igiena, securitate, comunicare, si mai ales, Tandrete maxima, + rabdare si sinceritate in dialog - orice se discuta! - FARA tabuu-uri! Se mai si simt rau uneori, pentru ca doar accepta! din varii motive! sexul - dar nu se implica REAL, emotional, si fizic/dinamic, - eventual simuleaza! - dar pretind minunea Orgasmica! Trebuie s-o si Merite! Natura are legile ei! Cine crede ca le poate fenta, se inseala amarnic, si trage consecintele!

cami
| cami a răspuns:

Poi.esti baiat.thinking ar trebui sa stiihee hee

| kh1ss a răspuns:

Depinde de partida...depinde de fete...depinde de baieti...depinde de multe

| gabimaris a răspuns:

Pai, incununarea unei partide de sex sau dragoste este orgasmul (pentru ambii parteneri ar fi ideal)! Daca fetele ajung mai rar la orgasm (unele femei nu au orgasm niciodata pe tot parcursul vietii sexuale), iar partida de sex se incheie mai devreme sau mai tarziu din punctul lor de vedere, atunci hormonul fericirii lipseste si percep partida ca pe o inghesuiala fara trairi spectaculoase!

| lilia_2632 a răspuns:

Andi dar tu ai auzit bancul cu concluzia?:
"Ea a mai vrut dar el n-a mai putut", trebuie sa-l ignore a doua oara, doar nu-i va da medalie+diploma! Ai grija...

| andi explică:

Cum nu te plangi simo? a? parca ziceai k 10 luni esti calugaritza! prietenul tau sta in romania doar 2 luni... a? ce mai zici? zi dance4life...hai simone hai simona!

| andi explică:

Da, stiu, dar tu cum rezisti 10 luni pe post de calugaritza? inteleg k alea 2 luni sunt intense dar odihna 10 luni...

| jani a răspuns:

Eu cred ca e tocmai opusul a ceea ce afirmi tu... dar daca ai auzit tu asa ceva...atunci...unul din parteneri...nu e multumit de prestatia celuilalt...

| dance4life a răspuns:

Eu nu ma plang... u te plangi?hee hee

| dance4life a răspuns:

Pai ma plang in astea 10 luni ca nu amlaughing) dar in alea 2 luni...batting eyelasheswhistling

| DeathLord93 a răspuns:

Frate sunt baiat si nu am mai facut sex de anul trecut din iulie si vreau sa zic ca o duc destul de binehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca iti zic eu de ce se plang fetele dupa ce au terminat o partida de sex...pentru ca unii dintre noi dupa ce am terminat cu ea... o lasam...adica ne intoarcem cu spatele la ea si somn... ea are nevoie de "protectie "sa zicem...adica vrea imbratisata, mangaiata...sa stie ea ca e protejata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pe cine ai auzit tu sa se planga?

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Ca* & incheiat*