| emanuela a întrebat:

Oare de ce baietii nu plang niciodata? si fetele fac asta mereu?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

"Si baietii plang cate-odata...
Si baietii plang...
Cand nu-i vede nimenea..." (Holograf- Si baietii plang )
Pentru ca asa au fost educati:"Tu nu ai voie sa plangi, esti baiat!"...
Ei se exteriorizeza mai greu prin lacrimi...in public!

29 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Asa crezi tu. Vorba cintecului: Si baietii plang citeodata, nu-i asa...

assiris
| assiris a răspuns:

... ia sa le dai un genunchi undeva sa vezi ce mai plang si se tavalesc pe jos...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca un baiat va fi mereu prea orgolios sa recunoasca asta(in cazul in care nu e emo.Baietii emo plang mereu..si nu se ascund laughing ). La fete e altceva..sunt mai sensibile si dau usor "pe afara".

carla
| carla a răspuns:

Normal ca si ei plang si sufera. Numai ca nu recunosc asta.

| MihaiA a răspuns:

Baietii nu plang? worried unde scrie? si-atunci inseamna ca nu sunt baiat? laughing

| cami_6226 a răspuns:

Si baieti plang, am vazut eu, crede-ma

| mihalitza a răspuns:

Deoarece asa li se spune de mici:sa nu plinga pentru ca sunt "barbati"... Tendinta de a plinge exista si la barbati insa nu cind dau de greu(ca fetele), doar cind pierd pe cineva...

| LittleZyzy a răspuns:

Plang si baietii uneori.winking dar sub nici o forma nu ar spune-o sau nu ar face-o de fata cu o fata.

| seyde a răspuns:

Baieti plang pe ascuns sa nu ii vada cineva ca le strica imagine si eu nu sunt asa sensibili ca fetele

| mary_4249 a răspuns:

Fetele sunt mai sensibile decat baieti. Nu o sa recunoasca niciodata ca si ei mai plang cateodata dar fara sa aiba martorii. Si da este adevarat imaginea lor ar fi stirbita daca ar fi vazuti plangand!

| roxyema a răspuns:

E adevarat...plang...prietena mea. mi-a zis ca o data a plans tatal ei din cauza maicasii.ca s-a suparat pe el si a inceput sa-l bata...si sa ascuns in baie si plangea...laughing

| mirela03 a răspuns:

Nu este adevarat. Baietii plang, doar ca nu ai vazut tu pana acum.
La modul general fetelor le este mai usor sa-si exprime sentimentele decat baietilor, mai ales cand e vorba de plans. In plus fetelor nu le este jena sa spuna "am plans pentru ca...", dar asa ceva nu vei auzi din gura unui barbat. E vorba de imaginea lui!

| anarhistor a răspuns:

Hmmm...baieti evita sa raspunda la intrebarea asta...si motivele sunt bine enumerate de voi, fetele.
Am plans si eu de cateva ori...si e rau. E atat de rau incat aproape ca te ranesti singur. Poate viata... poate scoala... poate faptul cum suntem crescuti... dar daca plangi toate astea vin peste tine si te faci ffff mic.

Intr-un fel, noua baietilor ne e frica sa plangem!

P. S. Te simti mai bine dupa, e adevarat, dar in afara de maicamia nu am reusit sa impresionez pe nimeni cu asta happyhappyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca ei sunt mai rezistentzi sau asa credhee hee si fetele sunt mai sensibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba si baetii plang... dar se ascund sa nu-i vada nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si baietii plang si sufera foarte mult, dar sunt orgoliosi si nu vor sa planga in "public" sau sa recunoasca, au senzatia ca se injosesc sau isi pierd din autoritate si masculinitate daca recunosc, se exteriorizeaza altfel pentru a nu fi clasificati "slabi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentruca baietii nu sint plingarosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ei nu sunt afectati cind se intimpla ceva... dar fetele sunt mai snesibile si orce lucru rau ele pling...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plang si ei dar plang fara lacrimi... o lacrima p obrazul lor inseamna(dpdv al lor) o injosire sau o insulta la adresa masculinitatii lor...parerea mea este ca o lacrima ii umanizeaza...noi plangem mai des pentru ca suntem mai curajoase... avem curajul sa plangem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta si baietii plang cateodata Asa spune si piesa celor de la Holograf 'Si baietii plang cateodata" si eu am plans, si multi baieti stiu ca au plans, dar nu oriunde si nu asa repede si nu mai mereu, la fete asta tine de feminitate. Te salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ei sunt mai puternici si noi nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt andreea si raspunsul meu este ca baietii chiar daca tin la noi nu ne arata chestia asta...noi le aratam si ei isi bat joc de sentimentele noastre...si de noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei sunt barbati si ei nu sunt asa sensibili ca si noi fetele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca am plans din dragoste ca baiat de nu ai idee happy

| anonima19 a răspuns:

Sunt mai egoisti si cica daca plang in fata la o fata sau la cineva dupa rade de ei... dar nu este adevarat eu am vazut baieti care au plans...2 chiar pentru minehee hee

| milly3 a răspuns:

Aici e vorba de orgoliu, iar baietii au asa ceva din plin...si nu vor calca pe orgoliul lor pentru nimic din lume.Sunt si baieti care plang, dar cand o fac...sunt considerati fraieri de noi fetele...pentru ca noua ne plac mai mult baietii care sunt puternici decat cei care sufera si plang... Fetele sunt mai fraiere si mereu isi arata sentimentele pe care le au, iar cand vor sa planga...plang...chiar daca ele stiu ca nu e bine...

| pryntyshorul a răspuns:

Shy baieti plang doar ca lor le este prea greu sa isi exprime sentimentele .si plang pe ascuns, baieti se gandesc doar la imaginea lor si la noua cucerile de maine.de aia sunt asa orgoliosi tongue

| lauraa a răspuns:

Pt ca ei nu sunt asa sensibili ca si fetele

| ralu a răspuns:

Ideea ca baietii nu plang ne-a mnimulat cam mult...sa nu credeti ca ei nu plang niciodata...asta nu e adevarat...si un barbat adevarat pOare confirma asta... ei plang dar mult mai subtil decat nOi fetele...in concluzie "Si baietii plang cate o data".