| zuzi_4846 a întrebat:

In dragoste, sunt mai curajoase fetele sau sunt mai curajosi baietii? De ce?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de persoana, nu putem generaliza, dar asa din cate am observat baietii sunt cei care au mai mult tupeu, ei fac de cele mai multe ori primul pas, dar si fetele, acum depinde, ca nu toti sunt la fel, in relatia mea prietenul meu e mai curajoshee hee, eu sunt cam timida si nu prea am asa tupeu cum are el.

| Razvan a răspuns:

Greu de generalizat insa cred ca sunt mai curajosi baietii la capitolul asta pentru ca mai mereu ei fac primul pas.Sunt si fete curajoase care fac ele primul pas, ceea e nu e rau deloc pentru ca probabil baiatul respectiv nu se prinde de semnalele trimise de fata respectivahee hee. In orice situatie, e posibil un refuz. Dar asta e! Nu putem castiga mereuhee hee

| viatadecacatt a răspuns:

In majoritatea cazurilor sunt baietii, au mai mult curaj sa ia fata in brate, alea aleasmug

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Cred ca fetele...am vazut multe exemple din multe domenii'' sa spun asa de la cele mai banale pana la spre ex curajul de a'se tatua, suportam mult mai bine durerea decat ei, si nu numai multi se dau''mario si tari dar de fapt daca ii pui in fata situatiei sunt=cu 0, intr-un fel sau altulwinking numai vorba de eihappy unii devin f lasi.so.fetele`sunt]

| vykkusor a răspuns:

Sunt fete curajoase, dar sunt si baieti curajosi depinde de personalitatea lor.de ce? Pentru ca asa i-a creat Dumnezeu... pe unii mai indrazneti, iar pe altii mai timizi.Cum ar fi lumea daca ar exista nu mai oameni curajosi? pa

| LaMisto a răspuns:

Depinde de cazuribig grin.Eu una consider ca sunt mai curajoasa decat 30% din baietibig grin

| Decebal a răspuns:

Am citit cu multa atentie toate raspunsurile prietenilor nostri...Eu sunt de parerea ca in dragoste sunt mai curajosi baietii, aici, nu ma refer la cine face primul pas in relatie, ci la felul cum poate iubi un baiat si cum iubeste o fata happy De mii de ani baiatul ofera iubire iar fata primeste, baiatul ofera complimente, fetei ai cresc aripi happy

| Im.GIulee a răspuns:

Baietii sunt in general mai curajosi pentru ca ei au in general mai mult tupeu, in plus atunci cand un barbat cere o femeie in casatorie, el se pune in genunchi, nu? asa e frumos, baiatul sa faca primul paswinking

| DonEduardo a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult de fiecare in parte, de personalitatea lor, de intelegere si comunicare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai baieti sunt deoarece ele sunt atragatoare